Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
MIKRONÉSIE, MARIANY A MARSHALLOVY OSTROVY

MIKRONÉSIE, MARIANY A MARSHALLOVY OSTROVY

Okruh po ostrovech, ostrůvcích a atolech severního Tichomoří. Po místech, která pro nás Středoevropany náleží mezi ta nejexotičtější a nejodlehlejší na celém světě. Ostrovy Guam (Severní Mariany, USA), Pohnpei (Federativní státy Mikronésie) a Majuro (Marshallovy ostrovy). Ať již samotnými podmínkami tropických rájů, či historickými okolnostmi, všechny náleží mezi ty nejúžasnější lokality planety pro pozorování skrytého světa pod hladinou při potápění a šnorchlování. Rozsáhlé korálové útesy s hejny ryb různých velikostí, tvarů a barev, vraky potopených lodí či letadel, mangrove, vodopády a jeskyně v džungli, překrásné bílé pláže teplého Pacifiku či památky původních obyvatel, z dob španělské nadvlády i z bitev o Pacifik… Místa, která vám utkví v paměti navždy.

Termíny

Termín Cena  
12.04. - 26.04.2020 (č. 903)128 290,- Kčpřihlásit se na termín
18.11. - 02.12.2020 (č. 904)128 290,- Kčpřihlásit se na termín
11.04. - 25.04.2021 (č. 905)129 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Taipei - Guam. Let přes Taiwan do severního Tichomoří.

3.-6.den: Guam (Mariany, USA). *Saipan, *Tinian. Nejvýznamnější z amerických ostrovů Severních Marian - Guam. Americká námořní základna nedaleko nejhlubšího oceánského příkopu světa - Challengeru (-11 034 m). Nejvýchodnější území USA - místo, kde „Amerika zdraví nový den“. Hlavní město Agana: staré španělské pevnosti a mosty, památníky 2. světové války. Latte Stone Park - pilíře 1500 let starých domů dávných obyvatel Chamorro. Kokosové palmy, písečné pláže Tumon Bay, vyhlídka Dvou milenců, starý španělský most Tailafak, možnost výstupu na poutní horu Jumullong Manglo s krásnými výhledy. Možnost šnorchlování a potápění na korálových útesech nebo k vraku sestřelené japonské stíhačky. *Se zájemci možnost výletu na další významné ostrovy Severních Marian - na Saipan a popř. i na Tinian (odtud vzlétl B-29 Enola Gay s první atomovou bombou na Hirošimu).

7.-9.den: Pohnpei (Karolíny, Mikronésie). Ostrov Pohnpei, součást souostroví Karolíny a také jeden z federativních států Mikronésie. Korálové útesy, mořské želvy a rejnoci, mangrovníkové háje, tradiční domorodé tance nabité energií. Metropole celé Mikronésie - Palikir. Nejznámější vodopád Kepirohi a vodopády Liduduhniap. Nan Madol - jedna z největších záhad celého Tichomoří: trosky kamenného města vybudovaného na umělých ostrůvcích, jehož základním stavebním prvkem jsou čedičové sloupy vážící až 50 tun. Možnosti krátkých výletů lodí do několika nedotčených atolů (Ant, Pakin, Pingelap) - ideální pro rybaření a potápění.

10.-12.den: Majuro (Marshallovy ostrovy). Přelet na atol Majuro, jehož 53 ostrůvků vytváří oválný náhrdelník a jenž R.L. Stevenson nazval Perlou Pacifiku. Hlavní a největším město Marshallových ostrovů: budova parlamentu, národní banka, univerzita, obchody. Muzeum Alele o historii Marshallových ostrovů, výstava tradiční kánoe. Peace Park - památník 2. světové války. Kokosové plantáže s výrobou kopry. Laguna atolu je plná nádherných pláží vhodných pro potápění - např. k vrakům lodí z druhé světové války. Nejznámější residenční oblast Laura Beach - koupání a relaxování.

13.-15.den: Majuro - Guam - Taipei - Praha. Přelet zpět přes Guam a Taiwan domů.

Pozn. *Návštěva Saipanu, popř. i Tinianu je volitelná a platí si ji každý sám až na zájezdu. Orientační cena cca 6000 Kč. Pozn. V termínu, programu i ceně může dojít k drobným změnám následkem případných změn v letových řádech pacifických aerolinek, popř. v dostupnosti letů (aktuální informace v CK).

Pozn. V termínu, programu i ceně může dojít k drobným změnám následkem případných změn v letových řádech pacifických aerolinek, popř. v dostupnosti letů (aktuální informace v CK).

MIKRONÉSIE, MARIANY A MARSHALLOVY OSTROVY

Délka tras: letadlem 35 000 km, po zemi a po vodě 600 km  
Počasí: vzduch 28-32 °C, voda 28-30 °C 
Nástupní místo: Praha

Termín (903): 12.4.-26.4. 2020
cena v Kč: 128 290,-

Termín (904): 18.11.-2.12. 2020
cena v Kč: 128 290,-

Termín (905): 11.4.-25.4. 2021 
cena v Kč: 129 890,-

V ceně je: Doprava. Pronájmy aut a celodenní poznávací výlet na každém z ostrovů (celkem 3x). Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Taiwan a přelety Taipei-Guam-Pohnpei-Majuro-Guam včetně tax a poplatků, transfery z a na letiště, pozemní doprava (minibusy, auta, taxi). Ubytování: 12x hotely, penziony, bungalovy - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 19 800 Kč (12x). Strava: 12x snídaně. *Návštěva Saipanu, popř. i Tinianu je volitelná a platí si ji každý sám až na zájezdu. Orientační cena cca 6000 Kč.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška