Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
INDICKÝ HIMÁLAJ - K PRAMENŮM GANGY, ZLATÝ CHRÁM A TÁDŽ MAHAL

INDICKÝ HIMÁLAJ - K PRAMENŮM GANGY, ZLATÝ CHRÁM A TÁDŽ MAHAL

Trek k pramenům nejposvátnější indické řeky Gangy pod údajně nejkrásnější himálajskou horou. Výstup k posvátné Kraví tlamě, kde řeka Ganga vytéká z ledovcové jeskyně. Panoptikum indických svatých nejrůznějších sekt a kast. Meditační města na Ganze Rišikéš a Hardvár. „Malý Tibet“ Dharamsala - dalajlámovo útočiště v Indii. Svatyně Sikhů - Zlatý chrám v Amritsaru, jedno z nejmagičtějších míst subkontinentu. Nejnavštěvovanější místo Indie Ágra s bělostnou hrobkou Tádž Mahal a její hlavní město - „Nové“ i starobylé Dillí.

Termíny

Termín Cena  
25.04. - 11.05.2019 (č. 721)49 990,- KčNelze se přihlásit
23.04. - 09.05.2020 (č. 722)49 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Dillí. Odlet do hlavního města Indie Dillí: nejstarší minaret v Indii Kutub Minár s proslulým nerezavějícím železným sloupem, Velká mešita (největší v Indii), Červená pevnost, tržiště a uličky starého Dillí.

3.-4.den: Máthura, Ágra. Na jihovýchod do Krišnova rodiště - svatého města Mathura: lodí po Jamuně podél ghátů s věřícími. Historická Ágra: nejikoničtější památka Indie a nejslavnější mauzoleum světa - bělostný Tádž Mahal, mohutná Červená pevnost.

5.-6.den: Dillí - Amritsar - Dharamsala. Přejezd na severozápad do indické části Paňdžábu. Amritsar: magická svatyně Sikhů - Zlatý chrám. Omamná večerní atmosféra u posvátného jezírka kolem chrámu (i s možností přenocování). Studna Jallianwala Bagh - místo masakru 2000 Indů (viz film Gándhí). Přejezd na severovýchod přes Pathankot do hor „Malého Tibetu“.

7.-8.den: Dharamsala - Hardvár. Dharamsala - centrum lamaistického buddhismu v Indii, exilové útočiště tibetského dalajlámy. Přejezd podhůřím Himálaje přes Šimlu a Déhrádún do povodí Gangy.

9.-10.den: Hardvár - Rišikéš. „Boží brána“ Hardvár, kde posvátná řeka hinduismu Ganga opouští Himálaj: poutní ghát Har ki Pairi, lanovkou k chrámu Mansa Devi. Světová metropole jógy a meditací - Rišikéš (zde pobývali mj. Beatles či hollywoodské hvězdy), pro zájemce rafting na Ganze.

11.-15.den: Gangotri. Přes pásma Himálaje do Gangotri (3050 m). Třídenní pobyt v Gharwalském Himálaji. Trek k pramenům Gangy k ledovcové jeskyni Gaumukh (Kraví tlama - 3890 m), s případným pokusem o výstup k horské louce Tapovan (4450 m). Jedinečné pohledy na snad nejkrásnější horu Himálaje - „Matterhorn“ Shivling (6543 m), Bhagirathi I (6856 m) aj. Obří ledovec Gangotri, svatí poutníci sádhuové, nazí nágové aj. Návrat do Rišikéše.

16.-17. den: Dillí - Praha. Návrat do Dillí. Případná další prohlídka města (dle časových možností): moderní hlavní město Indie New Delhi, Rádž Ghát s Gándhího muzeem, nákup suvenýrů aj. Odlet domů.

INDICKÝ HIMÁLAJ - K PRAMENŮM GANGY, ZLATÝ CHRÁM A TÁDŽ MAHAL

Délka tras: letadlem 12 000 km, po zemi 2700 km, pěšky 4x 5-15km (volitelně)
Počasí: nížiny 32-36 oC, Himálaj 15-25 oC
Nástupní místo: Praha

Termín (721): 25.4. - 11.5. 2019
cena v Kč: 49 990,-

Termín (722): 23.4. - 9.5. 2020
cena v Kč: 49 990,-

V ceně je: Doprava. Permit do oblasti Gangotri. Víza (Indie) včetně vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Dillí včetně tax a poplatků, vlaky, busy včetně pohodlných dálkových, pronajatá auta, lodě, taxi, rikšové. Ubytování: 10x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x horská ubytovna, 2x lehátka v nočním vlaku, 1x dálkový noční autobus. 1-lůžkový pokoj za příplatek 4800 Kč (10x), na horské ubytovně není možný. Strava: 10x snídaně.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška