Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
ZE SEČUÁNSKA DO VIETNAMU - PŘES BÁJNOU ŠANGRI-LA

ZE SEČUÁNSKA DO VIETNAMU - PŘES BÁJNOU ŠANGRI-LA

---------------------GARANTOVANÝ ODJEZD----------------------Výprava pro milovníky krásné přírody, vysokých hor i zajímavých etnik. Hornatými provinciemi Číny Sečuán a Jün-nan na jih do Vietnamu. Sečuán - životní areál pandy velké. Horní tok hlavního čínského veletoku - „Dlouhé řeky“ Jang-c´-ťiang. Posvátné hory, buddhistické a taoistické kláštery a chrámy. Velehorské scenérie a legendární Šangri-La na pomezí Jün-nanu a Tibetu. Trek v kaňonu Tygřího skoku - nejhlubším na světě. Rýžová políčka, čajové terasy, bambusové háje. Horské kmeny Bai a Naxi v Jün-nanu, Hmong a Dzao v Sa Pě. Hlavní město Vietnamu Hanoj a věhlasná Dračí zátoka s fantaskními krasovými útvary… Na podzim, mimo hlavní nápor turistů, kdy teploty jsou sice už nižší, zato téměř neprší a obloha bývá jasná. A ohřejete se na závěr ve Vietnamu u moře!

Termíny

Termín Cena  
19.10. - 09.11.2019 (č. 781)73 790,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Čcheng-tu (Chengdu). Odlet do provincie S´-čchuan (Sečuán) na veletoku Jang-c´-ťiang, kraje bambusových lesů - areál pandy velké v jihozápadní Číně. Metropole Sečuánu - Čcheng-tu: Klášter Wen-šu zasvěcený bohu moudrosti, návštěva světoznámé chovné stanice pandy velké.

3.-5.den: Le-šan. E-mej-šan. Le-šan: Da Fo - největší (71 m) socha sedícího Buddhy na světě, projížďka na loďce s nejlepším výhledem na sochu. Výjezd lanovkou na Zlatý vrcholek E-mej- -šanu, hory Vznešeného obočí (3099 m) - jednu ze čtyř nejposvátnějších hor buddhismu. Výhledy na ledovec Miňa Konka (Gongga Shan, 7556 m). Přejezd do horské provincie Jün-nan u hranic Tibetu.

6.-8.den: Li-ťiang. Shangri-La. „Čínský Šrínagar“ se říká městu a údolí Li-ťiang (UNESCO), obývanému lidem Naxi: dřevěné domy, vodní kanály, trhy. Údajná mýtická Šangri-La: tibetské kláštery, Ganden Sumtseling v nadmořské výšce 3300 m - jeden z největších vně Tibetu.

9.-10.den: Soutěska skákajícího tygra. Dvoudenní výlet pod Sněžnými horami Nefritového draka (vysokými kolem 5500 m) do Soutěsky skákajícího tygra na horním toku veletoku Jang-c´-ťiang: pěší túra nejhlubším (dokonce až 4 km!) kaňonem světa.

11.-12.den: Li-ťiang - Ta-li (Dali). Ta-li - nejpohodovější město Číny a mekka baťůžkářů: staré město, Tři pagody se 6 stupňovou a 70 m vysokou Čchien-Sün, barevné trhy horských Baiů. Zájemci na kolech kolem jezera Er-chaj pod čtyřtisícovkami.

13.-16.den: Ta-li - Kchun-ming (Kunming) - Sa Pa a okolí. Přejezd do metropole Jün-nanu - Kchun-mingu a dál na jih do Vietnamu. Sa Pa - vysokohorské městečko na vietnamsko-čínském pomezí, výhledy na nejvyšší vietnamskou horu Fan Si (3143 m). Oblast nespoutané přírody, nádherné rýžové terasy. Domov horských kmenů (Hmong, Red Dzao), žijících ještě téměř v době kamenné. Návštěvy domorodých vesniček, pěší výlety. Přejezd na pobřeží k Hai Phongu.

17.-18.den: Halong Bay. „Zátoka padajícího draka“ (UNESCO). Výlet lodí v labyrintu tří tisíc vápencových ostrůvků a homolí bizarních tvarů, tyčících se z hladiny slavné Dračí zátoky. Nádherné pláže, koupání v průzračné vodě, tajuplné jeskyně, západ slunce na palubě lodi.

19.-21.den: Hanoj - Praha. Hlavní město Hanoj: prezidentský palác, Ho Či Minovo mauzoleum, magické jezero Hoan Kiem, pagody, české hospůdky, tržnice aj. Odlet domů.

Pozn. Podklady pro vyřízení víz je třeba dodat do CK nejpozději 8 týdnů před odjezdem.

ZE SEČUÁNSKA DO VIETNAMU - PŘES BÁJNOU ŠANGRI-LA

Délka tras: letadlem 18 000 km, busy a vlaky 3600 km, pěšky 6x 4-15 km (volitelně)
Počasí: vzduch 15-20 °C (Čína), 23-28 °C (Vietnam), v horách cca o 10 °C chladněji, voda 24-27 °C (Vietnam)
Nástupní místo: Praha

Termín (781): 19.10. - 9.11. 2019
cena v Kč: 73 790,-

Zájezd je oproti katalogovému termínu delší o 1 den, za stejnou cenu.

V ceně je: Doprava. Výlety do Halong Bay s plavbou po zátoce a noclehem na lodi a do Sa Pa k horským kmenům. Víza do Číny a Vietnamu a jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, služby místních CK a průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká včetně tax a poplatků, veřejná (vlaky, dálkové busy) a nájemní (minivany, taxi). Ubytování: 15x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x lehátkový vlak, 1x noční lůžkový bus, 1x loď v Halong Bay. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7500 Kč (13x). Strava: 12x snídaně. 4x plná penze během výletů do Halong Bay a Sa Pa.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška