Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
SEVERNÍ MAKEDONIE A ALBÁNIE LETECKY - V MALÉ SKUPINCE

SEVERNÍ MAKEDONIE A ALBÁNIE LETECKY - V MALÉ SKUPINCE

Perly Balkánu, které čekají na své objevení. Sluncem zalitá krajina, rozlehlé svahy s vinnou révou, širé pastviny poseté pasoucím se skotem a ovcemi, ale i zasněžené vrcholky hor. Historická města s pestrou směsicí středověkých klášterů, tureckých mešit i pravoslavných kostelů. Srdeční a pohostinní lidé, kteří i přes moderní svět velkých měst doposud žijí pevně spjati s přírodou a jejími cykly. Albánie - donedávna ještě zapomenutá země s nádechem exotiky, rozmanitá země s nedotčenou přírodou a impozantní historií.

Termíny

Termín Cena  
03.09. - 08.09.2019 (č. 096)18 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Vídeň - Ohrid - Struga. Let z Vídně do Ohridu, města pod ochranou UNESCA: staré město, Samuelova pevnost z 10. století s několikakilometrovými hradbami, římský amfiteátr, kostel sv. Klimenta či kostel sv. Jovana Kaneo na romantickém útesu nad jezerem, kombinující prvky byzantské a arménské architektury. Přejezd na ubytování ve městě Struga, odpočinek na pláži, koupání.

2.den: N.P. Galičica, Svatý Naum. Výlet v národním parku Galičica s hlubokými údolími, strmými srázy a s nádhernými výhledy na Ohridské i Prespanské jezero. Odpoledne přejezd k proslulému klášteru svatého Nauma: bohatá fresková výzdoba. Fakultativně vyjížďka loďkou k průzračným pramenům řeky Černý Drin. Koupání v křišťálově čisté vodě unikátního jezera. Zátoka kostí - model pravěké vesnice na jezeře.

3.den: Pogradec, Korča, Voskopoje. Jízda podél jezera do města Pogradec s nádhernou promenádou s výhledem na hory. Přejezd do Korče „Paříže Albánie“ s působivým kostelem. Zapomenutá vesnička Voskopojë (dříve centrum oblasti).

4.den: Struga - N.P. Mavrovo - Skopje. N.P. Mavrovo s nejvyššími vrcholky Makedonie: rázovité vesničky, jezero s potopeným pravoslavným kostelem. Tetovo: jedinečná malovaná mešita z 15. století. Dervišský klášter Arabati Baba Tekke z 16. století. Přejezd do Skopje.

5.den: Kaňon Matka - Tikveš. Dopoledne odjezd do blízkého kaňonu Matka v pohoří Suva – přírodní i technický unikát s průzračně čistou vodou pod strmými skálami. Fakultativně krátká projížďka přes jezero s nádhernou přírodní scenérií. Prohlídka největšího vinařství v Makedonii Tikveš (není v ceně, cca od 400 MKD/os). Uvidíte celý proces výroby a balení vína a brandy.

6.den: Skopje - pohoří Suva - Bratislava. Hlavní město Makedonie s jedinečnou atmosférou Skopje: pamětní dům Matky Terezy - nejslavnější rodačky města, hlavní náměstí s dominantní sochou Alexandra Makedonského - symbol a hrdina celé Makedonie. Kamenný most, bývalá turecká čtvrť s typickými krámky se suvenýry a vůní pouličních specialit. Možnost prohlídky pevnosti, národního muzea, či největší a nejstarší z 25 mešit města Mustafa Paši z 15. století. Hodinová věž, atmosféra největšího makedonského tržiště - Bitbazaru. Odpoledne odjezd na letiště a odlet do Bratislavy.

SEVERNÍ MAKEDONIE A ALBÁNIE LETECKY A V MALÉ SKUPINCE

Počasí: vzduch 20-33 °C, voda 20-23 °C
Nástupní místo: Vídeň
Přílet: Bratislava
Pozn. Po příletu do Bratislavy je možné se dostat zpět do Vídně vlakem či busem.

Termín: 3.9. - 8.9. 2019
Cena v Kč: 18 990,-

V ceně je: Letecká doprava s nízkonákladovou leteckou společností včetně tax a poplatků, v ceně letenky je pouze příruční zavazadlo (40x30x20cm), po trase pronajatý minivan řízený průvodcem, 5x ubytování v hotelu se snídaní (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
V ceně není: odbavené zavazadlo 20kg za příplatek cca 1500,-kč, fakultativní výlety, vstupné do objektů.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška