Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
PŘÍRODA, PAMÁTKY A PLÁŽE JIŽNÍ INDIE, ANDAMANY - SMARAGDY BENGÁLSKÉHO ZÁLIVU

PŘÍRODA, PAMÁTKY A PLÁŽE JIŽNÍ INDIE, ANDAMANY - SMARAGDY BENGÁLSKÉHO ZÁLIVU

To nejlepší z jihoindických států Tamilnádu, Kérala, Karnátaka, Goa a Maháráštra. Hinduistické, džinistické a buddhistické památky chrámových měst a skalních svatyň, prastaré pevnosti, muslimské mešity i křesťanské katedrály. Život a obyčeje prostých lidí, budoucnost Indie v prosperujících čtvrtích velkoměst i chudinské slumy jak z Milionáře z chatrče. Poutní místa kypící životem, pestré bazary, horská střediska, přírodní rezervace s exotickou zvířenou či překrásné pláže lákající k odpočinku. Indické Andamany - celkem 572 ostrovů a ostrůvků (jen 38 obydlených) v Indickém oceánu mezi Sumatrou a Barmou. Ač vzdálené pouhých asi 500 km od takových turistických magnetů jako jsou thajské Krabi, Phuket či Phi Phi, jsou povětšinou neznámé a návštěvníky míjené - k jejich škodě. Tím spíš si právě zde vychutnáte nerušenou idylku tropického ráje smaragdových ostrůvků s bujnou vegetací, průzračnou vodou, nedotčenými bělostnými plážemi, kokosovými palmami, korálovými útesy a „neindickými“ domorodci, včetně zcela unikátních Sentinelců, žijících na svém zcela izolovaném ostrově stále v době kamenné.

Termíny

Termín Cena  
12.11. - 10.12.2017 (č. 682)80 890,- Kč       sleva 3 500,-přihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 682 (SPOJENÍ ZÁJEZDŮ 681 A 692): PŘÍRODA, PAMÁTKY A PLÁŽE JIŽNÍ INDIE, ANDAMANY - SMARAGDY BENGÁLSKÉHO ZÁLIVU

1.-2.den: Praha - Čennaj (Madrás). Let do velkoměsta Čennaje (resp. Madrásu) na pobřeží Bengálského zálivu. Poutní Mahábalípuram: pobřežní skalní chrámy.

3.-4.den: Mahábalípuram - Madurai. Tiruččiráppalli: Skalní pevnost, Šrírangam - ostrovní chrámový komplex, největší v Indii, prastarý Madurai: město poutníků, žebráků a bazarů, fascinující chrám Minakši.

5.-6.den: Madurai - Kóčin. Jižní Kéralou, krajem bavlny, kaučuku, rýže, kešu oříšků, kopry, čaje, kávy a palmových hájů k Indickému oceánu. Přístav a pevnost Kóčin - výjimečná směs architektury a kultur Portugalců, Židů a Číňanů, hrob Vasco da Gamy v nejstarším křesťanském chrámu Indie.

7.-8.den: Kóčin - Utakamund (Uty). Jízda nejzajímavější indickou železnicí s ohromným převýšením do horského letoviska Utakamundu (2240 m) pod Doddabettou (2633 m) - nejvyšší horou Východního Ghátu. Procházka v Nilgiri Hills.

9.-11.den: Utakamund (Uty) - Mysuru (Majsúr) - Hampi. Průjezd národním parkem Mudumalai s tygry, pantery, čitaly, opicemi, lenochody, krokodýly a slony. Majsúr - město santalového dřeva a vonných tyčinek. Hampi: opuštěné ruiny středověkého hinduistického města, jedno z nejkrásnějších míst v celé Indii. Přes pohoří Západní Ghát zpět k pobřeží Indického oceánu.

12.-13.den: Goa. Nejznámější rekreační oblast Indie s desítkami hotelů a resortů i zimní útočiště batůžkářů již od časů hippies. Rybí jídelny, noční bary, levný alkohol, portugalské katedrály ve Staré Goi a především božské pláže a prohřátý oceán. Relaxace v tropickém ráji uprostřed vrcholící zimy.

14.-16.den: Goa - Bombaj - Čennaj (Madrás). Na sever do největšího města Indie a množstvím produkce prvního města světového filmu („Bollywood“) - Bombaje: Brána Indie, Malabarské vrchy, Chowpatty Beach, viktoriánská architektura. Lodí na Sloní ostrov: jeskynní hinduistické svatyně.

17.-18.den: Čennaj - Port Blair. Přelet na východ přes Bengálský záliv do správního střediska Andaman. Port Blair: kobky britské věznice na Zmijím ostrově, večerní světelné přestavení. Etnografické a mořské muzeum, ZOO s endemickou faunou. Návštěva Ross Island - bývalé trestanecké kolonie, první setkání s Andamanským mořem.

19.-20.den: Port Blair - Mayabunder - Kalipur. Přejezd na sever napříč Jižním a Středním Andamanem. Územím primitivního domorodého kmene Jarawa, lodní výlet na ostrov Baratang: procházka mangrovovou džunglí k vápencové jeskyni, bahenní sopka. Mayabunder - oblast původně barmského kmene Karen. Možnost výletu na Interview Island, procházka na území divokých slonů. Dále na Severní Andaman do Kalipur.

21.-23.den: Kalipur. Pobřežní vesnice s pláží, kde mořské želvy kladou vejce. Šnorchlování na Craggy Island. Možnost výstupu tropickou džunglí na nejvyšší horu Andaman Saddle Peak (732 m) s úchvatnými výhledy na souostrovy. Lodí na ostrovy Ross a Smith propojené písečnou kosou: bílé panenské pláže, fantastické šnorchlování, krasové Alfrédovy jeskyně, bahenní sopky a největší z krokodýlů - krokodýli mořští.

24.-27.den: Kalipur - Havelock - Port Blair. Lodí zpět na jih přes ostrovy Long a Havelock: šnorchlování v korálových útesech, romantický západ slunce na pláži Radhanagar, snad nejkrásnější pláži v Asii, tyrkysové moře stovky odstínů. Výlet na Neil Island: rybářské vesnice, možnost cyklovýletu, ochutnávka rybích specialit. Návrat do Port Blair.

28.-29.den: Port Blair - Čennaj - Praha. Odlet domů.

PŘÍRODA, PAMÁTKY A PLÁŽE JIŽNÍ INDIE, ANDAMANY - SMARAGDY BENGÁLSKÉHO ZÁLIVU

Délka tras: letadlem 17 000 km, po zemi 2700 km, pěšky 6x 3-10 km (volitelně)
Počasí: vzduch 29-32 °C, voda 27-30 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (682): 12.11. - 10.12. 2017
cena v Kč: 80 890,-

V ceně je: Doprava. Víza (Indie) včetně vyřízení. Vstupní permity na ostrovy a do rezervací. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle aktuální potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků a dále na Andamany, na Andamanech pronajatý minibus s místním řidičem, nájemní (především minivany s místním řidičem, popř. taxi, rikšové či kola) a veřejná (vlaky, popřípadě komfortní dálkové autobusy, lodě a čluny). Ubytování: Turistické hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle klimatizované, 1x lehátka v nočním vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 10 400 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška