Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
KRÁLOVSKÁ SÍDLA, BERLÍN, POSTUPIM A MAGDEBURG

KRÁLOVSKÁ SÍDLA, BERLÍN, POSTUPIM A MAGDEBURG

To nejlepší z německých cyklostezek! Od řeky Havoly k prohlídce Berlína a podél jezer k letním sídlům německých králů do Postupimi. Na závěr ochutnávka Labské cyklostezky - od mimoúrovňového křížení řek u Hohenwarthe k prohlídce metropole Saska-Anhaltska Magdeburgu.

Termíny

Termín Cena  
05.09. - 09.09.2018 (č. 1201)6 990,- KčNelze se přihlásit

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Žďár n.S. - Berlín - Postupim. Odjezd z ČR do hlavního města Německa. Okruh na kole Berlínem podél plavebních kanálů a řeky Sprévy od symbolu míru a sjednocení Německa - Brandenburské brány. Historická budova Reichstagu s moderní skleněnou přístavbou. Museumsinsel - komplex pěti budov (UNESCO) na ostrově v řece. Alexanderplatz - nákupní centrum města s jednou z nejvyšších staveb Evropy - televizní věží s otáčivou restaurací. Kolem Vítězného sloupu k baroknímu letnímu paláci Charlottenburg s anglickou zahradou. Most výměny špionů - Glienicker Brücke. Na kole kolem Wannsee s krásnými výhledy a mezi Glienicker Lake a Babelsbergem do Postupimi.

3.den: Prohlídka Postupimi, okolo Templínského jezera. Prohlídka centra Braniborska na řece Havole - Postupim proslulá poválečnou konferencí. Překrásný rokokový zámek Sanssouci s fontánou a terasami, s rozlehlými zahradami s mnoha vzácnými rostlinami a množstvím paláců, muzeí, pavilonů a dalších budov. Barokní Braniborská brána v historickém centru, Městský zámek, radnice, původní ruská kolonie dřevěných domků Alexandrovka. Na kole podél jižního břehu Templínského jezera s výhledem na kostel sv. Mikuláše, pomocí přívozu v Caputh na druhou stranu. Příjemná promenáda na břehu a dále po cyklostezce na hrázi s Petzinsee. Holandská čtvrť červených domů s kavárničkami.

4.den: Havolská jezera na kole, Tangermünde. Kolem zámku Cecilienhof a kolem Fahrlander See s nedalekým větrným mlýnem na Ketzin s královskými zámky a zámečky, jehož okolí je rozloženo na mnoha ostrůvcích na Havole. Přívozem přes řeku, krásné vyhlídky, novogotický kostel a větrný mlýn v historickém centru Werderu rozloženém na ostrově. Po břehu Havoly a jezer zpět do Postupimi. Přesun autobusem do Tangermünde - večerní prohlídka sídelního města císaře Karla IV., hansovního města červených a hrázděných domů se zachovalým opevněním a středověkými branami, hradem a dechberoucí katedrálou.

5.den: Magdeburg, Žďár n.S. Na kole kolem „mimoúrovňového křížení dvou řek” umělého kanálu a Labe - Kanalbrücke Magdeburg. Prohlídka města Magdeburgu: gotický císařský dóm a románský klášter, socha Magdeburský jezdec před radnicí na Starém náměstí, „Zelená citadela” architekta Hundertwassera. Autobusem zpět domů.

KRÁLOVSKÁ SÍDLA, BERLÍN, POSTUPIM A MAGDEBURG

Obtížnost: 1-2, doporučujeme cross
Délka tras: autobusem 1500 km, na kole 0-200 km
Počasí: podobné jako u nás
Odjezdy: Brno, Žďár n. Sáz., Pardubice, Praha, Ústí n. L.

Termín (1201): 5.9. - 9.9. 2018
cena v Kč: 6 990,-

V ceně je: Doprava autobusem, přeprava kol, 3x 8-lůžkové pokoje hostelů a ubytoven se snídaní (2-lůžko za příplatek 1350 Kč/os.), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

120 KRÁLOVSKÁ SÍDLA, BERLÍN, POSTUPIM A MAGDEBURG: http://www.bikemap.net/en/r/4281340/

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška