Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
DAVOS

DAVOS

Švýcarsko - horská perla Evropy. Turistická oblast Davos-Klosters Vás přivítá čerstvým vzduchem a neobyčejným kouzlem krajiny. S pomocí karty Davos využijete lanovky k výstupům na dvoutisícové vrcholy, jako např. Weissfluh, Jakobshorn s nádhernými výhledy na okolní vrcholy, sedla a údolí. Svezete se vláčkem na trati, která je zapsána v UNESCO.

Termíny

Termín Cena  
25.08. - 31.08.2019 (č. 092)16 290,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Praha - Davos. Odjezd ráno. Přejezd Německem k Bodamskému jezeru, průjezd Bregenzem po rakouském břehu jezera do Švýcarska. K večeru příjezd do světoznámého Davosu a ubytování v renovovaném hotelu Ochsen. Procházka po Davosu a výjezd pozemní lanovkou na Schatzalp (1861 m), odkud je nádherný rozhled na Davos a okolní hory.

2.den: Klosters - Wiessfluhjoch. Odjezd do Klosters. Výjezd kabinovou lanovkou na Gotschnagrat (2285 m). Panoramatickou cestou k chatě Parsennhütte (2200 m). Od chaty dále po panoramatické cestě až do Meierhofer Tälli. Z křižovatky cest výstup k horskému jezírku Totalpsee, po menším odpočinku další výstup do vysokohorského sedla Weissfluhjoch (2662 m). Ze sedla návrat do Davosu pozemní lanovkou Parsennbahn. Procházka přes Davos lázeňským parkem k hotelu.

3.den: Jakobshorn, Abirügg, Rinerhorn. Výjezd kabinovou lanovkou na Jakobshorn (2590 m) s panoramatickým výhledem na Davos a alpské vrcholky. Sestup k horskému jezírku Stadlersee a dále do údolí potoka Sertig. Výstup úbočím na Abirügg (2105 m) a dále po horizontále pohodlnou cestou s výhledy na Rinerhorn (2053 m). Kabinovou lanovkou dolů a vlakem zpět do Davosu.

4.den: Bergün, Preda, Filisur. Odjezd do Bergünu, malebné horské obce na trase železnice do průsmyku Albula. Celá železniční trať až do Svatého Mořice je zařazena do světového dědictví UNESCO. Vlakem z Bergünu do Predy – na 12,6 km překonává výšku 416 metrů díky 5 kruhovým tunelům, 2 normálním tunelům a 9 viaduktům. Z Predy sestup zpět do Bergünu po železniční naučné stezce podél tratě. Při sestupu se prochází kolem všech tunelů a viaduktů, které se navzájem proplétají, pod nimi dovádí zpěněná říčka Albula. Přejezd autobusem do Filisuru. Cestou během malé zastávky u Filisuru krátká vycházka přímo pod impozantní oblouky viaduktu Landwasser. Možnost neopakovatelných fotozáběrů s projíždějícím Glacier Expressem. Vlakem z Filisuru do Davosu, vlak překonává viadukt Wiesen, s 210 metry délky a výškou téměř 90 metrů je nejvyšší v celé Rhétské dráze. Návrat do hotelu.

5.den: Madrisa. Älpli. Schaffürgli. Odjezd do Klosters. Výjezd kabinovou lanovkou na Madrisu (1887 m). Mírný výstup na Zügenhüttli (2063 m), poté po horizontále na Älpli (2034 m). Po odpočinku výstup do sedla Schaffürgli (2394 m) přímo pod Madrisahornem. Sestup zpět přes Saaser Alp na Madrisu. Při sestupu krásné pohledy na protilehlý vrchol Weissfluh nad Davosem. Návrat lanovkou a autobusem do Davosu.

6.-7.den: Wessfluh. Strelapass. Davos - Praha. Pozemní lanovkou Parsennbahn až na vrchol Weissfluh (2844 m) s nádherným kruhovým rozhledem. Návrat lanovkou do sedla Weissfluhjoch (2662 m). Mírný sestup údolím Haupter Tälli do sedla Strelapass (2352 m) a dále až do mezistanice Parsennbahn, po celou cestu krásné výhledy na Davos, jezero a okolní hory. Večer odjezd do ČR, návrat ráno.

DAVOS

Délka tras: autobusem 1500 km, vlakem 30 km, pěšky 5x 10-15 km (volitelně)
Počasí: vzduch 20-25 °C
Odjezdy: Praha, Beroun, Plzeň, svoz: Brno, Jihlava (dále svozy od 4 os. za příplatek 400 Kč, více info v CK)

Termín (092): 25.8. - 31.8. 2019
cena v Kč: 16 290,-

V ceně je: Doprava luxusním autobusem, polopenze, 5x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), vlakové jízdné Bergün-Preda a Filisur-Davos, všechny lanovky dle programu (karta Davos), průvodce, zdravotní připojištění, inf. materiály a DPH. Příplatek za 1-lůžkový pokoj 2500 Kč.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška