Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

Hispaniola - ostrov ve Velkých Antilách, první evropská kolonie v Novém světě založená Kolumbem, je domovem dvou států - Haiti na západě a Dominikánské republiky na východě. Rozlohou je srovnatelný s Českou republikou. Je po Kubě druhým největším ostrovem Karibiku, proto zde nevládne typické proměnlivé počasí ostrůvků malých Antil, ale stabilnější a lépe předvídatelné počasí. Během okružní cesty po Dominikánské republice, jeho východní „španělské“ části, objevíte nejzajímavější místa země, časté koupání bude proloženo krátkými procházkami a výlety. Cestování v malé skupince (max. 14 osob) zaručí pohodovou atmosféru přes den i při večerním posezení.

Termíny

Termín Cena  
12.02. - 23.02.2019 (č. 524)54 990,- KčNelze se přihlásit

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Praha - Santo Domingo. Let na západ do hlavního města Dominikánské republiky. (Doba letu cca 10 hodin s jedním, nebo cca 14 hodin se dvěma přestupy). Přílet kolem půlnoci, ubytování.

2.den: Santo Domingo - Barahona. První koupel v Karibiku, přejezd do okolí Barahony, někdejšího centra impéria diktátora Trujilla. Podvečerní San Rafael: koupel v kaskádách říčky přímo v místě, kde ústí do moře.

3.-4.den: Barahona - Jarabacoa. Laguna Oviedo: možnost projíždky na loďce s pozorováním vodního ptactva. Přejezd dál na jihozápad až k samotné hranici s Haiti. Vesnička Cuevas, plavba loďkou do zátoky Bahia de las Aguilas: civilizací nedotknutá pláž s bílým pískem, možnost pozdního oběda (čerstvé ryby). Cesta do vnitrozemí do města Jarabacoa. Návštěva vodopádů Salto Jimenoa I a Salto Jimenoa II s možností vykoupání.

5.-6.den: Jarabacoa - Sosúa. Klikatou silničkou přes hory do vysoko položeného města Constanza. Dále po horské cestě až k nejvyšším (celkem 135 m) vodopádům Karibiku - Aguas Blancas (2h chůze i s koupáním ve vodopádu). Cesta z hornatého vnitrozemí dolů na severní pobřeží se zastávkou ve výrobně doutníků. Říčka Damajagua tvořící kaskády a malé vodopády: možnost jednoduchého kaňonigu (1-2h, zvládne i úplný začátečník). Vyhlídka z hory Isabel de Torres (793 m) s replikou slavné sochy Krista Spasitele (Rio de Janeiro) nad přístavem Puerto Plata. Večer příjezd do přímořského letoviska Sosúa.

7.den: Sosúa - Samaná. Jízda po severním pobřeží dál na východ. Laguna Gri Gri: vyjížďka na loďce ze zarostlé sladkovodní laguny až do moře k jeskyni Golondrinas. Playa Grande: koupání a možnost oběda přímo na pláži. K večeru příjezd na poloostrov Samaná do Las Terrenas.

8.den: Samaná - Santo Domingo. Dopolední návštěva vodopádu El Limón spojená s pěším výletem (od auta cca 45 min) a možností koupání. Odpoledne jedna z nejkrásnějších pláží Hispanioly - El Rincón. Podvečerní přejezd zpět do Santo Dominga.

9.-12.den: Santo Domingo - Praha. Pobyt v metropoli Dominikánské republiky. Prohlídka starého města Zona Colonial, koupání a závěrečný pobyt u moře. Odlet domů.

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

Délka tras: letadlem 18 000 km, minibusem/auty 1100 km, pěšky 5x 3-8 km (volitelně)
Počasí: vzduch 28-31 °C, voda 25-28 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (524): 12.2. - 23.2. 2019
cena v Kč: 54 990,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, pojištění CK proti úpadku, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně letištních tax a poplatků, po ostrově mikrobusy nebo auty. Ubytování: 10x hotely nebo penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. Strava: 10x snídaně.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška