Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
SIKKIM, BENGÁLSKO A ANDAMANY - INDIE KOMFORTNĚ OD HIMÁLAJE K INDICKÉMU OCEÁNU

SIKKIM, BENGÁLSKO A ANDAMANY - INDIE KOMFORTNĚ OD HIMÁLAJE K INDICKÉMU OCEÁNU

Kontrast dvou protichůdných světů, které nabízí obří indický subkontinent. Západní Bengálsko s bývalým hlavním městem Indie Kalkatou, proslulé himálajské horské letovisko a světová metropole čaje Darjeeling s nekonečnými čajovými plantážemi. Výhledy na tři osmitisícovky z Tiger Hillu včetně nejvyšší hory planety. Svět hor a klášterů - buddhistický Sikkim pod posvátnou Kanchenjungou (8598 m). Andamany - exotické tropické souostroví v Andamanském moři nedaleko Thajska. Pobyt v resortu na rajském ostrově Havelock s průzračnou vodou, kokosovými palmami, korálovými útesy a bělostnými plážemi, z nichž některé se řadí mezi nejromantičtější v Asii. Komfortně v mikrobusech, autech a v kvalitních hotelech.

Termíny

Termín Cena  
25.10. - 10.11.2019 (č. 741)83 590,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Kalkata. Let do Kalkaty, metropole Bengálska a dříve i celé Indie, ležící v deltě posvátné Gangy: mramorový památník královny Viktorie, Indické muzeum, misie Matky Terezy s jejím hrobem, popř. chrám bohyně Kálí, květinový trh, Howrah - nejrušnější most světa s běhajícími rikši.

3.-4.den: Kalkata - Bagdogra - Dárdžiling. Přelet na sever do Bagdogry. Slavnou horskou úzkokolejkou Toy Train (UNESCO) ze Siliguri vzhůru do „Královny hor“ Dárdžilingu (2042 m), metropole Gurkhů a koloniální perly Britského impéria, proslulého svými čajovými plantážemi. Džípem na Tiger Hill (2590 m): pozorování východu slunce nad Himálajem s výhledy na masiv Kančendžengy (8598 m), Makalu (8481 m) a Mt. Everest (8848 m). Mountaineering Institute s muzeem Himálaje a hrobem prvního člověka na Everestu - šerpy Tenzinga Norkeje. Lebong Race Course - nejvýše položená dostihová dráha Asie. Návštěva čajových zahrad a továrny spojená s ochutnávkou údajně nejlepšího čaje na světě.

5.den: Dárdžiling - Pelling. Odjezd do Sikkimu, dříve nezávislého buddhistického knížectví. Městečko Pelling na horském hřbetu (2150 m) s těmi nejlepšími výhledy na posvátnou Kančendžengu, třetí nejvyšší horu světa. Prohlídka jednoho z nejstarších lamaistických klášterů v Sikkimu - Pemajangce, s malbami na stěnách a sochami svatých.

6.-7.den: Pelling - Gángtók. Scénická jízda do „země klášterů“, hlavního města Sikkimu - Gángtóku (1650 m). Centrum uměleckých řemesel s tradiční výrobou ručního papíru a látkových obrazů thangka. Klášter Enčej nad horským příkopem s krásným výhledem na Kančendžengu. Nejoblíbenější stúpa v Sikkimu - čorten Do Drul se 108 modlitebními mlýnky. Největší klášter Sikkimu - barevný Rumtek, exilové centrum tibetské buddhistické školy „Černých čepic“ Karma kagjü. Volný program s možností večerní prohlídky centra města.

8.den: Gángtók - Kalimpong. Přejezd do horského Kalimpongu (1247 m) nad meandry řeky Tisty, někdejší brány do Tibetu. Vyhlídka Deolo Hill s rozhledem na hory i na město. Bhútánský klášter Thongsa Gompa, nejstarší ve městě. Barevný Haat Bazaar s místními specialitami včetně sýru a lízátek, tibetské umění, ručně vyráběný papír, květinový trh s orchidejemi.

9.-11.den: Kalimpong - Kalkata - Port Blair. Sjezd na letiště v Bagdogře, odlet do Kalkaty, volný program s možností další prohlídky. Další den přelet nad Bengálským zálivem na jih do správního centra Andaman. Port Blair: britská věznice Cellular Jail pro politické vězně v boji za nezávislost Indie. Večerní Light and Sound Show. Forest Museum zaměřené na vegetaci Andaman, malá ZOO. Námořní muzeum Samudrika s akváriem. Water Sports Complex nabízející možnosti vyžití při parasailingu, na vodních skútrech a lyžích, loďkách nebo kajacích. Lodí na Ross Island, bývalé administrativní centrum souostroví s ruinami budov zničených zemětřesením a na Zmijí ostrov s kobkami staré britské věznice.

12.-15.den: Havelock Island. Plavba lodí z hlavního ostrova Jižních Andaman na ostrov Havelock. Tři dny pobytu v resortu na menším ostrově, který nabízí ten pravý tropický ráj. Tyrkysové moře plné barevných ryb, palmové háje na plážích s bílým pískem, husté porosty ve vnitrozemí. Koupání, šnorchlování i potápění na plážích a útesech, možnost objevování ostrova při výletech pěšky, na kolech či na skútrech. Sloní pláž, na níž opravdu můžete potkat slony. Romantický západ slunce na pláži Radhanagar, vyhlášené jako nejkrásnější pláž v Asii. Návrat lodí do Port Blair.

16.-17.den: Port Blair - Praha. Odlet zpět do kontinentální Indie a odtud domů.

SIKKIM, BENGÁLSKO A ANDAMANY - INDIE KOMFORTNĚ OD HIMÁLAJE K INDICKÉMU OCEÁNU

Délka tras: letadlem 19 000 km, po zemi 700 km, lodí 120 km, pěšky 9x 4-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 12-18 °C (hory), 28-32 °C (nížiny, moře)
Nástupní místo: Praha

Termín (741): 25.10. - 10.11. 2019
cena v Kč: 83 590,-

V ceně je: Doprava. Jízda úzkokolejkou Toy Train do Dárdžilingu. Džíp na Tiger Hill. Lodě z Port Blair na Ross Island a na Viper Island. Víza (Indie) včetně vyřízení. Vstupní permity. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a vnitrostátní přelety z Kalkaty do Bagdogry a zpět a z Kalkaty na Port Blair - vše včetně tax a poplatků, nájemní (mikrobusy, auta s místními řidiči), loď Port Blair - Havelock Island. Ubytování: 14x hotely na úrovni cca 3*- 4* - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 16 300 Kč (14x). Strava: 14x snídaně.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška