Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
CESTA KOLEM SVĚTA ZA 40 (VLASTNĚ 41) DNÍ - THAJSKO - AUSTRÁLIE - NOVÝ ZÉLAND - FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE - USA - PERU - CHILE - VELIKONOČNÍ OSTROV - BRAZÍLIE

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 40 (VLASTNĚ 41) DNÍ - THAJSKO - AUSTRÁLIE - NOVÝ ZÉLAND - FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE - USA - PERU - CHILE - VELIKONOČNÍ OSTROV - BRAZÍLIE

Pouhá polovina doby, kterou potřeboval Phileas Fogg (a jen 26, resp. 27 dní dovolené!) a máte planetu procestovanou kolem dokola. Kromě Evropy i 4 další kontinenty včetně mnoha nejvyhledávanějších turistických atrakcí! A to ještě jeden den dostanete od Matky Země grátis - díky tomu, že pocestujete na východ, bude zájezd trvat 41 dní, i když kalendářně jen 40. Vynikající poměr navštívených destinací a ceny. V malých skupinách od 6 osob. Český delegát/průvodce po celou dobu zájezdu. Bohatý program přímo v ceně, žádné nevyhnutelné fakultativní pasti!

Termíny

Termín Cena  
04.03. - 12.04.2019 (č. 1161)347 990,- KčNelze se přihlásit
15.09. - 24.10.2019 (č. 1162)347 990,- KčNelze se přihlásit
02.03. - 10.04.2020 (č. 1163)350 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Bangkok (Thajsko). Let do jihovýchodní Asie, do thajské metropole Bangkoku: Plovoucí trhy, královský palác s Wat Phra Kaeo (Chrámem smaragdového Buddhy), Wat Pho s pozlacenou sochou ležícího Buddhy, Chrám úsvitu Wat Arun aj.

4.-9.den: Sydney, Cairns (Austrálie). Přelet do Sydney. Přístav se světoznámou Operou (exkurze) a mostem Harbour Bridge, historická čtvrť Rocks. Možnost prohlídky Akvária, Botanické zahrady, Čínské čtvrti nebo živého Darling Harbour. Alternativně slavná pláž Bondi s koupáním a procházkou. Přelet do Austrálie. Cairns: Výlet na Velký bariérový útes: možnost šnorchlování, glassboatu. Procházka tropickým deštným pralesem.

10.-14.den: Auckland, Rotorua, N.P. Tongariro, Waitomo (Nový Zéland). Přelet na Nový Zéland, okruh po Severním ostrově. Největší město Auckland. Geotermální oblast Rotorua: gejzíry, bahenní sopky, maorská kultura. Vstup do geotermálního parku Wai-O-Tapu v ceně. Kolem jezera Taupo do N.P. Tongariro. Možnost pěšího výletu do blízkosti sopek, např. po trase „nejkrásnějšího jednodenního treku na světě“ pod sopkou Ngauruhoe (Horou Osudu z Pána prstenů) s fantastickými výhledy na zasněžené štíty, lávové pouště a jezera. Krasové jeskyně Waitomo se světélkujícími červy. Návrat do Aucklandu.

15.-19.den: Tahiti, Bora Bora (Francouzská Polynésie). Let přes jižní Pacifik na Tahiti a na „nejkrásnější ostrov světa“ Bora Bora: Strmé sopečné štíty nad mnohobarevnou lagunou, údolí s ibiškovými květy, korálové bariéry a pohádkové pláže. Odpočinek „v ráji“ v hotelu u pláže s možnostmi fakultativních výletů - např. lodí po laguně kolem ostrova s koupáním se žraloky a rejnoky, šnorchlováním s hejny barevných tropických ryb a hostinou na písečném motu s tradičními polynéskými písněmi.

20.-22.den: Las Vegas, Los Angeles (USA). Let Pacifikem přes rovník do Severní Ameriky. Světová metropole hazardu - blyštivý Las Vegas. Noční život ve víru zábavy, pokušení v kasínech nebo odpočinek v hotelu na hlavní třídě. Krátký přelet do „Města andělů“ Los Angeles. Možnost návštěvy legendárního Hollywoodu či Beverly Hills.

23.-29.den: Lima, Cuzco, Machu Picchu (Peru). Zpět na jižní polokouli do Peru. Lima (UNESCO): prezidentský palác, katedrála s ostatky dobyvatele Pizarra. Přelet do And do téměř 3000 m n.m. „Pupek světa“ Cuzco (UNESCO): katedrála, „Skála o 12 úhlech“, velkolepé incké pevnosti Sacsayhuaman, Ollantaytambo, chrám Slunce Coricancha, posvátné místo Inků - nekropole Quenko. Údolí řeky Urubamby, jedné ze zdrojnic Amazonky. Pisac vyhlášený svými trhy. Působivá jízda výletním vlakem do Aguas Calientes. Machu Picchu (UNESCO), zapomenuté incké město v džungli - jeden z novodobých sedmi divů světa. Možnost výstupu na přilehlý vrch Huayna Picchu s nádherným výhledem.

30.-35.den: Santiago de Chile, Velikonoční ostrov (Chile). Přelet do hlavního města Chile Santiaga: prezidentský palác La Moneda, rušné náměstí Plaza de Armas s katedrálou, tržnice, „kafe s nohama“. Přelet na ostrov Rapa Nui, nám známější jako Velikonoční: 887 obřích kamenných soch moai, krátery sopek, útesy s divokým příbojem, lávové tunely, jeskyně, eukalyptové háje. Kráter Rano Kau, Orongo - vesnice kultu ptačího muže. „Továrna na výrobu soch“ - lom v Rano Raraku. 15 soch na spektakulárním Ahu Tongariki, Ahu Akivi, Ahu Te Pito Kura s Pupkem světa, jeskyně Ana Te Pahu, struskový lom Puna Pau, odkud pocházejí pukaa („klobouky“) soch aj. Koupání pod moai na bělostné pláži Anakena s palmovým hájem. Možnost pěší či cykloturistiky, pronájmu kol, motorek či koní nebo návštěvy show s tanci původních obyvatel. Přelet zpět do Santiaga a dále do Brazílie.

36.-39.den: Rio de Janeiro (Brazílie). Město nejslavnějšího karnevalu a samby - Rio de Janeiro. Výlety na vrcholy Pao de Açúcar (Homole cukru, 396 m) a na Corcovado (Hrbáč, 710 m) s legendární sochou Krista. Odpočinek na slavných plážích Copacabana a Ipanema… Vždyť „kdo nebyl v Riu, jako by nežil!“

40.-41.den: Rio de Janeiro - Praha. Odlet zpět do Evropy.

Pozn. Bližší info a podrobnější program na www.nomad.cz

Pozn. V termínu, posloupnosti dnů programu i v ceně může dojít k mírným změnám následkem případných změn v letových řádech, popř. v dostupnosti a ceně letenek (aktuální informace v CK nebo na www.nomad.cz). Doporučujeme včasné přihlášení!

Pozn. V případě zájmu je možné prodloužení akce o Vietnam (na začátku) a o vodopády Iguaçú, popř. o Amazonii (na konci). Délka a cena programu bude upřesněna dle zájmu účastníků.

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 40 (VLASTNĚ 41) DNÍ - THAJSKO - AUSTRÁLIE - NOVÝ ZÉLAND - FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE - USA - PERU - CHILE - VELIKONOČNÍ OSTROV - BRAZÍLIE

Délka tras: letadlem 68 000 km, po zemi 1800 km, pěšky 5x 4-10 km (volitelně)
Počasí: vzduch 18-32 °C, voda 25-29 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (1161): 4.3. - 12.4. 2019
cena v Kč: 347 990,-

Termín (1162): 15.9. - 24.10. 2019
cena v Kč: 347 990,-

Termín (1163): 2.3. - 10.4. 2020
cena v Kč: 350 990,-

V ceně je: Doprava. Výlety, exkurze, aktivity a vstupné dle programu. Ubytování a snídaně. Český delegát (někdy i průvodce, řidič), místní průvodci a řidiči dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Veškerá mezinárodní a vnitrostátní letecká včetně letištních tax a poplatků. Všechny letištní transfery. Pronájem auta/vanu s pojištěním na Novém Zélandu. Nájemní i veřejná všeho druhu (auto či minibus, autobus, vlak, metro, tuk tuk i loď). Ubytování: 35x v hotelech 3*-3,5* ve 2-lůžkových pokojích. 1-lůžkový pokoj na vlastní přání nebo při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 45 000 Kč (35x). Možnost ubytování v 4* hotelech za příplatek. Strava: 35x snídaně. V ceně nejsou fakultativní výlety, služby nezahrnuté v programu a případné místní odletové taxy.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška