Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
KANÁRSKÉ OSTROVY - TENERIFE A GRAN CANARIA

KANÁRSKÉ OSTROVY - TENERIFE A GRAN CANARIA

Na nejvýznamnější dva ze sedmi kanárských ostrovů v Atlantiku poblíž afrických břehů. Na ostrovy s pestrým krajinným rázem, kde je stále co objevovat a kde se zaručeně nebudete nudit. Vysoké vulkány s obrovskými kalderami, sopečná měsíční krajina, bizarní skalní útvary různých barev, hluboké klikaté soutěsky, horské vesničky, vavřínové a borovicové lesy, ale i bujná tropická vegetace a lákavé písečné pláže. A také nejvyšší hora Španělska Pico del Teide (3718 m) na Tenerife... Zájezd zaměřený na horskou turistiku, ale i na poznávání a koupání, se snídaněmi u moře, výlety v horách během dne a odpočinkem u moře po návratu (nebo i celý den místo programu). To vše v příjemném a stálém klimatu bez větších teplotních výkyvů.

Termíny

Termín Cena  
04.05. - 13.05.2019 (č. 201)29 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Praha - Gran Canaria. Odlet z Prahy na Kanárské ostrovy. Ubytování na jižním pobřeží Gran Canarie.

2.-4.den: Gran Canaria. Centrální masiv: Pěší výlet ke skalnímu útvaru Bentaiga (1415 m), vyhlídka Cruz de Tejeda uprostřed ostrova. Pěšky po hraně velké kaldery s krásnými výhledy do obce Artenara: Museum Casas Cuevas - stará, dosud zařízená obydlí vytesaná ve skalách. Vyhlídka nad Caldera de Gáldar, sopečným kráterem s lávou mnoha barev. Zastávka u Caldera de los Martelés, zarostlého kráteru s políčky na dně. Městečko San Bartolomé pod nejvyššími horami. Túra k monumentu ostrova, skalisku Roque Nublo (1813 m), vypadající jako obří, přes 50 m vysoký kvádr. Busem k nejvyšší hoře ostrova Pico de las Nieves (1950 m), pěší výlet po hřebeni s mnoha výhledy a sestup na jih ke Cruz Grande (1251 m). Hlavní město Las Palmas de Gran Canaria: procházka centrem. Barranco de Guyedeque - úzké údolí se skalními obydlími včetně restaurace celé ve skále. Procházka po písečných dunách u města Maspalomas, koupání.

5.-9.den: Tenerife. Trajektem na ostrov Tenerife. Hlavní město Santa Cruz de Tenerife: prohlídka centra, park s mnoha exotickými rostlinami. Ubytování, koupání. Možnost výjezdu lanovkou (27 EUR) z 2356 m do 3555 m pod nejvyšší horu ostrova i celého Španělska - Pico del Teide (3718 m) a výstupu až na vrchol (viz pozn.): výhledy na okolní ostrovy a možná až do Afriky - dle viditelnosti. Busem ke skalním útvarům Roques Garcia s lávou mnoha barev. Náročnější pěší túra přes sedlo (2375 m) pod vrcholem Montana de Guajara k černé „měsíční krajině” tvořené černou sypkou lávou a nedalekým kontrastně bělostným pískovcovým útvarům Paisaje Lunar. Alternativně kratší výlet ke kaldeře s barevnou lávou pod vrcholem Teide se zastávkou v nejvýše položené španělské obci Vilaflor (1466 m). Sever ostrova s vlhkým klimatem: vyhlídky v pohoří Montanas de Anaga - nejvyšší Pico del Inglés (960 m): procházka vavřínovým lesem po zarostlém hřebeni do vesnice Chamorga, koupání na Playa de las Teresitas - jediné pláži na Tenerife, kde není černý sopečný, ale světlý písek dovezený z Afriky. Prohlídka významného poutního města Candelaria s bazilikou. Přejezd do pohoří Teno na západě ostrova: Masca - jedna z nejkrásnějších vesniček na ostrově. Možnost sestupu soutěskou Barranco de Masca z výšky asi 600 m až na pobřeží k Playa de Masca, koupání, plavba lodí (10 EUR) podél útesů vysokých až 900 m do města Puerto de Santiago. Alternativně busem do města a lodí naproti ostatním do ústí soutěsky, koupání.

10.den: Tenerife - Praha. Odlet z Tenerife domů.

Pozn. Výstup na nejvyšší bod Pico del Teide (cca 150 výškových metrů od horní stanice lanovky) je nutné rezervovat poměrně dlouho předem (na jméno a číslo cestovního dokladu), každý den je přístup dovolen jen velmi omezenému množství turistů. Pokud chcete mít jistotu možnosti výstupu až na úplný vrchol, je nutné se na zájezd přihlásit a váš zájem potvrdit nejméně 3 měsíce před termínem odjezdu.

KANÁRSKÉ OSTROVY - TENERIFE A GRAN CANARIA

Délka tras: letadlem 7500 km, pěšky 8x 3-17 km (volitelně)
Počasí: vzduch 23-25 °C, voda 20-21 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (201): 4.5. - 13.5. 2019
cena v Kč: 29 990,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká na Gran Canarii a zpět z Tenerife včetně tax a poplatků. Trajekt mezi ostrovy. Po ostrovech busem, resp. mikrobusem nebo auty. Ubytování: 9x hotely - ve 2-lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5400 Kč (9x). Strava: 9x snídaně. Možnost 9x večeře za příplatek 1950 Kč. V ceně není příplatek za lanovku na Teide - 700 Kč.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Tenerife (23.5. - 30.5.201, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška