Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ANDAMANY - SMARAGDY BENGÁLSKÉHO ZÁLIVU A PŘÍRODA, PAMÁTKY A PLÁŽE JIŽNÍ INDIE

ANDAMANY - SMARAGDY BENGÁLSKÉHO ZÁLIVU A PŘÍRODA, PAMÁTKY A PLÁŽE JIŽNÍ INDIE

Indické Andamany - celkem 572 ostrovů a ostrůvků (jen 38 obydlených) v Indickém oceánu mezi Sumatrou a Barmou. Ač vzdálené pouhých asi 500 km od takových turistických magnetů jako jsou thajské Krabi, Phuket či Phi Phi, jsou povětšinou neznámé a návštěvníky míjené - k jejich škodě. Tím spíš si právě zde vychutnáte nerušenou idylku tropického ráje smaragdových ostrůvků s bujnou vegetací, průzračnou vodou, nedotčenými bělostnými plážemi, kokosovými palmami, korálovými útesy a „neindickými“ domorodci, včetně zcela unikátních Sentinelců, žijících na svém zcela izolovaném ostrově stále v době kamenné. To nejlepší z jihoindických států Tamilnádu, Kérala, Karnátaka, Goa a Maháráštra. Hinduistické, džinistické a buddhistické památky chrámových měst a skalních svatyň, prastaré pevnosti, muslimské mešity i křesťanské katedrály. Život a obyčeje prostých lidí, budoucnost Indie v prosperujících čtvrtích velkoměst i chudinské slumy jak z Milionáře z chatrče. Poutní místa kypící životem, pestré bazary, horská střediska, přírodní rezervace s exotickou zvířenou či překrásné pláže lákající k odpočinku.

Termíny

Termín Cena  
11.11. - 09.12.2018 (č. 712)81 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 712 (SPOJENÍ ZÁJEZDŮ 72 a 71):

1.-2.den: Praha - Čennaj (Madrás). Let do jihoindického Čennaje (resp. Madrásu) na pobřeží Bengálského zálivu. Poutní Mahábalípuram: pobřežní skalní chrámy.

3.-4.den: Čennaj - Port Blair. Přelet na východ přes Bengálský záliv do správního střediska Andaman. Port Blair: kobky britské věznice na Zmijím ostrově, večerní světelné představení. Etnografi cké a mořské muzeum, ZOO s endemickou faunou. Návštěva Ross Island - bývalé trestanecké kolonie, první setkání s Andamanským mořem.

5.-6.den: Port Blair - Mayabunder - Kalipur. Přejezd na sever napříč Jižním a Středním Andamanem. Územím primitivního domorodého kmene Jarawa, lodní výlet na ostrov Baratang: procházka mangrovovou džunglí k vápencové jeskyni, bahenní sopka. Mayabunder - oblast původně barmského kmene Karen. Možnost výletu na Interview Island, procházka na území divokých slonů. Dále na Severní Andaman do Kalipur.

7.-9.den: Kalipur. Pobřežní vesnice s pláží, kde mořské želvy kladou vejce. Šnorchlování na Craggy Island. Možnost výstupu tropickou džunglí na nejvyšší horu Andaman Saddle Peak (732 m) s úchvatnými výhledy na souostrovy. Lodí na ostrovy Ross a Smith propojené písečnou kosou: bílé panenské pláže, fantastické šnorchlování, krasové Alfrédovy jeskyně, bahenní sopky a krokodýli mořští, ti největší z krokodýlů.

10.-13.den: Kalipur - Havelock - Port Blair. Lodí zpět na jih přes ostrovy Long a Havelock: šnorchlování v korálových útesech, romantický západ slunce na pláži Radhanagar, snad nejkrásnější pláži v Asii, tyrkysové moře stovky odstínů. Výlet na Neil Island: rybářské vesnice, možnost cyklovýletu, ochutnávka rybích specialit. Návrat do Port Blair.

14.-17.den: Port Blair - Čennaj - Mahábalípuram - Madurai. Přelet do Čennaje. Tiruččiráppalli: Skalní pevnost, Šrírangam - ostrovní chrámový komplex, největší v Indii, prastarý Madurai: město poutníků, žebráků a bazarů, fascinující chrám Minakši.

18.-19.den: Madurai - Kóčin. Jižní Kéralou, krajem bavlny, kaučuku, rýže, kešu oříšků, kopry, čaje, kávy a palmových hájů k Indickému oceánu. Přístav a pevnost Kóčin - výjimečná směs architektury a kultur Portugalců, Židů a Číňanů, hrob Vasco da Gamy v nejstarším křesťanském chrámu Indie.

20.-21.den: Kóčin - Utakamund (Uty). Jízda nejzajímavější indickou železnicí s ohromným převýšením do horského letoviska Utakamundu (2240 m) pod Doddabettou (2633 m) - nejvyšší horou Východního Ghátu. Procházka v Nilgiri Hills.

22.-24.den: Utakamund (Uty) - Mysuru (Majsúr) - Hampi. Průjezd národním parkem Mudumalai s tygry, pantery, čitaly, opicemi, lenochody, krokodýly a slony. Majsúr - město santalového dřeva a vonných tyčinek. Hampi: opuštěné ruiny středověkého hinduistického města, jedno z nejkrásnějších míst v celé Indii. Přes pohoří Západní Ghát zpět k pobřeží Indického oceánu.

25.-26.den: Goa. Nejznámější rekreační oblast Indie s desítkami hotelů a resortů i zimní útočiště batůžkářů již od časů hippies. Rybí jídelny, noční bary, levný alkohol, portugalské katedrály ve Staré Goi a především božské pláže a prohřátý oceán. Relaxace v tropickém ráji uprostřed vrcholící zimy.

27.-29.den: Goa - Bombaj - Praha. Na sever do největšího města Indie a množstvím produkce prvního města světového filmu („Bollywood“) - Bombaje: Brána Indie, Malabarské vrchy, Chowpatty Beach, viktoriánská architektura. Lodí na Sloní ostrov: jeskynní hinduistické svatyně. Odlet domů.

ANDAMANY - SMARAGDY BENGÁLSKÉHO ZÁLIVU PŘÍRODA, PAMÁTKY A PLÁŽE JIŽNÍ INDIE

Délka tras: letadlem 18 000 km, po zemi 2700 km, lodí 200 km, pěšky 6x 3-10 km (volitelně)
Počasí: vzduch 29-32 °C, voda 27-30 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (712): 11.11. - 9.12. 2018
cena v Kč: 81 890,-

V ceně je: Doprava. Víza (Indie) včetně vyřízení. Vstupní permity na ostrovy a do rezervací. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Indie a dále na Andamany včetně tax a poplatků, na Andamanech a po trase většinou pronajatý minibus s místním řidičem, vlaky, popř. komfortní dálkové busy, lodě a čluny, popř. rikšové či kola. Ubytování: Hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, většinou klimatizované, 1x lehátka v nočním vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 10 400 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška