Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
JIŽNÍ INDIE A (ANDAMANY)

JIŽNÍ INDIE A (ANDAMANY)

To nejlepší z jihoindických států Tamilnádu, Karnátaka, Goa a Maháráštra. Hinduistické, džinistické a buddhistické památky chrámových měst a skalních svatyň, prastaré pevnosti, muslimské mešity i křesťanské katedrály. Život a obyčeje prostých lidí, budoucnost Indie v prosperujících čtvrtích velkoměst i chudinské slumy jak z Milionáře z chatrče. Poutní místa kypící životem, pestré bazary, horská střediska, přírodní rezervace s exotickou zvířenou či překrásné pláže lákající k odpočinku. „Smaragdový ráj” Andamany - celkem 572 ostrovů a ostrůvků (jen 38 obydlených) v Indickém oceánu s tropickou vegetací, průzračnou vodou, bělostnými plážemi, kokosovými palmami, korálovými útesy, a „neindickými” domorodci, etnicky příbuznými spíše obyvatelům blízkého Thajska, Barmy a Sumatry.

Termíny

Termín Cena  
23.11. - 08.12.2019 (č. 731)53 590,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Čennaj (Madrás). Let do velkoměsta Čennaje (resp. Madrásu) na pobřeží Bengálského zálivu. Poutní Mahábalípuram: pobřežní skalní chrámy.

3.-4.den: Mahábalípuram - Madurai. Tiruččiráppalli: Skalní pevnost, Šrírangam - ostrovní chrámový komplex, největší v Indii. Prastarý Madurai - město poutníků, žebráků a bazarů: fascinující chrám Šrí Minákší.

5.-7.den: Madurai - Utakamund (Uty). Na severozápad pod Kardamonovými horami, krajem bavlny, kaučuku, rýže, kešu oříšků, kopry, čaje, kávy a palmových hájů k Modrým horám. Jízda nejzajímavější indickou železnicí s ohromným převýšením do horského letoviska Utakamundu (2240 m) pod Doddabettou (2633 m) - nejvyšší horou Východního Ghátu. Procházka v Nilgiri Hills.

8.-11.den: Utakamund (Uty) - Mysuru (Majsúr) - Hampi. Průjezd národním parkem Mudumalai s tygry, pantery, čitaly, opicemi, lenochody, krokodýly a slony. Majsúr - město santalového dřeva a vonných tyčinek. Posvátná Šravanabelagola, poutní místo pro džinisty se 17 m sochou božstva Bahubali - největší monolitická kamenná socha na světě. Belur: Čennakešava - jeden z nejzajímavějších hinduistických chrámů jižní Indie. Hampi: opuštěné ruiny středověkého hinduistického města, jedno z nejkrásnějších míst v celé Indii. Přes pohoří Západní Ghát k pobřeží Indického oceánu.

12.-13.den: Goa. Nejznámější rekreační oblast Indie s desítkami hotelů a resortů i zimní útočiště batůžkářů již od časů hippies. Rybí jídelny, noční bary, levný alkohol, portugalské katedrály ve Staré Goi a především božské pláže a prohřátý oceán. Relaxace v tropickém ráji uprostřed vrcholící zimy.

14.-16.den: Goa - Bombaj - Praha. Přelet na sever do největšího města Indie a množstvím produkce prvního města světového filmu („Bollywood“) - Bombaje: Brána Indie, Malabarské vrchy, Chowpatty Beach, viktoriánská architektura. Lodí na Sloní ostrov: jeskynní hinduistické svatyně. Odlet domů.


*Volitelný výlet: Andamanské ostrovy.

1.-9.den: Praha - Port Blair - Čennaj. Let do Indie a dále na východ přes Bengálský záliv do správního centra Andaman. Port Blair: kobky britské věznice na Zmijím ostrově, večerní světelné představení. Návštěva Ross Island - bývalé trestanecké kolonie, první setkání s Andamanským mořem. Lodí na ostrovy Neil, Long a Havelock: šnorchlování v korálových útesech, tyrkysové moře stovky odstínů, romantický západ slunce na pláži Radhanagar, snad nejkrásnější pláži v Asii. Neil Island: rybářské vesnice Bengálců, možnost cyklovýletu, ochutnávka rybích specialit. Návrat do Port Blair, přelet do Madrásu, setkání se skupinou.

Termín: 15.11.-23.11. 2019
Cena: 20 790,- Kč

V ceně je: Letecká doprava na Andamany včetně tax, vstupní permity, místní doprava (po zemi - nájemní i veřejná, lodě, popř. kola), ubytování a snídaně (8x hotely, penziony, vybavené bungalovy - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1-lůžkový pokoj za příplatek 4500 Kč), český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

JIŽNÍ INDIE A (ANDAMANY)

Délka tras: letadlem 14 000 km, po zemi 1500 km, pěšky 3x 4-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 29-32 °C, voda 27-29 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (731): 23.11. - 8.12. 2019
cena v Kč: 53 590,-

V ceně je: Doprava. Loď na Sloní ostrov (Bombaj), jízda horskou úzkokolejkou v Modrých horách. Víza (Indie) včetně vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Indie a přelet Goa - Bombaj včetně tax a poplatků, nájemní (především minivany s místním řidičem, popř. taxi, rikšové) a veřejná (vlaky, popř. komfortní dálkové busy), lodě. Ubytování: 14x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle klimatizované. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 5400 Kč (14x). Strava: 14x snídaně.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška