Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
NEPÁL - MEZI KÁTHMÁNDÚ A POKHAROU

NEPÁL - MEZI KÁTHMÁNDÚ A POKHAROU

Fyzicky i časově nenáročný zájezd pro ty, kteří chtějí poznat výjimečnou horskou zemi pod nejvyššími štíty Himálaje, ale nechtějí či nemohou vyrazit na delší náročnější treky. Skvosty hinduistické a buddhistické architektury v metropoli Nepálu - Káthmándú, Pátanu a Bhaktapuru. Město exotiky a pohody Pokhara. Výhledy na osmitisícovky - Annapurnu (8091 m), Manaslu (8163 m) a Dhaulágiri (8167 m).

Termíny

Termín Cena  
22.03. - 30.03.2019 (č. 904)42 990,- KčNelze se přihlásit
22.10. - 30.10.2019 (č. 905)42 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Dubaj - Káthmándú. Odlet do Dubaje, přestup na let do metropole Nepálu Káthmándú: rušná turistická čtvrť Thamel. Královské náměstí Durbar s komplexem paláců. Hinduistický komplex Pašupatináth na břehu posvátné řeky Bagmátí s ghátem na spalování mrtvých, jedna z největších stup na světě Boudha s přilehlým buddhistickým klášterem. Svatyně Swayambhunath (Opičí chrám, UNESCO) s nádhernými vyhlídkami na město i okolní hory.

4.den: Nagarkot, Bhaktapur. Celodenní fakultativní výlet Bhaktapur a Nagarkot. Nagarkot nabízí možnost výhledů na panorama Himalájí (oblast Everestu). Architektonický skvost a další královské město Bhaktapur, významné centrum řezbářské a hrnčířské výroby.

5.den: Káthmándú - Pokhara. Přejezd po více než 200 km dlouhé Prithvi Highway z Káthmándú do Pokhary. Kouzelné výhledy na Malý Himaláj, divokou řeku Trisuli, zelená rýžová políčka a snad i štíty Ganeshe (7422 m) a Manáslu (8163 m). Pokhara: pohodová atmosféra podhorského střediska, pohádková podívaná od jezera Phewa Tal na zasněžené velikány s největším převýšením na světě (Pokhara: 800 m - Annapurna: 8091 m).

6.den: Sarangkot, Devil Fall, Gupteshwor. Vyjížďka na vrch Sarangkot nad Pokharou: panorama skupiny velehor kolem Annapurny, výhledy na strmý štít Machhapuchhre (Rybí ocas, 6997 m) a za dobré viditelnosti i na vzdálenější Dhaulágiri (8167 m) a Manáslu (8163 m). Odpoledne volný program s možností výletu k vodopádům Davis Falls a přilehlému jeskynnímu komplexu Gupteshwor Mahadev nebo na vrch Ananda nad jezerem ke stúpě Šanti, tzv. Pagodě světového míru. Případně možnost projížďky na loďce po jezeře Phewa.

7.den: Pokhara - Káthmándú. Zastávka v Bandipuru: tradiční horská vesnička s výhledy na himálajské vrcholky.

8.-9.den: Pátan, Káthmándú - Praha. Bývalé královské město - historický Pátan (UNESCO): Durban Square s chrámem Krishna Mandir s 21 věžičkami a zdobenými paláci. Odlet domů.

NEPÁL - MEZI KÁTHMÁNDÚ A POKHAROU

Délka tras: letecky 16 000 km, auty 600 km
Počasí: vzduch 16-30 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (904): 22.3. - 30.3. 2019
cena v Kč: 42 990,-

Termín (905): 22.10. - 30.10. 2019
cena v Kč: 42 990,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, auta po trase Káthmándú-Pokhara a zpět. Transfery z a na letiště (Dubaj, Káthmándú), transfery v Káthmándú (Pašupatináth, Swayambhunath). Ubytování: 6x 3* hotely (4x Káthmándú, 2x Pokhara) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek: 4000 Kč. Strava: 6x snídaně v hotelech v Nepálu. V ceně není: vízum do Nepálu (25 USD - při příletu), místní doprava mimo uvedené. Celodenní výlet Bhaktapur a Nagarkot. Cena 650 Kč. Nagarkot nabízí možnost výhledů na panorama Himalájí (oblast Everestu).

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška