Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
PŘÍRODNÍ PARKY A PAMÁTKY PROVENCE

PŘÍRODNÍ PARKY A PAMÁTKY PROVENCE

Prosluněná Provence, parky Lubéron a Camargue, vzpomínky na Van Gogha, Gauguina a Cézanna, ale také plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo přístavu Marseille, města UNESCO, vůně tymiánu a levandule a kouzelné moře. Ne nadarmo se říká, že Provence je krajina zalitá sluncem a provoněná levandulí…

Termíny

Termín Cena  
05.07. - 13.07.2019 (č. 102)12 990,- Kčpřihlásit se na termín
20.07. - 28.07.2019 (č. 103)12 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Avignon. Přes Německo do Francie. Antické město Orange (UNESCO): vítězný oblouk, divadlo. Papežský Avignon (UNESCO), most St-Bénézet, katedrála, papežský palác Palais des Papes, provensálské uličky, fakultativně výlet lodí po Rhôně. Výhledy na Villeneuve-les-Avignon a na středověký most, ochutnáte i specialitu čokoládové koule Papaline d´Avignon i víno Côte du Rhône. V termínech 102, 103 se koná mezinárodní divadelní festival s úžasnou atmosférou v ulicích.

3.-4.den: Lubéron, Roussillon, Les Baux-de-Provence. Přírodní park Lubéron: cedrové lesy, cesta s vyhlídkami. Kamenné městečko Bonnieux: romantický starý římský most a pole levandule. Červené městečko Roussillon: turistika barevnými bauxitovými skalami, naleziště malířských hlinek, gastronomické překvapení. Fontaine-de-Vaucluse (kde snil Petrarca o Lauře), největší vyvěračka v Evropě, továrna s vodním kolem na ruční papír, levandulová pole, fakultativně gurmánská ochutnávka vína ve vinařské oblasti Lacoste s možností nákupu. Pozdní návrat. Kamenná vesnice Bories. Pohoří Alpilles s olivovými háji. Město Nostradama St-Rémy-de-Provence. Římské Glanum nebo „van Goghův klášter”. Město uměleckých řemesel a nákupní ráj Les Baux-de-Provence s hradem nad Val d´Enfer (Pekelné údolí), individuální ochutnávka místních specialit. Fakultativně provensálská večeře v centru Avignonu.

5.-6.den: Arles, Camarque. Van Goghovo Arles (UNESCO): aréna, římské a románské památky, klášter St-Trophime, Goghova nemocnice, cryptoporticus, kavárna a most známý z obrazů van Gogha. Románský klášter Abbaye de Montmajour z 12. století. Římský most Pont-du-Gard (UNESCO) a lehká turistika v kaňonu řeky Gardon, koupání, podvečerní pevnost Tarascon, strážný hrad na Rhôně s příběhem bájné příšery. Večerní Arles. Cesta k moři. Přírodní park Camargue (UNESCO) s bílými koňmi, černými býky a plameňáky, možnost projížďky na koni (od 25 EUR), rozsáhlý ornitologický park. Poutní městečko Saintes-Maries-de-la-Mer: dvoupatrová poutní katedrála, vyhlídky ze střechy, fakultativně ochutnávka místních písečných vín a především koupání.

7.-9.den: Cassis, Aix-en-Provence, Marseille - Praha. Oblíbené výletní místo Marseillanů Cassis. Středomořské „fjordy“ Calanques: koupání, turistika po útesech či lodí podél pobřeží a fjordů. Aix-en-Provence: katedrála, Cours Mirabeau a boulevardy s proslulými kašnami, individuálně Cézannův ateliér a zahrada, možnost večeře. Marseille: starý přístav, bazilika St-Victor, tržnice, chrám Notre-Dame-de-la-Garde, moderní MuCem - muzeum civilizací Evropy a Středomoří, fakultativně výlet lodí kolem ostrova If hraběte Monte Christa na Frioulské ostrovy s koupáním, fakultativně večeře, pozdě večer odjezd do ČR.

PŘÍRODNÍ PARKY A PAMÁTKY PROVENCE

Délka tras: autobusem 3500 km, pěšky 5x 2-6 km
Počasí: 21-27 °C, voda 20-24 °C
Odjezdy: Praha, Plzeň, od 4 osob Hradec Králové, Pardubice

Termín (102): 5.7. - 13.7. 2019
cena v Kč: 12 990,-

Termín (103): 20.7. - 28.7. 2019
cena v Kč: 12 990,-

V ceně je: Doprava klimatizovaným autobusem, 6x ubytování (2-lůžkové pokoje v hotelech), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: 6x snídaně 1000 Kč, jednolůžko 4300 Kč, večeře Marseille 650 Kč, večeře Avignon 600 Kč. V ceně není: lodě a vstupné 115 EUR, pobyt. taxa.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Provence a azurové pobřeží (23.7.-2.8.2008, Michal Šindelář)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška