Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ÍRÁN - KRÁSA SKRYTÁ POD ČÁDOREM

ÍRÁN - KRÁSA SKRYTÁ POD ČÁDOREM

Udělejte si vlastní obrázek o zemi, kterou nám média obvykle líčí jako nebezpečí planety. Zjistíte, že nedůvěru a předsudky vystřídá poznání, že v Íránu žijí mimořádně vstřícní a přátelští lidé a je plný úžasných historických památek i přírodních krás. Poznáte exotiku a rozmanitost rozlehlé země. Svatá místa islámu, zoroastrismu, judaismu i pravoslaví. Mezopotámské, staroperské, biblické, židovské, arménské i safíovské perské památky. Pouště, oázy i ostrovy a horké pobřeží Perského zálivu, popř. Kaspického moře…

Termíny

Termín Cena  
13.07. - 28.07.2019 (č. 663)48 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 663:

1.-2.den: Praha - Teherán - Qom. Let do Teheránu - metropole Íránu: symbol města - monument Ázádí. Qom, posvátné město šíitů s největší šíitskou univerzitou na světě (možnost besedy o islámu) a kolébka islámské revoluce: hrobka Fatimy, sestry šíitského Imáma Rézy (do samotné hrobky může být turistům přístup odepřen).

3.den: Kašan. Pouštní oáza Kašan: honosné kupecké domy, zahrada Fin (UNESCO), spletitý bazar s mešitami a karavanseráji.

4.den: Nušabad, Abjáne. Návštěva jedinečného, 1500 let starého podzemního města Ouyi v Nušabadu. Překrásná horská vesnička Abjáne - jedna z nejstarších vesnic v Íránu, postavená z červeného jílu a s unikátní kulturou (květované kroje).

5.den: Isfahán. Nejkrásnější íránské město Isfahán (UNESCO): obrovské náměstí Imáma (dřívější Šáhovo) s mešitami Imáma a Lotfolláha, královský palác Ali Qapu, starobylé mosty včetně nejstaršího Pol-e Čúbí, starý bazar aj.

6.den: Nain, Mejbod. Zdobný arménský kostel Vank s muzeem. Přejezd do Jazdu, cestou návštěva pouštního města duchů Naín s mešitou z 9.stol. Návštěva pevnosti, ledárny a karavanseráje v Mejbod.

7.-8.den: Jazd. Srdce oblasti vyznavačů Zarathuštry - Jazd (UNESCO): chrám věčného ohně áteškade, pohřební věže mlčení, křivolaké uličky hliněné mediny, zahrada Bagh-e Dolat. Středověké podzemní vodovody kanáty (nově v UNESCO) i domy s přírodní klimatizací a větrnými věžemi (badgiry). Výlet do horské zoroastrijské svatyně Čak Čak nebo poetické pouštní vesničky Choranag. Večerní přejezd busem do Šírázu.

9.-10.den: Šíráz, Persepolis. „Město básníků, růží a slavíků“ (a před islámskou revolucí i vína) - Šíráz: městská pevnost Arg, hrobky slavných básníků Háfeze a Sádího, Rajská zahrada Eram (UNESCO), hammam, bazar, oranžérie, romantická Al-Molkova mešita růží, skvostný komplex zrcadlových mešit Šáh Čerák. Naqš-e Rostam: údolí králů, skalní reliéfy a hrobky achajmenovských panovníků. Ceremoniální město Perské říše - Persepolis (UNESCO): Síň sta sloupů, paláce králů aj. Hrobka Kýra Velikého - Pasargad (UNESCO).

11.den: Šíráz - Teherán - Kaspické moře. Přelet do Teheránu. Přejezd panoramatickou horskou silnicí přes úchvatný masiv Alborzu ke Kaspickému moři.

12.den: Rámsar. Návštěva rybího trhu, přejezd do Rámsaru. Možnost koupání v Kaspiku, výjezd lanovkou do pohoří Alborz, případně návštěva bývalého paláce posledních šáhů Páhlaví.

13.den: Rámsar - Masuleh. Přejezd podél pobřeží a čajových plantáží do horské vesničky Masuleh, kde střechy spodních domků tvoří ulice těch nad nimi.

14.den: Masuleh - Kazvín - Teherán. Přejezd do Tehránu. Cestou návštěva historické metropole perské říše Kazvínu: Palác 40 sloupů, barevná mešita a hrobka Šáhzade, starý bazar.

15.-16.den: Teherán - Praha. Teherán: šáhovy paláce Golestán (UNESCO), jedinečné muzeum klenotů mj. s Mořem světla (největším růžovým diamantem světa - 182 karátů), vyhlášený teheránský bazar. Pro zájemce možnost individuálního výletu lanovkou na horu Točal (3957 m) s výhledy na celou obří metropoli, popř. návštěva dalších muzeí, nákupy suvenýrů. Dle možností návštěva hrobky ajatolláha Chomejního v noci cestou na letiště. Odlet domů.

ÍRÁN - KRÁSA SKRYTÁ POD ČÁDOREM

Délka tras: letadlem 10 000 km, po zemi 3300 km, pěšky 6x 5-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 30-38 °C, voda 26-28 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (663): 13.7. - 28.7. 2019
cena v Kč: 48 990,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Íránu a přelet ze Šírázu do Teheránu včetně tax a poplatků, veřejná a nájemní (komfortní dálkové busy, minibusy, vlak, taxi, metro, MHD). Ubytování: 13x hotely a penziony, 1x rodinná vila), 663: je bez nočních přejezdů. 1-lůžkový pokoj za příplatek 663: 6900 Kč (13x). Strava: 663: 13x snídaně. V ceně není vízum do Íránu a jeho vyřízení (2200 Kč).

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška