Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
MONGOLSKO A KYRGYZSTÁN - K NEJKRÁSNĚJŠÍM JEZERŮM PLANETY

MONGOLSKO A KYRGYZSTÁN - K NEJKRÁSNĚJŠÍM JEZERŮM PLANETY

Dvě země, které spojuje nádherná příroda, spojená s pocity prostoru, volnosti a samoty. Obě vnitrozemské a vysoko položené - z Kyrgyzstánu je ze všech zemí světa nejdál k moři a 40% jeho území leží výše než 3000 m nad mořem. Země stepí, vysokých hor a velkých, průzračně modrých jezer Chövsgöl, Issyk-Kul a Son-Kul, které bez přehánění náleží k těm nejkouzelnějším na celém světe. Hlavní města Ulánbátar a Biškek. Fosílie dinosaurů, lamaistické kláštery a gigantické sochy. „Hory duchů“ - pohoří Ťan-Šan a spektakulární soutěsky. Dvě země pastevců a milovníků koní, úžasně pohostinných, hrdých lidí, žijících s přírodou v dokonalé harmonii.

Termíny

Termín Cena  
27.06. - 07.07.2019 (č. 651)68 590,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Ulánbátar. Let do Mongolska. Hlavní město Ulánbátar: vyhlídka Zaisan, centrální Čingischánovo náměstí s vládními budovami a sochami Čingischána (největší jezdecká na světě) a „mongolského Lenina“ Süchbátara, Zimní palác Bogdchánů.

3.den: Ulánbátár - Mörön - Chövsgöl. Klášter Gandan s buddhistickou univerzitou Zanabazar, lamaistickými obřady a obří sochou stojícího Buddhy. Přelet do města Mörön, centra ajmaku Chövsgöl s nomádskými trhy a novým klášterem. Přejezd ryzí divočinou k „bratru Bajkalu“ - největšímu mongolskému jezeru Chövsgöl, spojenému s řadou mýtů. Překrásná horská krajina obývaná posledními pastevci sobů Cátany. Přejezd do turistického tábora na břehu Chövsgölu. Možnost jízdy na koních, plavby na loďkách a rybaření.

4.den: Jezero Chövsgöl. Návštěva u kmene turkických Cátanů, kteří na rozdíl od Mongolů nežijí v jurtách, ale v týpích. Poznávání životního stylu a aktivit pastýřů sobů v tajze. Cestou zpět k jezeru návštěva rodiny, která chová jaky (ochutnáte jačí mléko?). Pobyt u jezera s možnostmi vlastních aktivit.

5.den: Chövsgöl - Mörön - Ulánbátár. Přejezd do Mörönu a přelet zpět do Ulanbátaru: Přírodovědecké muzeum s kompletní kostrou Tyrannosaura rexe a vejci dinosaurů i s jejich hnízdy. Možnost nákupů na bazaru.

6.den: Ulánbátar - Biškek. Přelet z Ulánbátaru do hlavního města Kyrgyzstánu - Biškeku (v dobách SSSR - Frunze): Centrum města s náměstím Ala-Too, parky a zahrady, návštěva historického muzea a Ošského bazaru.

7.den: Biškek - Issyk-kul. Přejezd podél hranic s Kazachstánem pod pětitisícovými vrcholky Ťan-Šanu z Biškeku na východ. Tokmok: věž Burana - zbytky téměř 50 m minaretu z 11. stol. Bal-bal - náhrobní kameny v podobě postav. Nádherný šperk Střední Asie - legendární „Teplé jezero“ Issyk-kul, druhé nejvýše položené (1608 m) a páté nejhlubší velké jezero světa. Po jeho jižním břehu do Jurtového tábora. Možnost přípravy národních kyrgyzských jídel (boorsok, damlyama aj.).

8.den: Issyk-kul - Son-kul. Přejezd k vysokohorskému jezeru Son-kul (3016 m). V letní sezoně sem přijíždějí s rodinami pastevci s dobytkem a celé léto žijí v jurtách. Poznávání života kočovníků. Možnost jízdy na koních, ochutnávka kumysu (kvašeného kobylího mléka), kyrgyzského národního nápoje. Na zpáteční cestě návštěva vesnice Kočkor, oběd v kyrgyzské rodině, ukázka výroby plsti.

9.den: Son-kul - Kyzyl-Oi. Přejezd do Kyzyl-Oi v údolí mohutné řeky Kekemeren. Pozoruhodná krajina mohutných skal s do červena zbarvenými stěnami. Procházka po vesnici, poznávání kyrgyzského způsobu života, kontakty s místními obyvateli, folklórní koncert při večeři. Ubytování v kyrgyzské rodině. Možnost podílet se na přípravě večeře.

10.den: Kyzyl-Oi - Suusamyr - Biškek. Přejezd do Suusamyru, jeden z nejúchvatnějších kaňonů Kyrgyzstánu. Návrat do Biškeku. Večeře na rozloučenou s folklorním představením.

11.den: Biškek - Praha. Odlet domů.

MONGOLSKO A KYRGYZSTÁN - K NEJKRÁSNĚJŠÍM JEZERŮM PLANETY

Délka tras: letadlem 16 000 km, po zemi 2700 km
Počasí: vzduch 15-30 °C (v horách chladněji)
Nástupní místo: Praha

Termín (651): 27.6. - 7.7. 2019
cena v Kč: 68 590,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a strava. Vstupy na navštívené objekty v rámci programu, folklorní představení. Víza včetně jejich vyřízení, podpora místní CK. Český průvodce, místní průvodci po trase po celou dobu pobytu, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Mongolska a z Kyrgyzstánu, zpáteční přelet Ulánbátar-Mörön a přelet Ulánbátar-Biškek včetně tax a poplatků. Po trase v Mongolsku i Kyrgyzstánu pronajatými minibusy řízenými místními řidiči. Ubytování: 4x hotely (3*): 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 4x v jurtách u jezer (2x u Chövsgöl a 2x u Issyk-kul) - vždy po 2-5 osobách, 1x v kyrgyzské rodině (pokoje po 2 osobách). 1-lůžkový pokoj za příplatek 6800 Kč (9x, lze i v jurtách). Strava: Během programu v Mongolsku a Kyrgyzstánu 5x plná penze, 1x polopenze a 3x snídaně.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška