Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
GALAPÁGY

GALAPÁGY

Výprava za příznivou cenu na jedno z nejúžasnějších míst planety, od okolního světa izolované a zcela unikátní souostroví Galapágy, s mnoha endemickými druhy fauny v moři, na souši i ve vzduchu.

Termíny

Termín Cena  
16.09. - 26.09.2020 (č. 461)79 790,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 461: GALAPÁGY

1.-3.den: Praha - Guayaquil (Quito) - Puerto Ayora. Ostrov Santa Cruz. Odlet do Jižní Ameriky do Ekvádoru. Přelet na Galapágy na ostrov Baltra, přejezd na ubytování do městečka Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz. Prohlídka městečka a Darwinowy výzkumné stanice - první setkání s želvami sloními, po nichž jsou Galapágy pojmenovány.

4.den: Ostrov Izabela. Celodenní výlet lodí na největší z ostrovů - Izabelu: lachtani, mořští leguáni, pelikáni, kormoráni, terejové s modrýma nohama. Šnorchlování v průzračných vodách s množstvím ryb, rejnoků a možná i karetou obrovskou. Lávové ostrůvky plné leguánů, místo odpočinku žraloků galapážských. Návštěva místní stanice želv sloních a laguny plameňáků. Návrat na Santa Cruz.

5.den: Ostrov San Cristobal. Celodenní výlet rychlou lodí na ostrov San Cristobal s množstvím lachtanů a nejrůznějších ptáků. Koupání a šnorchlování na místních plážích, někdy přímo se zvědavými lachtany, vyhlídka fregatek. Možnost nákupu suvenýrů a ochutnávky místních specialit. Návrat na Santa Cruz.

6.den: Ostrov Santa Cruz. Do vnitrozemí ostrova do rezervace El Chato, kde želvy žijí volně v přírodě, procházka lávovým tunelem. Výlet do Tortuga Bay, kde kladou svá vejce karety obrovské - lesem obřích opuncií na jehož konci se otevře pohled na obrovskou písečnou pláž s překvapením na konci. Koupání a odpočinek.

7.-9.den: Puerto Ayora - Quito. Mitad del Mundo. Odlet do ekvádorské metropole Quita. Výlet autem na rovník, přímo v době rovnodennosti, kdy je nulový stín. Muzeum indiánských obydlí v přírodě, příbytek Lovců lebek. Archeologická lokalita Catequilla kultury Quitu Cara. Quitsato Sundial - „ten opravdový“ rovník. Památník La Bola Guachala, termální prameny. Historické centrum Quita (UNESCO): katedrála, prezidentský palác, kostel Compania, vrch Panecillo (3016 m) s mohutnou sochou anděla. Výjezd lanovkou TelefériQo na vyhlídku Cruz Loma (3945 m), z níž je vidět Quito jako na dlani. Trhy s typickými místními výrobky.

10.-11.den: Quito - Praha. Návrat domů.

Pozn. V programu (posloupnosti dní) může dojít k drobným změnám v důsledku dostupnosti letů, resp. na Galapágách lodí.

GALAPÁGY

Délka tras: letadlem 25 000 km, po zemi 1200 km, lodí 400 km, pěšky 5x 4-8 km (volitelně) - vše pro 463
Počasí: vzduch 16-32 °C, voda 21° C (Galapágy) - 28° C (Panama)
Nástupní místo: Praha

Termín (461): 16.9. - 26.9. 2020
cena v Kč: 79 790,-

V ceně je: Doprava. Vstup a doprava do rezervace El Chato, lodě na ostrovy San Cristobal a Isabela, výlet s místní CK na ostrově Isabela (vše 461). Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Ekvádoru a zpět, přelety Ekvádor - Galapágy a zpět (461), vše včetně tax a poplatků, pozemní (minivany, taxi), lodě. Ubytování: 461: 8x turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 461: 6900 Kč (8x). Strava: 461: 8x snídaně. V ceně není vstupné do N.P. Galapágy (461, cca 120 USD).


Možnost spojení trasy 461 (Galapágy) a 462 (Ekvádor a Panama) do zájezdu 463 s kompletním programem v termínu: 16.9. - 4.10. 2020, cena v Kč: 105 890,-

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška