Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
MÉGHÁLAJ, NÁGSKO, ÁSÁM A BENGÁLSKO - (NEJEN) PRO FOTOGRAFY

MÉGHÁLAJ, NÁGSKO, ÁSÁM A BENGÁLSKO - (NEJEN) PRO FOTOGRAFY

Návštěva čtyř svazových států nejvýchodnější části Indie. Západní Bengálsko - bývalé hlavní město Indie Kalkata. Malý stát Méghálaj, v překladu trefně Příbytek mraků, s nejdeštivějším místem na světě. Ásám s nekonečnými čajovými plantážemi, veletokem Brahmaputrou (říční delfíni) či národním parkem Kaziranga (největší koncentrace nosorožců na planetě, sloni, šance vidět tygry). Výprava za bývalými lovci lebek do tajemného Nágska a účast na výpravném festivalu Hornbill tradičních zvyků domorodých kmenů. Zájezd si vychutnají profesionální i amatérští fotografové (ti se zde mohou něco přiučit), a nejen oni. Možnost společného fotografování a hodnocení snímků s průvodcem zájezdu (a zkušeným amatérským fotografem - vítězem národního kola fotosoutěže National Geographic na téma reportáž).

Termíny

Termín Cena  
25.11. - 13.12.2020 (č. 752)58 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 752: MÉGHÁLAJ, NÁGSKO, ÁSÁM A BENGÁLSKO

1.-3.den: Praha - Dháka - Šrímangal. Let do Dháky. Prohlídka města: říční přístav Sadarghat a loděnice na toku Burigangy s nepředstavitelným množstvím lodí, loděk a lodiček. Fotografování mumraje na řece, v docích a dílnách u řeky. Mughalská pevnost Lalbagh aj. Přejezd na severovýchod země.

4.-7.den: Šrímangal - Méghálaj. Šrímangal - čajové centrum Bangladéše v nejmalebnější části země. Vesnice Džaflong na hranici s Indií: primitivní těžba stavebních kamenů v hraniční řece. Přechod hranice do indického státu Méghálaj. Odjezd do „Skotska Východu“ - Šilaungu: muzeum Don Bosco, tržnice Iew Duh. Výlet do Čérápundží na nejdeštivější místo světa, jeskyně Mawsmai a vodopád Noh Kalikai.

8.-10.den: Assam. Přejezd do Ásámu. Hlavní město Guváhátí: posvátné hinduistické chrámy Kamakhya a Uma Nanda, plavba po Brahmaputře s možností pozorovat říční delfíny, chrám Devíti planet - Naba Graha. Safari na slonech v národním parku Kaziranga (nosorožci, tygři, panteři, sloni, sambarové). Kdo udělá nejlepší fotku jednorohého nosorožce?

11.-15.den: Nagaland. Cesta krajem orchidejí do Kohimy - metropole Nágska, izolovaného indického státu - oblasti bývalých lovců lebek. Zastávka u jezera Barapáni. Účast na setkání příslušníků různých kmenů Nágska - jedinečném festivalu Hornbill: válečné tance lovců lebek, tradiční písně, hry, tetování i místní speciality k jídlu. Atmosféru festivalu se pokusíme zachytit našimi fotoaparáty. Chonoma - místo posledních britsko- nágských bojů. Kulturní centrum kmene Konyak - Mon a nedaleké vesnice původních lovců lebek Longwa nebo Singha Chingnyu. Tetované obličeje i těla.

16.-19.den: Nagaland - Kalkata - Praha. Přejezd do „Tea City of India“ Dibrugarhu, města obklopeného čajovými plantážemi na široké Brahmaputře s novým nejdelším silničním a železničním mostem Indie (délka 4940 m). Odlet do metropole Bengálska a nejdrsnějšího indického města - Kalkaty: památník královny Viktorie, chrám bohyně Kálí, misie Matky Terezy, botanická zahrada, květinový trh, Howrah - nejrušnější most světa, běhající rikšové. Odlet domů.

BENGÁLSKO, ÁSÁM A NÁGSKO - (NEJEN) PRO FOTOGRAFY

Délka tras: letadlem 17 000 km, po zemi 2500 km, po vodě 400 km, pěšky 9x 4-8 km (volitelně) - vše pro 753
Počasí: vzduch 14-18 °C (hory), 22-30 °C (nížiny)
Nástupní místo: Praha

Termín (752): 25.11. - 13.12. 2020
cena v Kč: 58 890,-

2945 Kč sleva pro přihlášené do 30.11.2019 (752)

V ceně je: Doprava. Sloní safari v N.P. Kaziranga - vstupní permit, jízda na slonu (752). Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a vnitrostátní přelet z Ásámu do Kalkaty (752) - vše včetně tax a poplatků, veřejná (komfortnější dálkové a místní busy, lodě, popř. vlaky) a nájemní (minivany s místním řidičem, taxi, rikšové). Ubytování: 752: 14x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 752: 2x vícelůžkové pokoje, 752: 1x noční autobus. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 752: 6100 Kč (14x). Na festivalu Hornbill (752, 2x) nelze zaručit. Strava: 752: 16x snídaně. V ceně nejsou víza do Indie (752) - osobně na ambasádě v Praze (2570 Kč).

Možnost spojení tras 751 a 752 do zájezdu 753 s kompletním programem v termínu: 13.11. - 13.12. 2020, cena v Kč: 83 590,-.


Fotografie od průvodce zájezdu - Jana Košťála.


Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška