Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
SÚDÁN - K NILU A PYRAMIDÁM STARÉ NÚBIE

SÚDÁN - K NILU A PYRAMIDÁM STARÉ NÚBIE

Poklady starého Egypta v súdánské Núbii. Místa opředená legendami o dávných královstvích, architektonické skvosty odlišných historických slohů. Meroe - královské město černých faraónů s největším komplexem pyramid na světě. Nekonečná písečná i kamenitá Núbijská poušť, dosahující až 1500 m nadmořské výšky. Katarakty životodárného Nilu i hlavní město Chartúm při soutoku jeho Bílého a Modrého ramene. Původní Afrika s tradičními obyvateli, karavanními stezkami a núbijskými vesnicemi.

Termíny

Termín Cena  
15.04. - 27.04.2019 (č. 581)79 890,- KčNelze se přihlásit
21.10. - 02.11.2019 (č. 582)79 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Praha - Chartúm. Odlet do hlavního města Súdánu - Chartúmu.

2.den: Chartúm - Dongola. Jízda džípy na sever do Dongoly. Bajúdská poušť, scénická krajina s termitišti. Pevnost Kandag strategicky střežící přístup po Nilu.

3.-4.den: Dongola - Soleb - Sai. Dongola: návštěva místního trhu. Sesibi na staré karavanní cestě do Egypta. Tajab: krásné výhledy na Nil, ruiny Atonova chrámu z doby Achnatona. Soleb: západ slunce nad Nilem. Prohlídka Amonova chrámu, vzorem pro nějž byl slavný Amonův chrám v Luxoru. Běžný život rolníků žijících na březích Nilu. Kamenná kaple u Džebel Doša a vesnice Sadenga s chrámem zasvěceným královně Teje, manželce Amenhotepa III. Trajektem přes Nil do Sai s vyhlídkou na okolní ostrůvky. Šance vidět krokodýly nilské.

5.den: Sai - Abri - Tombos. Prohlídka původně pevnostního Sai: místní chrámy, netradiční egyptské hroby. Přes Nil do městečka Abri. Vesnice Koša - zajímavé setkání s místními obyvateli. Cesta pouští přes núbijské vesnice s originálně malovanými a zdobenými domy. Staré lomy v okolí Tombos. Zelené břehy Nilu s datlovými palmami v kontrastu s pouští, malebná scenérie žulových skalisek tvořících katarakty.

6.-7.den: Tombos - Kawa - Karima. Granitová stéla - památník vítězství Thutmose I. ve válce s Núbií. Kerma - unikátní obří núbijský chrám „deffufa”. Noc ve stanu u písečných dun. Kawa - důležité centrum říše Kuš: Achnatonův chrám. Stará Dongola - sídlo křesťanského království: ruiny města, starý klášter.

8.-9.den: Karima - Atbara - Meroe. Kurru: návštěva královského pohřebiště 25. dynastie, pohřební komory s dochovanými malbami. Údolí zkamenělých stromů. Stolová hora Džebel Barkal z červeného pískovce - posvátná hora Núbijců i Egypťanů: Amonův chrám. V těchto místech našel Verdi inspiraci pro svou operu Aida. Západ slunce z vrcholu Džebel Barkal s fascinující scenérií chrámů a Nilu. Místní tržiště v Karimě. Vesnice Nuriů a pyramidy napatských králů, pohřebiště založené faraonem Taharkou (8.-7.stol. př. Kr.). Pouštním krajem nomádů na velbloudech, přes údolí Gazali do Atbary a do Meroe, nejvýznamnější památky Núbie (UNESCO). Nocleh ve stanech.

10.-11.den: Meroe - Naga - Omdurmán - Chartúm. Největší komplex pyramid na světě, obklopený písečnými dunami jako zlatým náhrdelníkem - královské Meroe: desítky pyramidových hrobek, Amonův chrám, římské lázně. Šendi: tržiště a tradiční výroba oděvů. Přejezd pouštním údolím Awatib do Musswaratu: Lví chrám. Naga: chrámy s pozoruhodnými architektonickými prvky a reliéfy. Cestou do Chártúmu zastávka na tržnici v jeho „dvojčeti“ Omdurmánu.

12.-13.den: Chartúm - Praha. Metropole Súdánu Chartúm: ikonická scenérie soutoku Bílého a Modrého Nilu, Národní muzeum archeologie s přenesenými a rekonstruovanými téměř 4000 let starými chrámy a hrobkami. Posvátný Omdurmán: Návštěva mauzolea Mahdího, vůdce nejkrvavějšího povstání proti Britskému impériu v Africe. Hamad Elneil: Seznámení s tancem dervišů. Návrat do Chartúmu, večeře v restauraci s živou hudbou. Odlet domů.

SÚDÁN - K NILU A PYRAMIDÁM STARÉ NÚBIE

Délka tras: letadlem 9000 km, auty 2000 km, pěšky 2x 2-4 km (volitelně)
Počasí: vzduch 30-36 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (581): 15.4. - 27.4. 2019
cena v Kč: 79 890,-

Termín (582): 21.10. - 2.11. 2019
cena v Kč: 79 890,-

3200 Kč sleva pro přihlášené do 21.4. 2019 (582)

V ceně je: Doprava. Vstupní permity. Veškeré vstupy do památek a poplatky za jejich focení. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Súdánu včetně letištních tax. Po trase pronajatým minibusem, v poušti terénními 4x4 džípy. Ubytování: 3x hotely střední turistické kategorie, 3x v poušti v matrací vybavených stanech (veškeré vybavení na místě), 5x v místních domech pro turisty v Solebu, Sai, Tombos a Karimě. 1-lůžkový pokoj za příplatek 2600 Kč (3x - v hotelech). Strava: Plná penze, k dispozici je pitná voda. V ceně nejsou víza do Súdánu včetně vyřízení 1880 Kč.


Fotografie k zájezdu poskytnul pan Jan Píchal.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-SÚDÁN - K NILU A PYRAMIDÁM STARÉ NÚBIE (15.4.-27.4.2019, Jan Píchal)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška