Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
ČTYŘMI ZEMĚMI JIŽNÍ AMERIKY - ARGENTINA, URUGUAY, PARAGUAY, BRAZÍLIE

ČTYŘMI ZEMĚMI JIŽNÍ AMERIKY - ARGENTINA, URUGUAY, PARAGUAY, BRAZÍLIE

Putování mezi nejvyhlášenějšími jihoamerickými velkoměsty Buenos Aires a Rio de Janeiro nabité poznáním i zážitky. Tři hlavní města - Buenos Aires, Montevideo a Asunción. Národní parky a rezervace mokřadů s bohatou exotickou zvířenou i nejjižnějším palmovým hájem světa. Bývalé jezuitské misie (viděli jste film Mise?). Dva z nejúžasnějších vodopádů světa - nejdelší Moconá i slavnější Iguazú. A pláže Atlantiku v božském i ďábelském Riu na závěr.

Termíny

Termín Cena  
02.04. - 21.04.2019 (č. 511)85 990,- KčNelze se přihlásit
31.03. - 19.04.2020 (č. 512)85 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Buenos Aires. Let do hlavního města Argentiny u ústí Rio de La Plata. Prohlídka: Plaza de Mayo s katedrálou a prezidentským palácem Casa Rosada, nejširší ulice světa Avenida 9 de Julio s obeliskem, barevná čtvrť La Boca s uličkou Caminito, hřbitov Recoleta s hrobem Evity Perónové, večerní bohémská čtvrť San Telmo s hospůdkami a tančírnami tanga. Výlet do delty veletoku Paraná - vlakem do Tigre, vstupní brány do bludiště ostrovů a říčních kanálů: projížďka lodí s procházkou po pevnině, honosná sídla z počátku 20. století.

4.-5.den: Colonia del Sacramento, Montevideo. Plavba přes Stříbrnou řeku (záliv Río de la Plata) do Uruguaye. Colonia del Sacramento (UNESCO) - historické město s koloniálním šarmem: Plaza Mayor a Plaza Armas, nejstarší kostel Iglesia Matriz, divadlo, maják. Přejezd do metropole Montevidea: historické centrum Ciudad Vieja, Plaza Independencia se sochou národního hrdiny Artigase, Plaza Constitución s katedrálou. Návrat lodí do Buenos Aires.

6.-7.den: Buenos Aires - Colón. P.N. El Palmar. Přejezd na sever do oblasti Litoralu, známé popíjením maté a taneční hudbou chamamé. Provincie Entre Ríos (Mesopotamia) ležící mezi řekami Paraná a Uruguay, Colón - půvabné letovisko na řece Uruguay: nábřežní promenáda, možnosti relaxace na pláži, plavby po řece Uruguay k říčním ostrovům, návštěvy termálů nebo vinařství s ochutnávkou. Výlet do národního parku El Palmar - oblasti s porostem vysokých palem yatay (nejjižnější palmový háj světa): Lehčí turistika podél říček a palmovými háji, nádherné výhledy ze skály La Glorieta, možnost pozorování pštrosů nandu, pásovců, lišek, viskač či kapybar.

8.-9.den: Colón - Posadas. Přejezd do provincie Corrientes. Zemědělské městečko Mercedes s kostelem s věžemi ve tvaru maurských kupolí. „Argentinský Pantanal“ - rezervace rozsáhlých mokřadů Esteros del Iberá. Plavba loďkou z Colonie Carlos Pellegrini na Lagunu del Iberá: plovoucí ostrůvky, porosty barevných leknínů, 300 druhů ptáků, kajmani, hadi (včetně anakondy žluté), vydry, kapybary, jelenci, vřešťani, motýli. Přejezd do Posadas na řece Paraná: katedrála, růžová budova Casa de Gobierno.

10.-11.den: El Soberbio, Saltos del Moconá. Provincie Misiones, subtropická oblast pěstování maté a tabáku, čajové plantáže, citrusové háje. Jezuitské misie Santa Ana a San Ignácio Miní (UNESCO). Od Paraná zpět do povodí Uruguaye. El Soberbia. Nejdelší vodopády světa Yucuma (resp. Moconá) - impozantní, 3 km dlouhé kaskády na soutoku řek Uruguay a Pepirí- -Guazú: plavba člunem pod vodopády. Návrat do Posadas.

12.-13.den: Posadas - Asunción. Přejezd přes řeku Paraná z Argentiny do paraguayského Encarnación: osady indiánů Guaraní a jezuitské misie z 17.-18. stol. Trinidad a Jesús de Tavarangue (UNESCO). Přejezd do hlavního města Asunción, ležícího na řece Paraguay: Palacio Gobernio, Casa Viola, Plaza Constitución s katedrálou, divadlo, mauzoleum Panteón de los Héroes.

14.-15.den: Asunción - Foz do Iguaçú. Výlet do Areguá, malebného „jahodového“ města na břehu jezera Ypacaraí. Itauguá proslulá jemnými krajkami, Caacupé s impozantní bazilikou, Yaguarón: františkánský kostel, klenot koloniální architektury. Přejezd na východ země do hraničního dvojměstí Ciudad del Este/ Foz do Iguaçú. Přes řeku Paraná do Brazílie.

16.-17.den: N.P. Iguazú - Rio de Janeiro. N.P. Iguazú (UNESCO) - nejmohutnější (až 2,5 km široké) a asi nejkrásnější vodopády na světě, desítky kaskád. Výhledy na vodopády z argentinské i brazilské strany, setkání s nosály, možnost plavby loďkou pod vodopády až k Ďáblovu chřtánu. Odlet na pobřeží Atlantiku.

18.-20.den: Rio de Janeiro - Praha. Prohlídka Ria (UNESCO), města samby a nejslavnějšího karnevalu na světě: moderní katedrála, Selarónovo schodiště, jízda historickou tramvají do čtvrti St. Teresa, relaxace na slavné pláži Copacabana a Ipanema. Lanovkou na Pao de Açúcar (Cukrová homole, 396 m), průjezd pralesem N.P. Tijuca a výhled na město z hory Corcovádo (Hrbáč, 710 m) se sochou Krista. Odlet domů.

Mapka k zájezdu u trasy č. 50 Patagonie a Ohňová země.

ČTYŘMI ZEMĚMI JIŽNÍ AMERIKY - ARGENTINA, URUGUAY, PARAGUAY, BRAZÍLIE

Délka tras: letadlem 24 000 km, po zemi 3200 km, lodí 80 km, pěšky 5x 4-10 km (volitelně)
Počasí: vzduch 22-28 °C, voda 21-26°C
Nástupní místo: Praha

Termín (511): 2.4. - 21.4. 2019
cena v Kč: 85 990,-

Termín (512): 31.3. - 19.4. 2020
cena v Kč: 85 990,-

V ceně je: Doprava. Výlety člunem na Lagunu del Iberá a pod vodopády Saltos del Moconá. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a přelet Foz do Iguaçú - Rio včetně tax a poplatků (limit 24 000 Kč), loď přes La Plata a zpět, pozemní (autobusy, minibusy, taxi). Ubytování: 17x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, na některých místech i se snídaní. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8 500 Kč (17x).

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška