Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
KAZACHSTÁN

KAZACHSTÁN

Postsovětské středoasijské republiky, svou geografickou polohou, kulturou a exotickými obyvateli nám tolik vzdálené, přitom v mnohém tak blízké, s přátelskými lidmi, s nimiž se bez větších problémů domluvíte česky. Rozlehlý Kazachstán, jehož okázalá metropole Astana je v naprostém protikladu k nevlídným rustikálním představám o této zemi z filmu Borat, s bývalým hlavním městem Alma Ata pod velehorami a legendárním kosmodromem Bajkonur. Místní veletoky Syrdarja a Amudarja.

Termíny

Termín Cena  
11.08. - 18.08.2019 (č. 632)39 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 632: KAZACHSTÁN

1.-2.den: Praha - Astana. Odlet do hlavního města Kazachstánu - Astany, pyšného města demonstrujícího ekonomický rozvoj země, s megalomanskými architektonickými výstřelky: gigantická mešita Nur-Astana, prezidentský palác, Palác míru a usmíření, sluneční věž Bayterek, Památník nezávislosti.

3.-4.den: Astana - Kyzylorda. *Bajkonur. Přelet do Kyzylordy na řece Syrdarja: regionální muzeum. Možnost celodenního výletu (cca 420 USD) do prvního a největšího kosmodromu světa, odkud vzlétl mj. Sputnik 1 či Jurij Gagarin. Alternativně možnost výletu do kazašských stepí.

5.-7.den: Kyzylorda - Turkestán - Almaty. Přejezd z Kyzylordy do Turkestánu, zastávka v ruinách starobylého města Sauranu. Turkestán: mauzoleum Chodži Ahmeda Jassávího - nejslavnější a nejkrásnější stavba Kazachstánu. Po dávné obchodní trase do Šymkentu. Přelet do bývalé metropole a největšího města Kazachstánu Almaty (dříve Alma-Ata) pod masivem Zailijského Alatau v pohoří Ťan-šan: Centrální mešita, katedrála Zenkov, rozsáhlé náměstí Respublika Alany s Památníkem nezávislosti, tržiště Zelený bazar nebo návštěva lázní.

8.den: Almaty - Praha. Návrat domů.


*Volitelný výlet: Kaňon Čaryn a Zailijský Alatau.

Výlet do národních parků Čarynskij a Ile Alatau, horské středisko Medeu. Prodloužení zájezdu 632 o 2 dny.

1.den: Almaty - Čaryn - Medeu. Přejezd z Almaty ke kaňonu Čaryn, tzv. středoasijskému Grand Canyonu, dlouhému téměř 100 km a hlubokému přes 100 m. Procházka v Údolí hradů, jeho nejkrásnější části. Přejezd do Medeu.

2.den: Medeu - Almaty. Návštěva nejvýše položeného zimního stadionu na světě (1691 m) - legendárního Medeu s nejrychlejší rychlobruslařskou dráhou. Ze střediska Šymbulak výjezd lanovkami do výšky nad 3000 m n.m. Možnost pěšího výletu (3 km) k Talgarskému sedlu (3163 m) s výhledy na ledovcem pokrytý vrchol Pik Komsomola (4330 m). Večer návrat do Almaty.

3.den: Almaty - Praha. Odlet domů.

Termín: 18.8. - 20.8. 2019
Cena: 6990,- Kč

V ceně je: Nájemní doprava, ubytování (2-lůžkové pokoje), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není strava, vstupné, poplatky za lanovku. 1-lůžkový pokoj nelze zaručit.

Pozn. Pro výlet do Bajkonuru je nutná závazná přihláška nejpozději do 31.5. - bližší informace v CK.

KAZACHSTÁN

Délka tras: letadlem 13 000 km, po zemi 1200 km, pěšky 5x 5-15 km (volitelně) - vše pro 633
Počasí: vzduch 25-35°C, sušší než u nás
Nástupní místo: Praha

Termín (632): 11.8. - 18.8. 2019
cena v Kč: 39 990,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdrav. připojištění, inf. materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a vnitrostátní přelety Chiva-Taškent (631), Astana- Kyzylorda (632) a Šymkent-Almaty (632) včetně tax a poplatků, veřejná (vlaky, autobusy, MHD) a nájemní (mikrobusy, taxi). Ubytování: 632: 6x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 632: 3900 Kč (6x). Strava: 632: 6x snídaně.


Možnost spojení tras 631 (Uzbekistán) a 632 (Kazachstán) do zájezdu 633 v termínu: 3.8. - 18.8. 2019, cena v Kč: 59 990,- s kompletním programem. V ceně je i přelet z Uzbekistánu (Taškent) do Kazachstánu (Astana).

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška