Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
UZBEKISTÁN - POHÁDKA O STŘEDNÍ ASII

UZBEKISTÁN - POHÁDKA O STŘEDNÍ ASII

Bývalá středoasijská sovětská republika, v níž přátelští místní obyvatelé znají naši zemi daleko lépe než my tu jejich. K naší škodě… Samarkand, Buchara a Chiva - tři krásná a bohatá města na Hedvábné stezce, spojující kdysi Evropu s Orientem i Čínou. Obří mešity s minarety a školami islámu, velkolepé hrobky, starobylá města s rušnými bazary i staré hliněné pevnosti v poušti Kyzylkum. A kromě skvostů architektury i nádherná příroda vysokých hor, úrodných dolin v povodí dvou životodárných tepen - Syrdarji a Amudarji či pouštní slané Aralské jezero, pro svoji bývalou velikost tradičně nazývané moře. Na zájezdu zažijete kromě jiného i nocleh v tradiční jurtě nebo výlet v pohoří Čatkal a koupání v horské Čarvačské přehradě.

Termíny

Termín Cena  
12.09. - 27.09.2019 (č. 621)48 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Praha - Taškent - Nukus. Odlet do metropole Uzbekistánu. Taškent: Památník nezávislosti, Timurovo muzeum. Přelet do střediska Karakalpacké autonomní republiky - Nukusu: Savického galerie s díly zachráněnými před zničením za Stalinova režimu. Bývalé přístavní město Mujnak u vysychajícího Aralského jezera. Vraky lodí na někdejším jezerním dně, muzeum Aralského jezera, starodávné pohřebiště Mizdachán.

4.den: Toprak Kala, Ajaz Kala. Výlet do pouště Kyzylkum k dva tisíce let starým hliněným pevnostem Toprak Kala a Ajaz Kala. Nocleh v tradičních jurtách pod pevností.

5.-6.den: Chiva. Cesta podél toku majestátní Amudarji do Chivy u turkmenských hranic na okraji pouště Karakum. Chiva - pohádkové staré město obehnané hradbami: Historické jádro Ičan Kala (UNESCO), pevnost Kuchna Ark, medresy s kachlíčkovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži.

7.-9.den: Buchara. Přejezd pouští Kyzylkum. Buchara (UNESCO) - bývalé kulturní a obchodní centrum celé Střední Asie: středověká pevnost, velkolepé mešity, minarety, mauzolea, paláce, sufijské svatyně, živá náměstí… Náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi medresy Mir-i Arab a mešity Kalján se 47 m vysokým minaretem, mauzoleum Izmaila Samaního, mešita Maghoki Attar a medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých městských karavanserájích, možnost návštěvy folklorního představení, tradičních lázní či Letního paláce emíra.

10.-12.den: Samarkand, Šahrisabz. Přejezd z Buchary do Samarkandu. Gižduván: Ulughbekova medresa. Karavanseráj Malik, keramická dílna a petroglyfy z doby bronzové v Sarmyš Sai. Legendární Samarkand (UNESCO) - jedno z nejstarších měst na světě, centrum říše Tamerlána (Timura Lenka): prohlídka skvostu světové architektury - náměstí Registán. Komplex mauzoleí Šahi Zinda, mohutné brány, obří mešity, observatoř a hrob geniálního Ulugbeka, pestrý bazar Siab. Ruiny starověkého města a muzeum Afrosiab. Šahrisabz (UNESCO) - rodiště slavného dobyvatele Tamerlána: portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců.

13.-16.den: Čatkalský hřbet - Taškent - Praha. Přejezd do Taškentu a dále k Čarvačské přehradě (860 m) v pohoří Čatkal, výběžku pohoří Ťan-Šan. Možnost výstupu na Malý Čimgan (2097 m). Návrat do hlavního města. Moderní Taškent s rozmáchlými bulváry, ale i historické jádro: medresa Kukeldaš, bazar Čorsu, Páteční mešita, centrum uzbeckého islámu Chast Imám s nejstarším dochovaným koránem Utmana z 8. století. První středoasijské metro se zajímavě vyzdobenými stanicemi. Návrat domů.

UZBEKISTÁN - POHÁDKA O STŘEDNÍ ASII

Délka tras: letecky 10 000 km, vlaky, busy a auty 1900 km, pěšky 5x 3-15 km (volitelně)
Počasí: vzduch 12-32 °C, sušší než u nás
Nástupní místo: Praha

Termín (621): 12.9. - 27.9. 2019
cena v Kč: 48 990,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Uzbekistánu a vnitrostátní přelet Taškent - Nukus včetně tax a poplatků, autobusy, mikrobusy, taxi. Ubytování: 13x turistické hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x v jurtě. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6900 Kč (13x). Strava: 13x snídaně, 1x plná penze (v jurtě). V ceně není uzbecké vízum a jeho vyřízení (700 Kč).

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Uzbekistán (2012, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška