Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
PORTORIKO - KRÁSKA KARIBIKU

PORTORIKO - KRÁSKA KARIBIKU

„La Isla Bonita“ zpívá o Portoriku Madonna a má pravdu. Krásný ostrov, kde se snoubí žhavý hispánský temperament s americkým smyslem pro pořádek a podnikání. Nádherné pláže a průzračné moře na pobřeží i tropická příroda, prales a hory ve vnitrozemí. Futuristická gigantická satelitní anténa Cornellovy univerzity u města Arecibo, proslavená v bondovce Zlaté oko. Dny provoněné světoznámým rumem Bacardi nebo nejčerstvější kávou jaká může být k mání přímo po upražení na plantáži. Drahokamy španělské koloniální architektury v hlavním městě San Juanu… Průvodcem zájezdu bude dlouholetý zpravodaj Českého rozhlasu v USA Vít Pohanka.

Termíny

Termín Cena  
23.11. - 02.12.2019 (č. 391)63 790,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 391: PORTORIKO - KRÁSKA KARIBIKU

1.-3.den: Praha - San Juan. Let na nejmenší z ostrovů Velkých Antil. Metropole San Juan: pevnost El Morro (UNESCO), katedrála, desítky příjemných hospůdek. „Katedrála rumu“ - expozice firmy Bacardi, možnost ochutnávky věhlasných produktů.

4.den: El Yunque. Horský deštný prales v srdci ostrova. Pěší výlet tropickou džunglí po stezkách lemovaných liánami podél vodopádů a bystřin na úbočích hlubokých údolí v bujné karibské vegetaci. Koupání pod romantickým vodopádem.

5.den: Isla de Culebra. Celodenní výlet lodí na ostrov Culebra (objevený samotným Kolumbem) s prvotřídními plážemi, ležící na východ od Portorika nedaleko Panenských ostrovů. Přírodní rezervace na místě střelnice US Army za 2. světové války. Playa Flamenco: relaxace na pláži řazené mezi „top 10“ na celém světě.

6.-7.den: Ponce, Coamo. Perla Jihu - město Ponce: Náměstí potěšení, katedrála, Muzeum masakru z Ponce. Koupání na jižním pobřeží ostrova. Návštěva plantáže Hacienda Buena Vista na jižních svazích Centrálních Kordiller - exkurze a ochutnávka nejčerstvější místní kávy. Coamo: koupání v proslulých termálech (léčil se v nich i F.D. Roosevelt).

8.den: Centrální Kordillery. Arecibo. Vzrušující jízda klikatými serpentinami přes hlavní horské pásmo ostrova (s nadmořskou výškou až 1338 m) zpět na severní pobřeží. Návštěva radioteleskopu, který nemá na světě obdoby svými rozměry (šířka 305 m) ani polohou (v krasové propadlině). Historický park v Arecibe s majákem a expozicí věnovanou dějinám Portorika.

9.-10.den: San Juan - Praha. Jízda po severním pobřeží Portorika. Zastávky na koupání, návrat do San Juanu. Odlet domů.

PORTORIKO - KRÁSKA KARIBIKU

Délka tras: letadlem 21 000 km, minivanem 2500 km, lodí 50 km, pěšky 3x 4-8 km - vše pro 392
Počasí: vzduch 27-30 °C, voda 25-28 °C (na Floridě o cca 3-5 °C chladněji)
Nástupní místo: Praha

Termín (391): 23.11. - 2.12. 2019
cena v Kč: 63 790,-

V ceně je: Doprava. Ubytování. Vstup do N.P. Everglades (392). Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Portoriko včetně tax a poplatků, po Portoriku pronajatý minivan řízený průvodcem. Loď mezi ostrovy Portoriko a Culebra. Ubytování: 391 - 8x hotely, penziony a motely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 391: 10 600 Kč (8x).

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška