Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
KORUTANY NA KOLE V POHODĚ

KORUTANY NA KOLE V POHODĚ

Nejjižnější spolková země Rakouska Korutany, která sousedí s Itálií a Slovinskem, oplývá velkým množstvím přírodních krás, především jezer a horských vrcholů. Korutany mají ze všech spolkových zemí Rakouska nejvíce slunečných dní v roce. Při našem putování mezi korutanskými jezery si přijdou na své jak pohodáři, tak ti, kteří si rádi vyjedou do kopců. Pohodu jistě umocní ubytování v apartmánech na břehu jezera, kde se snad budeme moci v začínajícím létě i vykoupat, případně využijeme krytý bazén a wellness centrum v areálu.

Termíny

Termín Cena  
05.06. - 09.06.2019 (č. 1291)8 790,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Olomouc - Maltschachersee. Brzy ráno autobusem do Rakouska, příjezd na místo ubytování kolem poledne, možnost krátkých vyjížděk do okolí, koupání v jezeře, apod.

2.den: Kolem Ossiachersee (cca 60 km na kole). Na kole kolem křišťálově čistého jezera Ossiachersee, které leží ve výšce asi 500 m. Etapa je jen s malým převýšením. Možnosti koupání, návštěva zříceniny obrovitého hradu Landskron u Villachu (ukázky výcviku dravých ptáků, Affenberg - opičí hora s kolonií makaků).

3.den: Na kole či lanovkou na Gerlitzen (cca 45 - 70 km na kole). Výjezd lanovkou (není v ceně), či na kole na horu Gerlitzen (1909 m). Jde o významný vyhlídkový vrchol v oblasti, v zimě lyžařské centrum. Jsou dvě možnosti: na vrchol se lze dostat buď výrazně sportovní variantou, která obnáší zdolání cca 1500 výškových metrů vlastními silami. Ovšem pohodáři spíše vyjedou i s koly lanovkou na vrchol Gerlitzen a odtud následuje sjezd s nádhernými výhledy a vcelku nenáročná cesta kolem masívu hory až do kempu.

4.den: Kolem Wörthersee (cca 45 - 85 km na kole). Na kole kolem jezera Wörthersee - navštívíme lázeňská města Velden a Pörtschach, s jejich noblesní atmosférou, vesničku Maria Wörth na poloostrově vybíhajícím do jezera s významným gotickým kostelem. Odsud jsou možnosti dalšího prodloužení na vyhlídku Pyramidenkogel s rozhlednou, ze které je vidět celé jezero a okolí. Zájemci se mohou vypravit do hlavního města Korutan Klagenfurtu s historickým centrem a expozicí světa v miniatuře Minimundus.

5.den: Maltschachersee - Olomouc. Dopoledne relax u jezera Maltschachersee, možnost cca 30 km vyjížďky v okolí po okolních vesničkách a statcích. Návrat autobusem zpět domů v nočních hodinách.

KORUTANY NA KOLE V POHODĚ

Obtížnost: 1-2, doporučujeme silniční, cross
Délka tras: autobusem 1400 km, na kole 0-250 km
Počasí: vzduch 23-26 °C, voda 22-32 °C
Odjezdy: Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Termín (1291): 5.6. - 9.6. 2019
cena v Kč: 8 790,-

V ceně je: Doprava autobusem, přeprava kol, ubytování 4x v komfortních apartmánových domech nad jezerem (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), polopenze formou bohatého bufetu v restauraci nad jezerem, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V rámci ubytování je volný vstup do vnitřního bazénu a sauny, taktéž lze využít bowling (na objednání na recepci).
129 KORUTANY NA KOLE V POHODĚ: https://www.bikemap.net/en/r/4705145/

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-LITVA NA KOLE (27.7.2007, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška