Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ARGENTINA, CHILE (ROZŠÍŘENÝ PROGRAM AŽ PO OSTROV CHILOÉ), (RIO DE JANEIRO A IGUAZÚ)

ARGENTINA, CHILE (ROZŠÍŘENÝ PROGRAM AŽ PO OSTROV CHILOÉ), (RIO DE JANEIRO A IGUAZÚ)

Úchvatné Andy mnoha tváří a barev s nejvyšší horou planety mimo Asii. Činné sopky, solná jezera, úrodné pampy i araukáriové pralesy. Jízda po jedné z nejkrásnějších železnic světa. Proslulé vinné sklepy v Mendóze, metropole dvou jihoamerických zemí, pláže dvou oceánů a volitelně i nejkrásnější vodopády světa...

Termíny

Termín Cena  
26.10. - 14.11.2018 (č. 4922)104 490,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 4922: ARGENTINA , CHILE (ROZŠÍŘENÝ PROGRAM AŽ PO OSTROV CHILOÉ), *RIO DE JANEIRO A IGUAZÚ

1.-2.den: Praha - Buenos Aires. Let do hlavního města Argentiny u ústí Río de la Platy. Prohlídka historického jádra s prezidentským palácem, parlamentem, radnicí a katedrálou. „Argentinský Slavín“ La Recoleta, mj. s hrobkou Evity Perón. Bohémská a umělecká čtvrť San Telmo s kavárnami a tržišti, La Boca s pitoreskními pestrobarevnými domky, tančírnami tanga a stadionem La Bombonera nejslavnějšího klubu země - Boca Juniors.

3.-4.den: Buenos Aires - Salta. Přelet na severozápad Argentiny do Salty (1152 m) v podhůří And v sousedství Bolívie a Chile: nedotčené koloniální centrum, katedrála, chrám sv. Františka, archeologické muzeum s mumiemi inckých dětí. Lanovkou na Cerro San Bernardo s krásnou vyhlídkou na město. Možnost nezapomenutelného celodenního výletu (cca 180 USD) „Vlakem do mraků“ ze Salty vysoko do And po jedné z nekrásnějších a čtvrté nejvyšší železnici světa. 21 tunelů, 31 mostů, 13 viaduktů, délka 220 km, převýšení přes 3000 m, zastávky, úchvatné výhledy. Kolem soutěsky Quebrada del Toro a ruin preinckého města Tastil na pouštní náhorní plošinu Puna de Atacama. Nejvyšší místo cesty - impozantní viadukt nad pouštním kaňonem La Polvorilla (4200 m).

5.-6.den: Quebrada de Humahuaca, Valles Calchaquíes. Celodenní výlety do okolí Salty. Quebrada de Humahuaca (UNESCO) - dlouhé, úzké soutěsky řeky Rio Grande. Neuvěřitelně zbarvená skaliska (Hora sedmi barev, Malířova paleta), kečuánské osady. El Tilcara - ruiny předkolumbovské indiánské pevnosti. Malebné koloniální městečko Cachi, údolí Valles Calchaquíes - oblast vyhlášeného bílého vína Torrontes, soutěska Quebrada de Cafayate červených pískovců.

7.-9.den: Salta - Mendóza. N.P. Aconcagua. Přelet do Mendózy - města parků, sadů a vinic na rozhraní pamp a velehor. Vyhlídka od památníku Cerro de la Gloria. Možnost návštěvy slavných vinných sklepů s ochutnávkou nebo výletů do okolí (idylické horské termály Cacheuta aj.). Jízda do N.P. Aconcagua s fascinujícími scenériemi barevných skal a hradbou šestitisícovek (film Sedm let v Tibetu). Incký most - sopečná skalní brána. Pěší výlet pod nejvyšší horou Ameriky - Aconcaguou (6959 m).

10.-11.den: Mendóza - Santiago de Chile. Přelet do Chile nad nejvyššími partiemi And s fantastickými výhledy přímo na Aconcaguu (bude-li přát počasí). Hlavní město Santiago: prezidentský palác La Moneda, rušné hlavní náměstí Plaza de Armas s katedrálou, tržnice, „kafe s nohama“ - kavárny, kde se pánům líbí. Vyhlídka na město z Cerro Santa.

12.den: Valparaíso, Vina del Mar. Výlet k Tichému oceánu do přístavu Valparaíso a do nejvyhlášenějšího chilského letoviska, mořských lázní Vina del Mar: možnost koupání v Pacifiku.

13.den: Santiago de Chile - Puerto Montt. Přelet na jih do Puerto Montt: přístavní čtvrť Angelmó s rybími trhy. Výlet na ostrov Tenglo: vyhlídka na město, záliv a fjordy, ostrovy a hory z nejvyššího bodu, restaurace s místní specialitou curanto.

14.-15.den: Lake District, Chiloé. Kouzelný kraj jezer, lesů, řek a vodopádů. Velké modré jezero Llanquihue s kužely vulkánů v pozadí. Projížďka po jižních březích s výhledy na aktivní stratovulkán Calbuco (2015 m) a kónický Osorno (2652 m), koupání. Ostrov Chiloé plný mýtů a legend - nejtradičnější část Chile: dřevěné kostelíky, indiáni Mapuche, kolonie lvounů a ptactva.

16.-17.den: Pucón, Villarica. Přejezd do Pucónu na březích jezera Villarica. Pěší turistika v N.P. Huerquehue v exotických araukáriových pralesích, koupání v termálech Palguin nebo možnost výstupu na činnou sopku Villarrica (2847 m).

18.-20. Santiago de Chile - Praha. Přejezd po Panamerické dálnici do Santiaga, odlet domů.


*VOLITELNÝ VÝLET: RIO DE JANERO A VODOPÁDY IGUAZÚ:

1.-3.den: Praha - Rio de Janeiro - Iguazú. Let do Brazílie. „Bůh stvořil svět v 6 dnech, sedmý strávil v Riu“: Pao de Acúcar (Homole cukru, 396 m) a Corcovádo (Hrbáč, 710 m) se sochou Krista, slavné pláže Copacabana, stadion Maracaná. Přelet do N.P. Iguazú (UNESCO): monumentální (až 2,5 km široké) vodopády na řece Iguazú na rozhraní Argentiny, Brazílie a Paraguaye.

4.-5.den: N.P. Iguazú - Buenos Aires. Výhledy na vodopády z brazilské i argentinské strany, výlet k Ďáblovu chřtánu - nejobdivovanější i nejděsivější části vodopádů. Procházky v N.P., pozorování fauny i flóry, koupání. Možnost letu vrtulníkem nad vodopády. Přelet na jih do Buenos Aires. Spojení se skupinou.

Termín: 22.10. - 26.10. 2018
Cena: 18 990,- Kč

V ceně je: Přelety z Ria k Iguazú a do Buenos Aires včetně tax, veřejná a nájemní doprava, ubytování se snídaněmi (příplatek 1-lůžko 3600 Kč), český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Pozn.: Volitelný výlet je možný pro zájezdy 4921, 4922 a 4923.


ARGENTINA , CHILE (ROZŠÍŘENÝ PROGRAM AŽ PO OSTROV CHILOÉ), (RIO DE JANEIRO A IGUAZÚ)

Délka tras: letadlem 42 000 km, po zemi 2300 km (Chile, Argentina - 4922), pěšky 6x 4-12 km (4922, volitelně)
Počasí: vzduch 20-25 °C, voda 22-25 °C, v jižním Chile mírně a v Andách výrazně chladněji
Nástupní místo: Praha

Termín (4922): 26.10. - 14.11. 2018
cena v Kč: 104 490,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci a řidiči dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků, v Chile a Argentině veřejná (autobusy včetně komfortních dálkových, metro, lodě) a nájemní (minibusy, taxi). Ubytování: V Chile a Argentině hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x komfortní noční bus (4922). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 4922: 16 100 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška