Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
KOLUMBIE, EKVÁDOR A (GALAPÁGY)

KOLUMBIE, EKVÁDOR A (GALAPÁGY)

Dvě z nejkrásnějších a nejzajímavějších zemí Jižní Ameriky, ležící těsně nad rovníkem nebo přímo na něm. Kaleidoskop zdejších zážitků zahrnuje majestátní pěti i šestitisícové sopky, kráterová jezera, vodopády, termální prameny, kávové plantáže, kaktusové planiny, památky předkolumbovských indiánských kultur i působivou koloniální architekturu. A jako zlatý hřeb - za příznivou cenu možnost prodloužení na jedno z nejúžasnějších míst planety, od okolního světa izolované a zcela unikátní souostroví Galapágy, s mnoha endemickými druhy fauny v moři, na souši i ve vzduchu.

Termíny

Termín Cena  
07.09. - 25.09.2019 (č. 461)72 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Praha - Bogotá. Odlet do Kolumbie.

2.-3.den: Zipaquirá, Villa de Leyva. Na sever do Zipaquirá: solné doly, unikátní katedrála vyřezaná ze soli. Laguna Guatavita - posvátné indiánské jezero, Španěly považované za El Dorado, kde šaman kmene Muisků, obalený ve zlatém prachu, prováděl magické rituály. Nejkrásnější koloniální městečko v zemi - Villa de Leyva s možná největším náměstím Ameriky. Návrat do Bogoty.

4.den: Bogotá. Prohlídka téměř desetimilionové metropole: koloniální staré město Candelaria, centrální Plaza Bolívar s katedrálou, jedinečné Muzeum zlata, koloniální kostely s nádhernými interiéry. Lanovkou na vrch Monserrate (3190 m) s poutním kostelem a dokonalým rozhledem na celou Bogotu.

5.-7.den: Bogotá - Pitalito. Přejezd na jih země údolím největší kolumbijské řeky Magdaleny mezi hradbami Východních a Centrálních Kordiller. Poušť Tatacoa, aridní planina útesů, roklí a sukulentů. Pěší výlet v nejstarším kolumbijském národním parku Cueva de Guacharos, v němž žijí tapíři a opice (chápani dlouhosrstí). Obrovské krasové jeskyně, obývané zvláštními slepými ptáky gvačary.

8.-11.den: Pitalito - San Agustín - Popayán. San Agustín: slavná archeologická naleziště záhadné předkolumbovské kultury (UNESCO). Údolí soch s 500 velkými kamennými sochami lidí a zvířat. Pro zájemce výlet na koni. N.P. Puracé v Centrálních Kordillerách pod nejvyšší činnou sopkou Kolumbie - Nevado del Huila (5365 m). Se zájemci pokus o výstup na Volcán Puracé (4750 m). Cruce de Pilimbalá: bizarní sirné doly s výjevy a barvami jak ze sci-fi horroru. Koupání v termálech Coconuco. Malebné historické „bílé město“ Popayán.

12.-13.den: Popayán - Otavalo - Quito. Po legendární Panamericaně přes hranice do Ekvádoru, indiánské město Otavalo mezi sopkami Imbabura a Cotacachi. Přejezd do Quita.

14.-16.den: N.P. Cotopaxi, Alausí. Odjezd na jih „Alejí vulkánů“. Výlet autem k nejvyšší činné sopce světa Cotopaxi (5897 m), při dobrém počasí výjezd až pod vrcholový ledovec do Refugió José Rivas do výšky téměř 5 000 m. Procházka kolem laguny Limpiopungo s výhledy na bílý vulkán. Zumbahua s indiánským trhem. Laguna Quilotoa - úchvatné výhledy na kalderové jezero. Riobamba pod nejvyšší horou Ekvádoru, vyhaslým vulkánem Chimborazo (6263 m). Adrenalinová jízda vlakem po jedné z nejstrmějších tratí světa Ďáblův nos z Alausí až na dno kaňonu do Sibambe a zpět nahoru. Návrat do Quita.

17.-19.den: Mitad del Mundo. Quito - Praha. Výlet autem na rovník, přímo v době rovnodennosti, kdy je nulový stín. Muzeum indiánských obydlí v přírodě, příbytku Lovců lebek. Archeologická lokalita Catequilla kultury Quitu Cara. Quitsato Sundial - „ten opravdový“ rovník. Památník La Bola Guachala, termální prameny. Historické centrum Quita (UNESCO): katedrála, prezidentský palác, kostel Compania, vrch Panecillo (3016 m) s mohutnou sochou anděla. Výjezd lanovkou TelefériQo na vyhlídku Cruz Loma (3945 m), z níž je vidět ekvádorská metropole jako na dlani. Návrat domů.


*Volitelný výlet: Galapágy.

1.den: Quito - Puerto Ayora. Ostrov Santa Cruz. Přelet na Galapágy na ostrov Baltra, přejezd na ubytování do Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Prohlídka městečka a Darwinowy výzkumné stanice - první setkání s želvami sloními, po nichž jsou Galapágy pojmenovány.

2.den: Ostrov Izabela. Celodenní výlet lodí na největší z ostrovů - Izabelu: lachtani, mořští leguáni, pelikáni, kormoráni, terejové s modrýma nohama. Šnorchlování v průzračných vodách s množstvím ryb, rejnoků a možná i karetou obrovskou. Lávové ostrůvky plné leguánů, místo odpočinku žraloků galapážských. Návštěva stanice želv sloních a laguny plameňáků. Návrat.

3.den: Ostrov San Cristobal. Celodenní výlet rychlou lodí na ostrov San Cristobal s množstvím lachtanů a nejrůznějších ptáků. Koupání a šnorchlování na místních plážích, někdy přímo se zvědavými lachtany, vyhlídka fregatek. Možnost nákupu suvenýrů a ochutnávky místních specialit. Návrat na Santa Cruz.

4.den: Ostrov Santa Cruz. Do vnitrozemí ostrova, rezervace El Chato, kde želvy žijí volně v přírodě, procházka lávovým tunelem. Výlet do Tortuga Bay, kde kladou svá vejce karety obrovské - lesem obřích opuncií na jehož konci se otevře pohled na písečnou pláž s překvapením na konci. Koupání.

5.-7.den: Puerto Ayora - Quito - Praha. Odlet do Quita. Pobyt a program dle časových možností daných leteckým spojením. Návrat domů.

Termín: 24.9. - 30.9. 2019
Cena: 32 590,- Kč

V ceně je: Letecká doprava na Galapágy, transfery, taxi a vstup do rezervace El Chato, lodě na ostrovy San Cristobal a Isabela, výlet s místní CK na ostrově Isabela, ubytování se snídaněmi (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, příplatek za 1-lůžko 3800 Kč), český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není vstupné do N.P. Galapágy (cca 120 USD).

Pozn. V programu (posloupnosti dní) může dojít k drobným změnám v důsledku dostupnosti letů, resp. na Galapágách lodí.

KOLUMBIE, EKVÁDOR A (GALAPÁGY)

Délka tras: letadlem 22 000 km, po zemi 2700 km, pěšky 5x 4-12 km (volitelně)
Počasí: vzduch 15-30 °C, voda 21-23 °C (Galapágy)
Nástupní místo: Praha

Termín (461): 7.9. - 25.9. 2019
cena v Kč: 72 890,-

V ceně je: Doprava. Permity do N.P. Purace. Lanovka na Monserrate (Bogota). Zpáteční vlak Alausí - Sibambe (Ďáblův nos). Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Bogoty a zpět z Quita včetně tax a poplatků, většinou nájemní (auta, minibusy, taxi) a částečně veřejná (komfortní dálkové autobusy). Ubytování: 13x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 4x spaní v houpacích sítích (hamakách) - 2x v poušti Tatacoa a 2x v N.P. Cueva de Guacharos (tam popř. v ubytovně N.P.) - ve všech uvedených případech hromadně pod střechou a se zázemím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8900 Kč (13x). Strava: 13x snídaně.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška