Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
LIGURSKÁ RIVIÉRA A CINQUE TERRE

LIGURSKÁ RIVIÉRA A CINQUE TERRE

Skalnaté pobřeží Ligurie, vinice, domy pastelových barev, římské památky v žáru pálícího slunce, bílé skály nad modrými vlnami, kostelíky a ospalý klid siesty, romantika horských městeček, vinařských a rybářských vesnic pod ochranou UNESCO. Cinque Terre vás určitě okouzlí, místní víno zachutná a koupání na riviéře osvěží.

Termíny

Termín Cena  
01.07. - 07.07.2019 (č. 121)10 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Ligurie. Autobusem do Itálie. Janov: hlavní město regionu, katedrála San Lorenzo, kostel El Gesú, klášter Sant´ Andrea, palác San Giorgio, kde napsal Marco Polo svůj Milión a kde je rodný Kolumbův dům, Palazzi dei Rolli (UNESCO), četné galerie, možnost návštěvy světoznámého akvária, přístav, ubytování a procházka u moře nebo koupání.

3.-4.den: Ventimiglia, Cervo, Albenga, Portofino, Rapallo. Ventimiglia a přímořská Villa Hanbury na mysu Mortola, exotická zahrada (na 3000 tropických rostlin) a vinařská středověká horská vesnice Dolceacqua s hradem (světoznámé víno Rossese). Cesta kolem San Rema, města filmových festivalů, koupání na plážích Ligurské riviéry nebo variantně historické centrum města. Cervo: nejkrásnější přímořská vesnice, kostel San Giovanni Battista nad mořem a kouzelné uličky. Albenga: stará obchodní čtvrť obklopená hradbami, baptisterium s fragmenty mozaik, středověké rodové věže. Loggia dei Quatro Canti - kdysi centrum římského města Albingaunum. Most Pontelungo z 12. století. Fakultativně lodí z Camogli (přímořské městečko, vysoké barevné domy v terasách, hrad) podél divokého pobřeží k opatství San Fruttuoso z 8. století, koupání na malé pláži před opatstvím nebo turistika stezkou do skal. Lodí do malebného Portofina: zátoka oblíbená fotografy a celebritami. Kolem Santa Margherita di Liguria: známé přímořské letovisko s promenádou a plážemi, možnost koupání. Letovisko Rapallo: promenáda, hrad.

5.-7.den: Varese Ligure, Cinque Terre - Praha. Opevněné Varese Ligure pod Ligurskými Apeninami - ráj pro fotografy, starý kamenný most, ochutnávka místních specialit. Koupání na krásných plážích Sestri Levante a možnost turistiky. Punta Manara s překrásnou vyhlídkou na pobřeží. Unikátní oblast typických přístavních vesniček Cinque Terre (UNESCO): Monterosso - koupání a pobyt na pláži a kombinace lehké i středně náročné turistiky s cestováním vlakem po pobřeží nebo lodí. Výhledy a romantická zákoutí, návštěva jednotlivých vesniček (Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore), případně možnost lodí do Portovenere (UNESCO). La Spezia: obchodní a vojenský přístav, odjezd pozdě večer, návrat do Prahy.

LIGURSKÁ RIVIÉRA A CINQUE TERRE

Délka tras: autobusem 2900 km, pěšky 4x 3-7 km (volitelně)
Počasí: vzduch 22-28 °C, voda 20-25 °C
Odjezdy: Praha, Plzeň (od 4 osob svoz z Hradce Králové, Pardubic, Brna za 400 Kč/os)

Termín (121): 1.7. - 7.7. 2019
cena v Kč: 10 990,-

V ceně je: Doprava autobusem, 4x ubytování se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: 1-lůžkový pokoj (2400 Kč), 2x večeře (1100 Kč). V ceně není: fakultativní výlety, pobytová taxa, lodní jízdenky, vlak, vstupné (celkem cca 115 EUR).

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška