Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
DO SRDCE JAPONSKA ZA FESTIVALY A NA SUMO - POLOOSTROV KII, KJÓTO A AIČI (S NÁVŠTĚVOU SUMO)

DO SRDCE JAPONSKA ZA FESTIVALY A NA SUMO - POLOOSTROV KII, KJÓTO A AIČI (S NÁVŠTĚVOU SUMO)

Zájezd do oblasti Kansai, která je geograficky, historicky i kulturně opravdovým centrem a srdcem této ostrovní země. Velkoměsta Ósaka, Nagoja. Dvě historické metropole Nara a Kjóto, některé z nejkrásnějších japonských hradů a zahrad, nejuctívanější svatyně šintó v Ise. Hornatý poloostrov Kii, největší japonské jezero Biwa i nejvyšší vodopád Nači. K tomu plná hrst třešniček na dortu - ukázky umění lovkyň perel, bojovníků nindža, zápasníků sumo, účast na ohňovém festivalu v Nači.

Termíny

Termín Cena  
09.07. - 16.07.2019 (č. 1001)56 390,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 1001: POLOOSTROV KII, KJÓTO A AIČI (S NÁVŠTĚVOU SUMO)

1.-2.den: Praha - Ósaka, Kjóto. Let do středního Japonska na letiště Kansai na umělém ostrově. Prohlídka Kjóta, historicky nejdelší, téměř tisícileté metropole Japonska: chrám Kijomizu v horách nad Kjótem, navržený mezi sedm novodobých divů světa, východní Kjóto se starosvětskou čtvrtí divadel a geiš - Gion a kulinářskou uličkou Pontočó. Možnost návštěvy večerního programu s ukázkami tradiční japonské kultury (divadlo i hudba - bunraku, nó, čajový obřad, ikebana…).

3.den: Nagoja. Šinkansenem do provincie Aiči. Nagoja: hrad, unikátní muzeum vlaků s vystavenými exponáty japonských lokomotiv a souprav od počátku až po budoucnost včetně šinkansenů a maglevu, trenažéry jízdy maglevem v 500 km/h. Návštěva jednoho z šesti nejvýznamnějších turnajů sumo v Japonsku.

4.den: Nagoja - Ise - Macuzaka. Jízda podél zálivu Ise na východ poloostrova Kii do Macuzaky, města s údajně nejlepším hovězím v Japonsku, a tedy i na celém světě. Svatyně v Ise - “Mekka” či “Vatikán” šintoismu, nejposvátnější místo Japonska. Perlový ostrov Mikimoto se slavnými “mořskými ženami” Ama v akci.

5.-6.den: Macuzaka - Kacuura - Ósaka. Přejezd na jih poloostrova Kii, největšího na Honšú, se čtyřmi památkami UNESCO. Lázně Kacuura: koupání v otevřených termálech rotemburo na pobřeží, vyhlášený rybí trh s ranními aukcemi tuňáků. Taidži: muzeum velryb (s prodejem velrybího masa) nebo případně možnost vyjížďky lodí za velrybami (bez harpun!). Kratší procházky po Kumano Kódó, tisícileté poutnické stezce pod mohutnými cedry (UNESCO) a k nejvyššímu japonskému vodopádu - impozantnímu Nači (133 m). Ohňový festival Nači- no-Hi, jeden ze tří nejobdivovanějších v celém Japonsku. Návrat do Ósaky po západním pobřeží poloostrova Kii.

7.den: Iga Ueno, Nara. Rodiště mistra haiku - básníka Bašó a místo vzniku školy obávaných nindžů - Iga Ueno: muzeum Nindža jašiki s ukázkami jejich bojového umění. Nejstarší metropole Japonska Nara: chrám Tódaidži (UNESCO) - největší dřevěná stavba světa se sochou Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s 1200 krotkými jelínky šika. Magická svatyně tisíců torií Fušimi Inari.

8.den: Ósaka - Praha. Návrat domů.

Upozornění: Vzhledem k systému prodeje nelze vstupenky na sumo 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 15.5. Nepodaří- li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu (netýká se zájezdu 1002, v jehož programu sumo není). Pořadí dnů a navštívených míst se může měnit podle toho, na který den se podaří lístky na sumo zajistit.

DO SRDCE JAPONSKA ZA FESTIVALY A NA SUMO - POLOOSTROV KII, KJÓTO A AIČI (S NÁVŠTĚVOU SUMO)

Délka tras: letadlem 20 000 km, vlaky, busy a lodí 3400 km, pěšky 8x 4-8 km (volitelně) - vše pro 1003
Počasí: vzduch 28-34 °C, voda 25-27 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (1001): 9.7. - 16.7. 2019
cena v Kč: 56 390,-

V ceně je: Doprava. Vstupenka na Grand Sumo Tournament v Nagoji (na balkón či jiná tzv. western seats - 1001). Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (včetně vysokorychlostních expresů šinkansen), autobusy a MHD. Ubytování: 1001: 5x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl, 1001: 1x ryokan - japonský styl se spaním na zemi (Kacuura, popř. hotel). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 1001: 4900 Kč (5x), v ryokanu nelze zaručit. Strava: 1001: 6x snídaně (na japonský způsob).


Možnost spojení tras 1001 a 1002 do zájezdu 1003 v termínu: 9.7. - 25.7. 2019, cena v Kč: 84 790,- s kompletním programem.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška