Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
UZBEKISTÁN

UZBEKISTÁN

Postsovětské středoasijské republiky, svou geografickou polohou, kulturou a exotickými obyvateli nám tolik vzdálené, přitom v mnohém tak blízké, s přátelskými lidmi, s nimiž se bez větších problémů domluvíte česky. Uzbekistán na hlavní trase Hedvábné stezky s úchvatnými historickými památkami. Obří mešity, velkolepé hrobky, minarety, madrasy, karavanseraje, starobylá města s rušnými bazary - vše dosud funguje jako součást uzbeckého života.

Termíny

Termín Cena  
03.08. - 11.08.2019 (č. 631)38 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 631: UZBEKISTÁN

1.-2.den: Praha - Taškent. Odlet do metropole Uzbekistánu. Taškent: Památník nezávislosti, medresa Kukeldaš, bazar Čorsu, Páteční mešita, náboženský komplex Hazrati Imam. Zdobené stanice prvního středoasijského metra, dle času Timurovo muzeum.

3.-4.den: Samarkand, Šahrisabz. Přejezd vlakem do klenotu světové architektury - legendárního Samarkandu (UNESCO): náměstí Registán se třemi madrasami, obří mešita Bibi Chánum, tyrkysový komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum obávaného dobyvatele Timura Lenka (Tamerlána) a jeho osvíceného vnuka, Ulugbekova observatoř. Ruiny starověkého Samarkandu, muzeum Afrosiab, sarkofág s údajnou 18 m rukou proroka Daniela, pestrý bazar Siab. Výlet přes hory do Tamerlánova rodiště Šahrisabzu (UNESCO): portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců.

5.-6.den: Buchara. Přejezd do Buchary (UNESCO): středověká pevnost Arg, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi medresy Mir-i Arab a mešity Kalján se 47 m vysokým minaretem, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých městských karavanserájích.

7.-8.den: Urgenč, Chiva. Přejezd pouští Kyzylkum a podél životodárného toku Amudarji do Urgenče a dále do bývalého centra obchodu s otroky Chivy s pohádkovým a stále živým historickým jádrem Ičan Kala (UNESCO): pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži.

9.den: Chiva - Taškent - Praha. Let domů.

UZBEKISTÁN

Délka tras: letadlem 13 000 km, po zemi 1200 km, pěšky 5x 5-15 km (volitelně) - vše pro 633
Počasí: vzduch 25-35°C, sušší než u nás
Nástupní místo: Praha

Termín (631): 3.8. - 11.8. 2019
cena v Kč: 38 990,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdrav. připojištění, inf. materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a vnitrostátní přelety Chiva-Taškent (631) včetně tax a poplatků, veřejná (vlaky, autobusy, MHD) a nájemní (mikrobusy, taxi). Ubytování: 631: 7x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 631: 3900 Kč (7x). Strava: 631: 7x snídaně. V ceně není vízum do Uzbekistánu (700 Kč, může se měnit).


Možnost spojení tras 631 (Uzbekistán) a 632 (Kazachstán) do zájezdu 633 v termínu: 3.8. - 18.8. 2019, cena v Kč: 59 990,- s kompletním programem. V ceně je i přelet z Uzbekistánu (Taškent) do Kazachstánu (Astana).

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Uzbekistán (2012, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška