Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
MELANÉSIE A POLYNÉSIE - OSTROVY FIDŽI, TONGA A COOKOVY OSTROVY

MELANÉSIE A POLYNÉSIE - OSTROVY FIDŽI, TONGA A COOKOVY OSTROVY

Nezapomenutelná cesta na vzdálené tropické ostrovy nesčetných přírodních krás. Bílé pláže, odstíny modře oceánu u korálových útesů, přírodní koupaliště v jeskyních v džungli, skalní brány, mořské gejzíry, vodopády, ale i polynéský „Stonehenge“ a veselé hřbitovy… Na ostrovy, kde se z bývalých lidožroutů stali úžasní přátelští lidé, jejichž zvyky, obřady a hostiny budete moci poznávat. Bez obav! - budete na té správné straně a konzumuje se především vepřové. Cookovy ostrovy, jedno z nejodlehlejších a nám nejvzdálenějších míst. Rarotonga, tropický zelený kroužek uprostřed modrého nekonečna a *atol Aitutaki, pohlednicový ráj s lagunami a sněhobílým pískem. Hrátky s datovou hranicí - jak se vrátit v čase aneb fikce o zemích, kde zítra znamená již včera (a naopak) mohou být pravdivé! **Pro opravdové labužníky - možnost mimořádného výletu „mimo prostor a čas“ po vnějším světem téměř nedotčených ostrovech Tongareva (Penrhyn), Manihiki a Pukapuka. Právě o tom je opravdový jižní Pacifik!

Termíny

Termín Cena  
16.11. - 08.12.2019 (č. 1132)147 290,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 1132 (SPOJENÍ ZÁJEZDŮ 1131 A 1122):

1.-3.den: Praha - Nadi. Oblet poloviny zeměkoule z Evropy přes Asii do jižního Pacifiku na hlavní ostrov Fidži - Viti Levu. Nadi: hinduistický chrám Sri Siva.

4.-7.den: Fidži. Viti Levu, Mamanuca. Viti Levu - hlavní a největší z Kanibalských ostrovů (Cookův příhodný název Fidži). Okolí Nadi: zahrady Spícího obra plné orchidejí, Viseisei - nejstarší vesnice na ostrově. Britské bunkry s děly z 2. světové války. Korálové pobřeží: Natadola - nejlepší pláž ostrova. N.P. Sigatoka s mohutnými písečnými dunami. Výlet do vnitrozemí: lidožroutské tradice a výhled z pevnosti Tavuni nad řekou Sigatoka, domorodé vesnice s keramickou dílnou, procházka dešťovými pralesy k vodopádu, možnost koupání. Výlet lodí po souostroví Mamanuca s barbecue a občerstvením na ostrov Monuriki, kde se mj. natáčel film Trosečník s T. Hanksem: koupání a šnorchlování.

8.-14.den: Tonga. Tongatapu, Fafa. Přelet do království Tonga na největší ostrov Tongatapu. Hlavní město Nuku´alofa (Místo Lásky): královský palác, vládní budovy, hrobky královské dynastie Tupouů, tržnice s neobvyklými plodinami, tapou a jinými exotickými suvenýry. Uvidíme opět krále na nedělní mši? Okruh po ostrově. Stromy obalené „létajícími liškami” - posvátnými obřími netopýry kaloni, Mu´a: královské pohřebiště. „Pacifický Stonehenge” Ha´amonga´a Maui: Trilithon ze 40-tunových korálových balvanů. Krápníková jeskyně Anahulu s jezírky na koupání. Mořské gejzíry v Mapu´a Vaca Blowholes. Vyhlášený západ slunce na nejkrásnější pláži Ha´atafu. Večírek v resortu na Pláži lásky s polynéskou show, tanečky a hostinou s pečeným prasátkem. Obřad přípravy opojné kavy a její společenská konzumace. Celodenní výlet (s obědem) lodí na rajský ostrůvek Fafa: koupání a šnorchlování. Přelet na Nový Zéland a dále na Cookovy ostrovy (kde se díky překročení časové hranice vrátíme o den zpět).

15.-21.den: Cookovy ostrovy. Rarotonga, *Aitutaki. Hlavní ostrov Rarotonga. Okružní jízda kolem ostrova. Centrum souostroví Avarua: návštěva parlamentu. Nejlákavější pláž Muri, oblouk motu s bílým pískem, lagunou a vulkanickými ostrůvky, mystická Black Rock spojená se záhrobím. „Ostrovní noci“ s tradičními polynéskými tanci, hudbou a pokrmy. Pro zájemce přechod ostrova přes jeho dominantu - špičatou Jehlu (413 m) nebo možnost hlubokomořského rybolovu mahi-mahi, wahoo, tuňáků či merlinů. *Možnost celodenního leteckého výletu na atol Aitutaki s plavbou po jeho pohádkové laguně. Nenechte si ujít! - bez nadsázky jde o jeden z nejkrásnějších ostrovů planety (ideální též pro svatební cestu!). Návrat na Nový Zéland (získaný den cestou zpět ztratíme).

22.-23.den: Auckland - Praha. Návrat domů.


*Volitelný výlet: 6-denní plavba po ostrovech Yasawa a Mamanuca.

Prodloužení zájezdu 1131, popř. 1132 či 1133 o týden. Šestidenní plavba z Nadi (Port Denarau) po ostrovech souostroví Yasawa a Mamanuca, plná penze na lodi. Program výletu předchází hlavnímu programu.

1.-3.den: Praha - Nadi. Přílet na Fidži.

4.-5.den: Nacula, Sawa-i-Lau, Blue Lagoon. Plavba katamaránem z Port Denarau na severní Yasawy. Ostrov Nacula: krásné bílé pláže, možnost návštěvy ostrova Sawa-i-Lau s plaváním v legendárních podmořských jeskyních nebo šnorchlování v Modré laguně, proslavené stejnojmenným romantickým filmem.

6.-7.den: Střední Yasawy. Ostrovy Naviti nebo Drawaqa, šnorchlování na útesech s nadějí na obří manty, návštěva domorodých vesnic a rodin, ukázky melanéského kulinářství.

8.-9.den: Ostrovy Mamanuca. Jízda na kajaku, šnorchlování nebo potápění u malých ostrůvků na některých z nejkrásnějších korálových útesů Fidži. Návrat do Port Denarau.

10.den: Nadi. Spojení se skupinou (3.den hlavního programu).

Termín: 9.11. - 18.11. 2019
Cena: 35 890,- Kč

V ceně je: 6-denní plavba katamaránem s plnou penzí a ubytováním po 2 osobách na ostrovech v bungalovech (resp. v tradičních obydlích bure), 2x noc v hotelu v Nadi (se snídaní). Český průvodce, místní průvodci, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. 1-lůžkový pokoj za příplatek 11 700 Kč.

**Pro zájezdy 1121, 1122, 1123 a 1132 možnost prodloužení o zcela jedinečný 5-denní letecký výlet (pro max. 8 pasažérů) po třech korálových atolech patřících do severní skupiny Cookových ostrovů. „Panenské“ perlové ostrovy Tongareva (zlaté perly) a Manihiki (vyhlášený nejkrásnějšími černými perlami na světě) i legendární Pukapuka s úchvatnou lagunou a unikátní ostrovní komunitou. Atoly s pouhými několika sty obyvateli, neposkvrněné masovým turistickým ruchem, patřící mezi nejodlehlejší a nejobtížněji dostupné na planetě. Bližší info o ceně (výlet je finančně náročný) a podmínkách vážným zájemcům podáme v CK.

Pozn. V termínu, programu i ceně může dojít k drobným změnám následkem případných změn v letových řádech pacifických aerolinek, popř. v dostupnosti letů (aktuální informace v CK nebo na www.nomad.cz).


MELANÉSIE A POLYNÉSIE - OSTROVY FIDŽI A TONGA POD JIŽNÍM KŘÍŽEM - COOKOVY OSTROVY

Délka tras: letadlem 41 000 km, po zemi 900 km, loděmi 100 km, pěšky 3x 3-12 km (volitelně)
Počasí: vzduch 26-30 °C, voda 26-28 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (1132): 16.11. - 8.12. 2019
cena v Kč: 147 290,-

4200 Kč sleva pro přihlášené do 16.5. 2019 (1131, 1132, 1133)

V ceně je: Doprava. Výlet lodí po ostrovech Mamanuca se šnorchlováním, výlet lodí na ostrov Fafa, 2x celodenní výlet na Viti Levu a 1x okružní výlet po Tongatapu. Polynéská show a večeře na Tonze. Okružní výlet po Rarotonze. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká doprava včetně letištních tax a poplatků, pozemní (pronajaté auta/minibusy s místními řidiči, taxi nebo na Rarotonze skútry). Ubytování: 1132: 19x hotely, bungalovy (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, často s bazény, na Rarotonze obvykle s možností přípravy stravy, kávou a čajem). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 1132: 32 900 Kč (19x). Strava: 10x snídaně, na Fidži 1x barbecue oběd, občerstvení a obřad pití kavy (na lodi), na Tonze 1x oběd (na lodi) a 1x polynéská večeře (v resortu - švédský stůl). *Návštěva Aitutaki je volitelná a platí se až na zájezdu v místní měně (cca 500 NZD).

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška