Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
VÝCHOD USA A TORONTO - OD NIAGARY K ATLANTIKU

VÝCHOD USA A TORONTO - OD NIAGARY K ATLANTIKU

Návštěva států New York, Pensylvánie, Maryland a Washington D.C. Oblast Velkých jezer - největší kanadské město Toronto, Ontarijské a Erijské jezero, monumentální Niagarské vodopády. Území svérázných Amišů. Metropole USA Washington. Místa, kde se psaly dějiny USA - Valley Forge, Gettysburg a Filadelfie. Hříšné Atlantic City a New York jako třešnička (či spíše pořádně Velké jablko) na závěr. Dva týdny naplněné poznáváním při (na americké poměry) přívětivých přejezdových vzdálenostech komfortně minivanem v malé skupince.

Termíny

Termín Cena  
27.09. - 09.10.2019 (č. 281)66 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Toronto. Let do největšího města Kanady - Toronta: do nedávna nejvyšší věž světa CN Tower (553 m) s adrenalinovou vyhlídkou z prosklené podlahy. Hockey Hall of Fame - „Mekka hokeje“ se Stanleyovým pohárem, Distillery District.

3.-4.den: Niagarské vodopády. Podél břehů jezera Ontario k nejslavnějším vodopádům světa Niagaře (55 m): jedinečné pohledy z vyhlídkové věže Skylon (236 m), z vyhlídkové lodi Maid of the Mist těsně pod vodopády i cesta tunelem za vodní stěnu. Kino IMAX o Niagarách, muzeum sudů a plavidel odvážlivců, kteří sjeli vodopády. Noční Niagary. Fakultativně let helikoptérou nad vodopády, tryskovým člunem do peřejí nebo lanovkou nad peřejemi Niagara Whirlpool. Přejezd přes Buffalo podél Erijského jezera do kraje Amišů.

5.den: Amish Country - Washington. Výlet v čase o pár set let zpátky - náboženské komunity Amišů žijí prostě, v domech bez elektřiny, aut a spotřební elektroniky podle pevného řádu a pravidel. Tradičně odění farmáři na koňských povozech prodávající na trzích svůj domácí sýr a jiné produkty. Přejezd na jihovýchod přes Pittsburgh do Washingtonu.

6.-7.den: Washington D.C. Hlavní město USA: památníky Washingtona, Lincolna, Jeffersona. Capitol, Bílý dům. Smithsonian - největší muzejní systém na světě. Možnost návštěvy muzea NASA, Národní galerie, Muzea amerických dějin, Muzea amerických indiánů aj. Výlet do národního parku u Velkých vodopádů na řece Potomac.

8.-9.den: Gettysburg - Filadelfie - Atlantic City. Gettysburg: muzeum a památník rozhodující bitvy války Severu proti Jihu. Národní historický park ve Valley Forge, kde Washingtonova armáda zachránila americkou revoluci. Filadelfie: Síň nezávislosti, kde se vyhlašovala nezávislost a později sepisovala ústava USA (UNESCO). Obojživelnou „kachnou“ přes downtown a plavba po řece Delaware, impozantní panorama Filadelfie. „Las Vegas Východního pobřeží“ - Atlantic City: město hazardu a nočního života na pobřeží Atlantiku.

10.-13.den: New York - Praha. Prohlídka „Velkého jablka“: Empire State Building s výhledem na Manhattan z výšky, Ground Zero a nový One World Trade Center (Freedom Tower, 104 poschodí, 541 m), Wall Street, Broadway, lodí k Soše Svobody (UNESCO), neony Times Square, Madison Square, Central Park. Metropolitní muzeum umění, Muzeum moderního umění, Guggenheimovo muzeum a jiné. Odlet domů.

Pozn. Místo první návštěvy Niagary u spojeného zájezdu je možnost pobytu v Torontu s volným programem.

VÝCHOD USA A TORONTO - OD NIAGARY K ATLANTIKU

Délka tras: letadlem 14 000 km, minivanem 2400 km, pěšky 3x 3-5 km (volitelně)
Počasí: vzduch 17-25 °C, proměnlivé, voda 18-22 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (281): 27.9. - 9.10. 2019
cena v Kč: 66 890,-

V ceně je: Doprava. Vstup do N.P. West Potomac. Projížďka Filadelfií a plavba autolodí (Duck) po řece Delaware. Ubytování a snídaně. Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minivan řízený průvodcem. Ubytování: 11x motely a hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 281: 13 900 Kč (11x), 282: 27 700 Kč (23x). Strava: 11x snídaně.


Možnost spojení trasy 28 a trasy 27 (Kanada - Quebec a Ontario) do zájezdu 282 v termínu: 15.9. - 9.10. 2019, cena v Kč: 102 490,-.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška