Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
PERU A BOLÍVIE - PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ PERU A N.P. HUASCARÁN

PERU A BOLÍVIE - PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ PERU A N.P. HUASCARÁN

Výprava pro milovníky romantiky a dobrodružství do minulosti i současnosti andských indiánů, ke sněhobílým velikánům a horským jezerům Kordiller, od pobřeží Tichého oceánu k mystickému jezeru Titicaca, největšímu jihoamerickému nevysychajícímu jezeru i nejvýše položenému splavnému jezeru světa. Ideální cesta ke studiu dávných inckých a předinckých kultur Jižní Ameriky.

Termíny

Termín Cena  
08.10. - 03.11.2019 (č. 492)106 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 492: PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ PERU A N.P. HUASCARÁN

1.-2.den: Praha - Lima. Let do hlavního města Peru. Prohlídka Limy (UNESCO): muzeum zlata, prezidentský palác, katedrála s ostatky dobyvatele Pizarra, moderní Miraflores aj.

3.-4.den: Lima - Nazca - Arequipa. Přejezd do Nazcy (UNESCO): světoznámé kultovní obrazce, které svými teoriemi zpopularizoval Erich von Däniken. Přejezd do Arequipy.

5.-6.den: Arequipa - Colca. „Bílé město“ Arequipa (UNESCO) s klášterem Santa Catalina a slavnou chrámovou architekturou. Výlet do „jihoamerického Grand Canyonu“, jednoho z nejhlubších na světě (4160 m) - kaňonu Colca. Scénická jízda pod šestitisícovými sopkami a přes průsmyk Patapampa (4910 m). Impozantní výhledy na útesy, andští kondoři, kaktusy San Pedro, indiánská muzika, termální lázně.

7.-8.den: Colca - Titicaca. Jízda k magickému jezeru Titicaca. Puno: výlet lodí na rákosové ostrovy indiánů Uros. Pohřebiště Sillustani na březích jezera Umayo: pohřební věže (čulpy) šlechty preincké kultury Colla.

9.-10.den: Titicaca - La Paz. Přes hranice do Bolívie. Tajemné Tiwanaku (UNESCO) - ruiny honosného města prastaré prekolumbovské civilizace: proslulá Brána slunce. Největší město Bolívie - La Paz: trh zázračných medicín. Výlet do kaňonu Palca: procházka mezi vyerodovanými, až 200 m vysokými skalními věžemi. Alternativně na kole po „silnici smrti“ z And do tropického Coroica (volitelný výlet s místní CK).

11.-13.den: La Paz - Titicaca - Cuzco. Jízda nově otevřeným nejdelším a nejvyšším metropolitním systémem lanovek na světě Teleférico z La Pazu do druhého největšího města země a nejvýše položeného velkoměsta na světě El Alta (4150 m). Výhledy na La Paz z ptačí perspektivy. Výlet do Měsíčního údolí u La Pazu. Návrat k Lago de Titicaca. Hraniční Copacabana na jezeře: výlet lodí na posvátný Isla del Sol (Ostrov slunce), pěší procházka. Zpět do Peru. Noční přejezd do Cuzca.

14.-15.den: Cuzco a okolí - Ollantaytambo - Aguas Calientes. Incký „Pupek světa“ Cuzco (UNESCO) - snad nejkrásnější město Jižní Ameriky. Velkolepá incká pevnost Sacsayhuaman. Posvátná místa Inků - nekropole Quenko a údolí Valle Sagrado. Kruhové terasy Moray, odparky na sůl Salineras. Výletním vlakem po úzkokolejce do Aguas Calientes pod Machu Picchu.

16.-19.den: Aguas Calientes - Machu Picchu - Cuzco. Machu Picchu (UNESCO), jeden z novodobých sedmi divů světa. Celodenní prohlídka zapomenutého města v džungli. Incká pevnost Ollantaytambo. „Rodiště duhy“ Chinchero. Koloniální i incký Pisac v Posvátném údolí řeky Urubamby, jedné ze zdrojnic Amazonky. Cuzco: legendární chrám Slunce Coricancha, tržnice. Letecky do Limy.

20.-21.den: N.P. Huascarán. Přejezd do národního parku Huascarán (UNESCO). Bílé Kordillery, největší bromélie světa Puya Raymondii, pohřbené město Yungai, jezero Llanganuco, památník našich horolezců pod Huascaránem. Procházka po ledovci, výstup do 5000 m, impozantní výhledy.

22.-23.den: N.P. Huascarán - Trujillo. Hlubokým kaňonem řeky Santa do Trujilla, slavné pyramidy Slunce a Měsíce, Chan-Chan (UNESCO): nejrozlehlejší světová metropole ze sušených cihel. Volitelně plavba po moři na člunech z (rákosu) totory.

24.-25.den: Chiclayo, Sipán. Z Trujilla do horkého Chiclaya: trhy s kouzelnickými fetiši. Nedávno objevená archeologická naleziště kultury Moche, která se stala světovou senzací - hrobka Pána Sipánu. Lambayeque: muzeum s předměty nalezenými v hrobce Pána Sipánu, Túcume (Údolí pyramid).

26.-27.den: Chiclayo - Lima - Praha. Přelet do Limy, odlet zpět přes Atlantik domů.

PERU A BOLÍVIE - PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ PERU A N.P. HUASCARÁN

Délka tras: letadlem 25 000 km, po zemi 4800 km, pěšky 6x 5-12 km (volitelně) - vše pro 492
Počasí: velké rozdíly den - noc, pobřeží - Andy, 4-26 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (492): 8.10. - 3.11. 2019
cena v Kč: 106 890,-

V ceně je: Doprava. Permit do N.P. Huascarán (492), výlet do kaňonu Colca včetně vstupu, loď po jezeře Titicaca na Los Uros a na Isla del Sol včetně vstupů na ostrovy, výletní vlak na Machu Picchu, lanovky v La Paz. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Peru, přelety Cuzco - Lima a Chiclayo - Lima (492) včetně tax a poplatků. Veřejná (autobusy, pro dlouhé a noční přejezdy komfortní dálkové, výletní vlak, lodě) a nájemní (mikrobusy, taxi). Ubytování: 492: 23x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 492 - 2x noční přejezd v pololůžkovém dálkovém busu. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 492: 12 800 Kč (23x). Strava: 492: 23x snídaně.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-PERU A BOLÍVIE - ZEMĚ INKŮ A VELEHOR (11.10.-6.11.2008, Michal Šindelář)
-PERU A BOLÍVIE (11.10.-6.11.08, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška