Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
TO NEJKRÁSNĚJŠÍ Z NORMANDIE LETECKY

TO NEJKRÁSNĚJŠÍ Z NORMANDIE LETECKY

Normandie - oblast Francie při pobřeží kanálu La Manche, kraj křídových útesů, invaze Spojenců a jablečné kořalky calvados. Kraj, který je protkaný historií, kulturou, nádhernými přírodními scenériemi i gurmánskými zážitky. Najdeme zde jedny z nejkvalitnějších sýrů v celé Francii.

Termíny

Termín Cena  
13.08. - 18.08.2019 (č. 081)17 090,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Praha - Paříž. Odlet z Prahy do Francie. Transfer do hotelu. Večer setkání s autobusovou variantou.

2.den: Giverny - Rouen. Giverny: možnost návštěvy Fondation Claude Moneta nebo Musée d’Art Americain. Údolí Seiny se středověkým hradem Gaillard. Hlavní město Normandie Rouen: historické centrum, gotická katedrála Notre-Dame, hrázděné domy, kostel Aitre Saint Maclou, náměstíčko Vieux Marché, kde byla upálena Johanka z Arku, Hodinová brána. Možnost návštěvy muzea Beaux-Arts s významnými díly od 16. století do současnosti (Caravaggio, Rubens, Vélasquez, Ingres, Delacroix, Monet, Renoir, Sisley).

3.den: Étretat - Honfleur. Přímořské lázně Étretat, proslavené jedinečnými skalními útesy vysokými kolem 70 m. Falaise d’Aval, ze kterého můžete zahlédnout i Le Havre. Uchvacující pohled na městečko sevřené mezi útesy. Falaise d’Amont, který Maupassant kdysi přirovnal ke slonovi, jenž svůj chobot noří do oceánu. Odpoledne v bývalém významném přístavu Honfleur. Starý vnitřní přístav Vieux Bassin, úzké uličky, nábřeží s malíři, dřevěný kostel Clochet de Ste-Catherine. Exkurze do palírny Calvadosu, typického nápoje Normandie, degustace.

4.den: Arromanches, Pointe du Hoc. Přejezd do oblasti vylodění spojeneckých vojsk. Návštěva některých z pláží: Sword, Juno, Gold, Omaha a Utah. Zastávka v městečku Arromanches - uměle vytvořený přístav Mulberry neboli „Port Winston“, který během invaze zajistil bezpečné vylodění dvou a půl milionům mužů a půl milionu vozidel. Na hlavním náměstí nedaleko moře můžete navštívit Musée du Débarquement, kde si připomenete pomocí modelů, strojních mechanismů a filmů události v den D, kdy se spojenecká vojska vylodila na normandském pobřeží. Pointe du Hoc - zbytky německých bunkrů s hlubokými šrámy po granátech. Návštěva nejrozsáhlejšího amerického hřbitova v Colleville-sur-Mer.

5.den: Mont Saint-Michel - Chartres. Prohlídka opatství Mont Saint-Michel. Architektonický celek sestávající z archandělem korunovaného kostela s vysokou věží a nádherných gotických budov, kterým se od roku 1228 přezdívá La Meveille - zahrnující celou severní část včetně ambitu, rytířského sálu, refektáře, sálu pro hosty, sklepení. Přejezd k Paříži. Katedrála v Chartres, která patří k nejúžasnějším příkladům gotické architektury v Evropě.

6.den: Paříž - Praha. Přejezd do Paříže, okružní cesta Paříží. Možnost fakultativního výletu lodí po Seině. Odpoledne nebo podvečer transfer na letiště a odlet do ČR.

TO NEJKRÁSNĚJŠÍ Z NORMANDIE LETECKY

Délka tras: letadlem 1800 km, busem 1000 km, pěšky 5x 2-4 km
Počasí: vzduch 22-27 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (081): 13.8. - 18.8. 2019
cena v Kč: 17 090,-

V ceně je: Letecká doprava včetně tax, transfery na hotel, doprava busem, 5x ubytování v hotelu se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: 1-lůžkový pokoj 3000 Kč, výlet lodí po Seině 300 Kč, příplatky u průvodce: večeře 20-22 EUR.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška