Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ETNICKÁ ETIOPIE - JIŽNÍ OKRUH A FESTIVAL DONGA

ETNICKÁ ETIOPIE - JIŽNÍ OKRUH A FESTIVAL DONGA

Etnicky nejzajímavější a nejpůvodnější země černé Afriky. Rozesmátý svět krásných lidí. Maximum poznání nejzajímavějších etnik. Koptské křesťanství, islám, animismus. V letním termínu možnost zúčastnit se tajemného festivalu Donga.

Termíny

Termín Cena  
01.08. - 22.08.2019 (č. 574)81 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 574: ETNICKÁ ETIOPIE - JIŽNÍ OKRUH A FESTIVAL DONGA

1.den: Praha - Addis Abeba. Let do Etiopie. Addis Abeba.

2.-5.den: Addis Abeba - N.P. Mago. Jízda savanou na jih podél jezer Rift Valley - Shalla, Abyata a alkalické Langano, jediné, kde nehrozí krokodýli. Etnikum Oromo. Shashemene - „domov“ jamajských rastafariánů. Awassa na březích krásného jezera: rybí trh s vodními ptáky (marabu, pelikáni, nilské husy, ledňáčci), uvidíme guerézy pláštíkové? Pohádkovou krajinou do Arba Minch. Jinka - centrum oblasti Omo: etnografické muzeum. Kmen Ari a další pestré etnické skupiny. N.P. Mago s africkou zvířenou… Mursi, nejbizarnější kmen - ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující zdobení.

6.-8.den: N.P. Mago - Turmi. Omo River. Kay Afer (Rudá země), území kmene Bana. Turmi, centrum kmene Hamar. Řeka Omo s krokodýly. Omorate - kmen Geleb. Pastevci Desanečové s primitivními chýšemi z kůží. Karo - svérázný svět nahých pomalovaných těl. Obří termitiště. Kmen Bana: ženy v kůžích s kloboučky z tykví. Hamarské tržiště. Turmi - hrdí a krásní Hamarové, ženy s vlasy potřenými rudou hlinkou a výrazným jizvením těl, muži s hliněnými účesy zdobenými pštrosími pery. Snad i tradiční slavnosti spojené s přeskakováním krav.

9.-14.den: Prodloužení o 6 dní z důvodu návštěvy festivalu Donga u kmene Surma (Suri) v N.P. Omo.

15.-17.den: Turmi - Arba Minch - Shashemene. Přejezd do Konso (UNESCO), „New York“ - útvar vytvořený staletou erozí, dřevěná opevnění. Král Konsů a jeho „sídlo“. Jedinečné strmé terasy, napínavý průjezd vádí řek. Konso: domorodé vesnice s tajemnými sochami předků Waga. Jezera Abaya, Chamo a město Arba Minch - „nejkrásnější Afrika“ se 40 minerálními prameny. Džípem vysoko do hor „afrického Nepálu“. Kmen Dorso: obří bambusové chýše s konstrukcí kopírující včelí úly, ručně a zručně tkané barevné látky. Celodenní přejezd do Shashemene.

18.-21.den: Shashemene - N.P. Bale - Addis Abeba. Na východ do Dinsho a dále do Goba (2600 m) v N.P. Bale Mountains, jednom z nejscéničtějších národních parků Afriky. Výjezd do pohoří Bale na náhorní planinu Sanetti. Endemičtí ptáci, oblast výskytu nejvzácnější šelmy Afriky - vlčka etiopského. Přejezd náhorní plošiny, výhledy na druhou nejvyšší horu Etiopie - Mt. Tullu Dimtu (4389 m), vznešené prehistorické endemické lobelie. Sjezd do oblasti horských lesů, zastávka v oromské vesnici. Přesun do Dinsho. Fakultativní výlet do rezervace Bale s možností pozorování endemických nyal horských, lesoňů menelikových. Přes Shashemene do Ziwai: Vodní ptactvo u rybího trhu na břehu jezera. Návrat do Addis Abeby.

22.den: Addis Abeba - Praha. Odlet domů.

Pozn. *V srpnovém termínu (574) máte příležitost zúčastnit se jedinečného festivalu Donga, při němž Surmové bojují tyčemi (garance tohoto zážitku není možná). Proto v něm dochází ke změně programu a prodloužení zájezdu. Velikost skupiny je max. 7 osob a průvodce. Program a bližší informace o akci v CK nebo na www.nomad.cz.

ETNICKÁ ETIOPIE - JIŽNÍ OKRUH A FESTIVAL DONGA

Délka tras: letadlem 13 000 km, auty 5200 km, pěšky 5x 3-5 km - vše pro 573, 576
Počasí: vzduch 20 °C (hornatý sever) až 33 °C (údolí Omo)
Nástupní místo: Praha

Termín: (574): 1.8. - 22.8. 2019
cena v Kč: 81 890,-

3200 Kč sleva pro přihlášené do 1.2. 2019 (574)

V ceně je: Doprava. Vstupy do národních parků. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků. Po trase pronajatými vozidly, pro jižní okruh džípy 4x4. Ubytování: 574: 15x v jednoduchých hotýlcích, 4x nocleh ve vlastním stanu (možnost pronájmu na místě) u kmene Surma. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 574: 5000 Kč (15x). V ceně není: vízum do Etiopie (50 USD - po příletu), poplatky za focení ve vesnicích (cca 150 USD), spropitné místním řidičům - cca 80 USD (severní okruh).

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška