Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
RUSKO - TRANSSIBIŘSKOU MAGISTRÁLOU Z MOSKVY DO VLADIVOSTOKU

RUSKO - TRANSSIBIŘSKOU MAGISTRÁLOU Z MOSKVY DO VLADIVOSTOKU

Životní sen snad každého cestovatele a milovníka železnic - projetí celých 9288 km Transsibiřské magistrály (Transsibu) po „té pravé“ trase z Moskvy do Vladivostoku. Nejdelší a nejslavnější železnice světa, zázrak techniky i lidské vůle, vybudovaný 1890-1916 za neuvěřitelných 26 let! Jen její pozdější elektrifikace 1929-2002 trvala téměř 3x déle. Z Moskvy přes rozhraní Evropy a Asie na Urale, sibiřská velkoměsta Jekatěrinburg, Novosibirsk, Krasnojarsk, Irkutsk, Chabarovsk a Vladivostok, jedinečné „sladkovodní moře“ Bajkal, hlavní veletoky Sibiře Ob, Jenisej a Amur až k břehům Tichého oceánu v Přímořském kraji, v nejvzdálenějších končinách Ruska. Povzneste se nad občasnou nepohodu z dlouhé jízdy, užívejte si to pěkné a vnímejte hlubokou pravdu, že i cesta může být cíl.

Termíny

Termín Cena  
20.08. - 08.09.2018 (č. 891)93 590,- KčNelze se přihlásit

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Moskva (0.km). Odlet do Moskvy: Rudé náměstí, Kreml, chrám Vasila Blaženého, mauzoleum V.I. Lenina, GUM, Manéžní náměstí, Arbat, katedrála Krista Spasitele, největší pravoslavný chrám světa (obnovený r.2000), ikonická silueta Lomonosovovy univerzity aj. První jízda po legendární trati z Jaroslavského nádraží (památník nultého kilometru) na východ přes matku ruských řek Volhu k pohoří Ural.

3.-4.den: Jekatěrinburg (1816.km). Pěrvouralsk. První asijské město (hranicí je 1777.km) a metropole Uralu - Jekatěrinburg: Chrám na krvi - místo vyvraždění carské rodiny r.1918, Michajlovský hřbitov s památníkem čs. legionářům, skvostné Uralské mineralogické muzeum. Krátký návrat do Evropy - Pěrvouralsk: model vesmírné lodi Vostok, obelisk označující hranici mezi Evropou a Asií. Přejezd přes Ťumeň a Omsk nedaleko hranic Kazachstánu do Novosibirska.

5.-6.den: Novosibirsk (3335.km). Akademgorodok. Největší sibiřské město Novosibirsk nad veletokem Ob: moderní centrum, katedrála Alexandra Něvského, sídlo hlavní univerzity a vědecké centrum Sibiře - Akademgorodok se skvělým železničním muzeem s mnoha historickými lokomotivami a vagóny. Odjezd do Krasnojarsku.

7.-9.den: Krasnojarsk (4098.km). Krasnojarskije stolby. Krasnojarsk uprostřed Sibiře nad Jenisejem: vyhlídka z vrchu Karaulnaja, říční promenáda s parníkem sv. Mikuláš aj. Lyžařské středisko Bobrový Log: lanovkou na vyhlídku na dominantu kraje - Takmak. Turistika ve skalním městě Stolby, jednom z přírodních skvostů Sibiře. Vyhlídka Car ryba na údolí Jeniseje, Divnogorsk: hráz Krasnojarské přehrady s druhou největší ruskou vodní elektrárnou. Přejezd centrální Sibiří do Irkutska.

10.-13.den: Irkutsk (5185.km). Jezero Bajkal. „Paříž Sibiře“ Irkutsk na řece Angaře: staré kláštery a kostely, kozácké dřevěné domy, pestré trhy s tradičními produkty sibiřské přírody. Přejezd k Bajkalu. Výlet pronajatou lodí po jezeře do zlatokopecké osady Boľšije Koty s procházkou po okolí. Pobyt v ruské bani s metličkami i koupel v Bajkalu, tradiční sibiřský oběd (večeře) na lodi. Letovisko Listvjanka: limnografické muzeum Bajkalu, Něrpinárium s představením tuleňů bajkalských, rybí trhy, vynikající pečení i uzení omulové. Možnost výletu lodí k výtoku Angary z Bajkalu a k původní trati Transsibu - legendární Krugobajkalce. Lanovkou na Čerského kámen s vyhlídkou na Bajkal i bájemi opředený Šamanský kámen. Skanzen Talcy s dřevěnou architekturou ruských osadníků i jurtami Burjatů. Přejezd kolem jihozápadního pobřeží Bajkalu do Ulan Ude.

14.den: Ulan Ude (5642.km). Ivolginský dacan. Centrum Burjatské republiky a „enkláva“ Mongolska a buddhismu v Rusku - Ulan Ude: Náměstí sovětů s největší hlavou Lenina na světě. Výlet do Ivolginského dacanu - nejvýznamnějšího buddhistického komplexu Sibiře s lamaistickým klášterem a školou. Odjezd směrem na Chabarovsk.

15.-17.den: Ulan Ude - Chabarovsk (8523.km). Nejdelší souvislý, téměř 3000 km přejezd povodím Amuru přes Čitu do centra Dálného Východu Chabarovsku u hranic s Čínou: projížďka lodí po veletoku Amuru při soutoku s Ussuri, centrální Leninovo náměstí s vládním „Bílým domem“, nová monumentální katedrála Proměny Páně, nábřežní promenáda a městská pláž s možností koupání. Poslední přejezd do Vladivostoku.

18.-19.den: Vladivostok (9288.km). Ruský ostrov. Konečná Transsibu - milník 9288.km od Moskvy. Kosmopolitní tichomořský přístav Vladivostok - „ruské San Francisco“: Orlí hnízdo - vyhlídka na město a most nad zálivem Zlatý roh, centrum s nejstaršími ulicemi, muzeum ponorky S-56 „Stalinec“. Maják na mysu Egersheld. Přes nejdelší zavěšený a druhý nejvyšší most světa (pylon 321 m) na dříve zapovězený Ruský ostrov: nově otevřené impozantní mořské akvárium i kampus univerzity Dálného východu, obranné pevnosti, pláže.

20.den: Vladivostok - Praha. Odlet přes Moskvu domů.

Pozn. Podklady k vyřízení víz je třeba dodat do naší CK nejpozději 8 týdnů před odjezdem.

RUSKO - TRANSSIBIŘSKOU MAGISTRÁLOU Z MOSKVY DO VLADIVOSTOKU

Délka tras: letadly 10 000 km, vlaky 9300 km, minibusy (a MHD) 1000 km, pěšky 3x 4-12 km (volitelně)
Počasí: vzduch 20-30 °C, voda 21-23 °C (Vladivostok)
Nástupní místo: Praha

Termín (891): 20.8. - 8.9. 2018
cena v Kč: 93 590,-

V ceně je: Doprava. Výlet pronajatou lodí po Bajkalu včetně pohoštění a bani (sauny). Plavba výletní lodí po Amuru. Lanovky ve Stolbách a na Čerského kámen, vstup do oceanária na Ruském ostrově. Vstupní vízum do Ruska a jeho vyřízení včetně pozvání od partnerské CK. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci v navštívených destinacích, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Moskvy a z Vladivostoku včetně letištních tax a poplatků. Vlaky po celé trase Transsibiřské magistrály z Moskvy do Vladivostoku. Nájemní (mikrobusy, vany) po trase řízené místními řidiči. V malé míře (Moskva) i veřejná doprava (busy, vlaky, metro). Ubytování: V hotelech (cca 2*-3*) ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím (11x), 8x ve vlacích (lůžkový vlak 2. třídy, kupé po 4 osobách). 1-lůžkový pokoj za příplatek 16 400 Kč, 1.třída ve vlaku (2-lůžkové kupé) na vyžádání v CK. Strava: Součástí ubytování (tj. mimo vlaky) jsou snídaně, 1x oběd/večeře při plavbě po Bajkalu.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška