Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
BAJKALSKO-AMURSKÁ MAGISTRÁLA

BAJKALSKO-AMURSKÁ MAGISTRÁLA

Železniční odysea pro opravdové dobrodruhy ruskou Sibiří po mladší, divočejší a mnohem méně známé sestře Transsibiřské magistrály. Veletoky Jenisej, Angara, Lena a Amur. Bajkalské pohoří a severní, panenštější pobřeží „sibiřského moře“ Bajkalu. Připomínky temné doby gulagů, termální prameny, písečné duny pod horskými pustinami Kodaru. Velkoměsta Krasnojarsk a Chabarovsk na Transsibiřské magistrále.

Termíny

Termín Cena  
25.07. - 10.08.2019 (č. 911)79 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Krasnojarsk. Krasnojarskije stolby. Odlet přes Moskvu do Krasnojarsku, milionového velkoměsta uprostřed Sibiře nad veletokem Jenisej: vyhlídka na město z vrchu Karaulnaja, říční promenáda s parníkem-muzeem sv. Mikuláš, který převážel po Jeniseji careviče i Lenina. Lyžařské středisko Bobrový Log: lanovkou na vyhlídku na dominantu kraje - skalisko Takmak. Turistika ve skalním městě Stolby, jednom z přírodních skvostů Sibiře. Vyhlídka Car ryba na údolí Jeniseje, Divnogorsk: hráz Krasnojarské přehrady s druhou největší ruskou vodní elektrárnou.

4.-6.den: Krasnojarsk - Bratsk - Severobajkalsk. Přejezd po Transsibiřské magistrále z Krasnojarsku do Tajšetu, kde je nultý kilometr Bajkalsko-amurské magistrály (a dále po ní 3819 km a 3 časová pásma), a do Bratsku. Skansen Angarské vesnice na břehu Bratské přehrady s dřevěnými ruskými domy a týpími Evenků. Vlakem po gigantické hrázi Bratské přehrady, ve své době největší hydroelektrárny na světě. Na východ kolem výběžku Usť-Ilimské nádrže, podél soutoku Leny a Kuty v Usť-Kutu, po dlouhém mostě přes Lenu. Dabanským tunelem (6686 m) pod dvoutisícovým Bajkalským pohořím překrásným úsekem cesty do Burjatska k severním břehům Bajkalu.

7.-10.den: Bajkal. Centrum severního Bajkalu Severobajkalsk: Pravoslavné kostely, nádraží, písečná pláž. Koupání v Bajkalu (pro otužilé). Možnost ruské bani (sauny) s metličkami. Pěší výlet po písečné kose ostrova Jarki k památníku nejsevernějšího bodu Bajkalu s údajně nejkrásnějšími výhledy na jezero na celém Bajkalu. Návštěva ruin gulagu Akokan na těžbu slídy a vesnice původních obyvatel Evenků Cholodnaja. Typické ruské termály Gudžekit v malebném prostředí Bajkalského pohoří.

11.-12.den: Severobajkalsk - Čarské písky - Tynda. Na východ přes Severomujský hřbet stejnojmenným tunelem (15 343 m - nejdelší na celé BAM) k pohoří Kodar. Kolem krásného jezera Velké Leprindo do Nové Čary. Za příznivých podmínek (nebude- li hrozit rozvodnění řek bez možnosti návratu) výlet na „sibiřskou Saharu“ do přírodní rezervace Čarské písky, „kapesní“ pouště se zlatými písečnými dunami vysokými 20-45 m. Překročení hranic Jakutska (Sacha), největší republiky v rámci Ruska, která by sama o sobě byla osmou největší zemí světa.

13.-14.den: Tynda - Komsomolsk. Kdysi zlatokopecká Tynda, dnes hlavní železniční uzel na BAM, kde se trať kříží s Amursko- jakutskou magistrálou: Muzeum BAM, památník stavitelům BAM. Poslední a nejdelší úsek cesty po BAM na východ přes přehradu na řece Zeje, kolem Norské a horské Badžalské přírodní rezervace a velkého jezera Evolon do Komsomolska na Amuru: mozaiky, památníky, muzeum historie města.

15.-17.den: Komsomolsk - Chabarovsk - Praha. Centrum Dálného Východu, horký Chabarovsk u hranic s Čínou: projížďka výletní lodí po veletoku Amuru při soutoku s Ussuri, městská pláž s možností koupání, centrální Leninovo náměstí s vládním „Bílým domem“, muzea, nová monumentální katedrála Proměny Páně, třetí největší v Rusku, procházka v parku na březích Amuru, živý večerní a noční život. Návrat domů.

Pozn. Posloupnost dnů i program zájezdu se může lehce měnit dle aktuálních jízdních řádů. Bližší info na www. nomad.cz nebo v CK.

BAJKALSKO-AMURSKÁ MAGISTRÁLADélka tras: letadlem 16 000 km, vlakem 4600 km, auty a minibusy 500 km, pěšky 6x 4-15 km (volitelně)
Počasí: velmi různorodé, 5-30 °C, ve vyšších polohách chladno
Nástupní místo: Praha

Termín (911): 25.7. - 10.8. 2019
cena v Kč: 79 990,-

V ceně je: Doprava. Plavba výletní lodí po Amuru. Vstupní vízum do Ruska a jeho vyřízení včetně pozvání od partnerské CK. Ubytování. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně letištních tax a poplatků. Vlak z Krasnojarsku přes Komsomolsk do Chabarovska. Po trase nájemní (mikrobusy, vany, taxi), částečně i veřejná (busy, MHD). Ubytování: 11x turistické hotely (někde i 3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 4 noci ve vlaku (lůžkový vlak 2. třídy). 1-lůžkový pokoj za příplatek 11 700 Kč (9x). Strava: 9x snídaně.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška