Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
RUSKO - VELKÁ SIBIŘSKÁ CESTA - JENISEJ, BAJKAL, KAMČATKA A VLADIVOSTOK

RUSKO - VELKÁ SIBIŘSKÁ CESTA - JENISEJ, BAJKAL, KAMČATKA A VLADIVOSTOK

Nezapomenutelné putování ruskou Sibiří od břehů Tichého oceánu v Přímořském kraji, v nejvýchodnějších a nejvzdálenějších končinách Ruska, k sopkám divukrásné Kamčatky a přes zcela výjimečné „sladkovodní moře“ Bajkal k impozantním skalním věžím nad Jenisejem. Cesta po nejslavnější velké železnici světa, divu techniky a lidské nezlomnosti - Transsibiřské magistrále.

Termíny

Termín Cena  
31.08. - 17.09.2019 (č. 922)107 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Vladivostok. Ruský ostrov. Odlet přes Moskvu do kosmopolitního tichomořského přístavu Vladivostok. Prohlídka „ruského San Franciska“: Orlí hnízdo - vyhlídka na město a most nad zálivem Zlatý roh, nádraží s milníkem 9288 km od Moskvy - konečná Transsibiřské magistrály, centrum s nejstaršími ulicemi a rodným domem Yula Brynnera, muzeum ponorky S-56 „Stalinec“. Nejjižnější mys Egersheld s majákem na „konci země“. Přes nejdelší zavěšený a druhý nejvyšší most světa (pylon 321 m) na dříve zapovězený Ruský ostrov: nové impozantní mořské akvárium i kampus univerzity Dálného východu, obranné pevnosti, pláže aj.

4.den: Vladivostok - Petropavlovsk-Kamčatskij. Přelet nad Sachalinem a Ochotským mořem do nejvýchodnější a tektonicky nejaktivnější oblasti Ruska na poloostrov Kamčatku. Hlavní centrum a jediné velkoměsto v širokém okolí - Petropavlovsk-Kamčatskij. Nezapomenutelné panorama „domácích“ vulkánů, jemuž dominuje nejvyšší sopka Korjacká (3456 m).

5.-6.den: Vulkány Gorelyj a Mutnovskij. Přejezd terénním autem do sopečné divočiny. Výstup na vulkán Gorelyj (1828 m), fantastické výhledy do aktivního kráteru, subalpinská flóra. Výstup do aktivního kráteru sopky Mutnovka (2322 m): solfatary, fumaroly, vroucí bahno, vařící potoky - barevná učebnice geologie. Výhledy na sopky Viljučinská (2173 m), Gorelaja (1828 m) a Opala (1776 m). Vodopády Mutnoj a Viljučinskij. Odpočinek a koupání v termálech ve Sněžné dolině či v Paratunce.

7.den: Petropavlovsk-Kamčatskij. *Plavba Tichým oceánem. Prohlídka města, v němž se zastavil čas: Leninovo náměstí s jeho obří sochou, památníky objevných plaveb a obrany města, historická děla, regionální muzeum aj., volný program. *Možnost půldenní či celodenní plavby motorovou jachtou Avačinským zálivem s výhledem na pobřeží a vulkány. Skaliska Tři bratři, ostrov Staričkov, u celodenní verze i Ruský záliv s pozorováním kosatek. Ptačí kolonie na útesech, papuchalkové, mořští orli, lachtani. Rybolov a konzumace úlovků přímo na jachtě (rybí polévka ucha, krabi, syroví mořští ježci aj.)

8.-9.den: Dolina Vačkažec, vulkán Avačinskij. *Dolina Gejzírů, *Kurilské jezero. Celodenní výlety s horskou turistikou. Vačkažec - výstup do kráteru vyhaslé sopky, tajgou a tundrou s jezery, vodopády a četnými syslíky. Sopka Avačinskaja (2741 m) - možnost výstupu s fantastickými výhledy (za příznivého počasí) na dýmající vulkán Korjackij (3456 m) a celou dlouhou vulkanickou řadu až ke vzdálené sopce Ključevskaja (4750 m), nejvyšší hoře Kamčatky. *Alternativně možnosti fakultativních celodenních výletů helikoptérou. Národní park Kronockij - termály Nalyčevo, kaldera sopky Uzon (1617 m) a především světoznámá Dolina Gejzírů, jedno z největších gejzírových a geotermálních polí na světě a jediné v Eurasii (UNESCO) s teplými prameny, vodopády, horkou řekou a přibližně 200 gejzíry. Kurilské jezero - světově jedinečné místo, kde se shromažďují medvědi (kolem 200 kusů) na lov lososů. Neopakovatelné chvíle při jejich pozorování v krásné krajině pod vulkánem Iljinskij (1578 m).

10.den: Petropavlovsk-Kamčatskij - Irkutsk. Přelet nad východní Sibiří do Irkutska, „Paříže Sibiře“ na řece Angaře.

11.-13.den: Jezero Bajkal. Přejezd k Bajkalu. Výlet pronajatou lodí po jezeře do zlatokopecké osady Boľšije Koty s procházkou po okolí (vesnice, hřbitov, rododendronová tajga). Pobyt v tradiční ruské bani (sauně) s metličkami i koupel v Bajkalu, tradiční sibiřský oběd (nebo večeře) na lodi. Letovisko Listvjanka: limnografické muzeum Bajkalu, Něrpinárium s představením tuleňů bajkalských, rybí trhy, vynikající pečení i uzení omulové. Volný den u Bajkalu s *možnostmi půldenních či celodenních výletů (např. lodí po Bajkalu s procházkou tunely legendární trati Krugobajkalka, na jižní břeh Bajkalu do oblasti Teplých jezer v pohoří Chamar-Daban s možným výstupem na vrch Monomachova čapka a koupáním, popř. i do Aršanu a Tunkské kotliny ve Východním Sajanu s burjatským osídlením, buddhistickým chrámem, mongolskými trhy, vodopády a horkými prameny). Lanovkou na Čerského kámen s vyhlídkou na Angaru vytékající z Bajkalu i na bájemi opředený Šamanský kámen. Skanzen Talcy s původní sibiřskou architekturou ruských osadníků i jurtami Burjatů či Evenků.

14.den: Irkutsk. Prohlídka Irkutska, snad nejmalebnějšího města Sibiře: starobylé kláštery a kostely, kozácké dřevěné domy i usedlosti carských vyhnanců - Děkabristů, dům a ulice J. Haška, pestré trhy s tradičními produkty sibiřské přírody. 1100 km přejezd centrální Sibiří z Irkutska do Krasnojarsku vlakem po Transsibiřské magistrále.

15.-17.den: Krasnojarsk. Krasnojarskije stolby. Příjezd do Krasnojarsku, milionového velkoměsta uprostřed Sibiře nad veletokem Jenisej: vyhlídka na město z vrchu Karaulnaja, říční promenáda s parníkem-muzeem sv. Mikuláš, který převážel po Jeniseji careviče i Lenina aj. Lyžařské středisko Bobrový Log: lanovkou na vyhlídku na dominantu kraje - skalisko Takmak. Turistika ve skalním městě Stolby, jednom z přírodních skvostů Sibiře. Vyhlídka Car ryba na údolí Jeniseje, Divnogorsk: hráz Krasnojarské přehrady s druhou největší ruskou vodní elektrárnou.

18.den: Krasnojarsk - Praha. Odlet přes Moskvu domů.

Pozn. Podklady pro vyřízení víz je třeba dodat do CK nejpozději 8 týdnů před odjezdem.

RUSKO - VELKÁ SIBIŘSKÁ CESTA - JENISEJ, BAJKAL, KAMČATKA A VLADIVOSTOK

Délka tras: letadlem 21 000 km, vlakem 1100 km, auty a minibusy 1000 km, lodí 100 km, pěšky 6x 5-14 km (volitelně)
Počasí: velmi různorodé, 3-25 °C, ve vyšších polohách chladno
Nástupní místo: Praha

Termín (922): 31.8. - 17.9. 2019
cena v Kč: 107 990,- Kč

4320 Kč sleva pro přihlášené do 28.2.2019 (922)
3240 Kč sleva pro přihlášené do 31.3.2019 (922)
2160 Kč sleva pro přihlášené do 30.4.2019 (922)

V ceně je: Doprava. Výlet pronajatou lodí po Bajkalu včetně pohoštění a bani (sauny), lanovky ve Stolbách a na Čerského kámen, vstup do oceanária na Ruském ostrově včetně vyhlášené show s delfíny, mroži a běluhami. Vstupní vízum do Ruska a jeho vyřízení včetně pozvání od partnerské CK. Vstup do národních parků na Kamčatce. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci v navštívených destinacích, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků. Vlak (po Transsibiřské magistrále) z Irkutska do Krasnojarsku. Nájemní (mikrobusy, vany) po trase, na Kamčatce i terénní vozy/busy s místními řidiči. Ubytování: 13x hotely (cca 2*-3*) ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím, na Kamčatce 1x 4-lůžková chata, 1 noc ve vlaku (lůžkový vlak 2. třídy). 1-lůžkový pokoj za příplatek 17 800 Kč (13x, v chatě nelze). Strava: 14x snídaně, 1x oběd/večeře při plavbě po Bajkalu. V ceně nejsou volitelné výlety označené *. Bližší informace o těchto akcích poskytne CK, nutná závazná přihláška a platba předem.


Možnost spojení tras 92 a 93 (KLDR) do zájezdu 933. Termín: 24.8. - 17.9. 2019, cena: 159 990 Kč.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška