Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
PORTORIKO A FLORIDA - OKRUHY PO PORTORIKU A FLORIDĚ

PORTORIKO A FLORIDA - OKRUHY PO PORTORIKU A FLORIDĚ

„La Isla Bonita“ zpívá o Portoriku Madonna a má pravdu. Krásný ostrov, kde se snoubí žhavý hispánský temperament s americkým smyslem pro pořádek a podnikání. Nádherné pláže a průzračné moře na pobřeží i tropická příroda, prales a hory ve vnitrozemí. Futuristická gigantická satelitní anténa Cornellovy univerzity u města Arecibo, proslavená v bondovce Zlaté oko. Dny provoněné světoznámým rumem Bacardi nebo nejčerstvější kávou jaká může být k mání přímo po upražení na plantáži. Drahokamy španělské koloniální architektury v hlavním městě San Juanu… a k tomu navíc okruh po nejatraktivnějších místech Floridy jako možnost šestidenního prodloužení.

Termíny

Termín Cena  
21.11. - 06.12.2020 (č. 382)87 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - San Juan. Let na nejmenší z ostrovů Velkých Antil. Metropole San Juan: pevnost El Morro (UNESCO), katedrála, desítky příjemných hospůdek. „Katedrála rumu“ - expozice firmy Bacardi, možnost ochutnávky věhlasných produktů.

4.den: El Yunque. Horský deštný prales v srdci ostrova. Pěší výlet tropickou džunglí po stezkách lemovaných liánami podél vodopádů a bystřin na úbočích hlubokých údolí v bujné karibské vegetaci. Koupání pod romantickým vodopádem.

5.den: Isla de Culebra. Celodenní výlet lodí na ostrov Culebra (objevený samotným Kolumbem) s prvotřídními plážemi, ležící na východ od Portorika nedaleko Panenských ostrovů. Přírodní rezervace na místě střelnice US Army za 2. světové války. Playa Flamenco: relaxace na pláži řazené mezi „top 10“ na celém světě.

6.-7.den: Ponce, Coamo. Perla Jihu - město Ponce: Náměstí potěšení, katedrála, Muzeum masakru z Ponce. Koupání na jižním pobřeží ostrova. Návštěva plantáže Hacienda Buena Vista na jižních svazích Centrálních Kordiller - exkurze a ochutnávka nejčerstvější místní kávy. Coamo: koupání v proslulých termálech (léčil se v nich i F.D. Roosevelt).

8.den: Centrální Kordillery. Arecibo. Vzrušující jízda klikatými serpentinami přes hlavní horské pásmo ostrova (s nadmořskou výškou až 1338 m) zpět na severní pobřeží. Návštěva radioteleskopu, který nemá na světě obdoby svými rozměry (šířka 305 m) ani polohou (v krasové propadlině). Historický park v Arecibe s majákem a expozicí věnovanou dějinám Portorika.

9.-10.den: San Juan. Jízda po severním pobřeží Portorika. Zastávky na koupání, návrat do San Juanu. Přelet na jižní Floridu.

11.den: Key West. Jízda po řetězci ostrůvků Florida Keys na Key West - nejjižnější bod kontinentálních USA. Dům E. Hemingwaye, vyhlídka z majáku.

12.den: N.P. Everglades. Největší subtropický park USA: močály s nespočetnými aligátory, pěší vycházky. Možnost výletu lodí za ochechulemi (mořskými krávami), delfíny nebo vznášedlem po kanálech. Vesnice indiánů Seminolů.

13.den: Orlando. Jízda Floridou na sever do metropole rodinné zábavy v USA. Orlando: Walt Disney World Resort - největší a nejnavštěvovanější zábavní park na světě, filmová studia Universal, podmořské akvárium Sea World a mnoho dalších lákadel pro děti i dospělé. Možnost návštěvy některé z atrakcí.

14.den: Cape Canaveral. Kosmodrom, z něhož se vypouštějí do vesmíru americké rakety a raketoplány. Vesmírné centrum J.F. Kennedyho s muzeem, filmovými projekcemi a virtuálními atrakcemi. Návrat do Miami.

15.-16.den: Miami - Praha. Miami Beach: architektura art deco, pobyt na plážích. Odlet domů.

PORTORIKO A FLORIDA - OKRUHY PO PORTORIKU A FLORIDĚ

Délka tras: letadlem 21 000 km, minivanem 2500 km, lodí 50 km, pěšky 3x 4-8 km - vše pro 382
Počasí: vzduch 27-30 °C , voda 25-28 °C (na Floridě o cca 3-5 °C chladněji)
Nástupní místo: Praha

Termín (382): 21.11. - 6.12. 2020
cena v Kč: 87 990,-

V ceně je: Doprava. Ubytování. Vstup do N.P. Everglades (382). Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Portoriko a na Floridu (382) včetně tax a poplatků, po Portoriku a Floridě (382) pronajatý minivan řízený průvodcem. Loď mezi ostrovy Portoriko a Culebra. Ubytování: 381 - 8x, 382 - 14x hotely, penziony a motely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 381: 12 300 Kč (8x), 382: 20 900 Kč (14x).

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška