Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
AMERICKÝ MOST - PRODLOUŽENÍ O HONDURAS A GUATEMALU

AMERICKÝ MOST - PRODLOUŽENÍ O HONDURAS A GUATEMALU

Po šíji mezi Jižní a Severní Amerikou a mezi Pacifikem a Atlantikem. Vzájemná blízkost, bohatství a pestrost krajinných typů, od pobřeží až po třítisícovky. Kordillery, dýmající sopky, tropické pralesy s bujnou vegetací a exotickou zvířenou. Lákavé bílé pláže Tichého oceánu a Karibiku s teplým mořem. Obří sopečné jezero Nicaragua s unikátním ostrovem Ometepe, tvořeným dvěma vulkány. Nejkrásnější středoamerické jezero Atitlán. Výstup na Volcán Barú (3475 m). Panamský průplav. Světoznámé památky mayské civilizace Tikal a Copán i jiných předkolumbovských indiánských kultur. Španělská koloniální architektura, místní folklór…

Termíny

Termín Cena  
03.03. - 01.04.2019 (č. 352)79 990,- KčNelze se přihlásit
01.03. - 30.03.2020 (č. 354)79 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 352, 354: PRODLOUŽENÍ O HONDURAS A GUATEMALU

1.-6.den: Praha - Panama City - Boquete. Let do Panamy. Prohlídka hlavního města Panama City: ruiny Staré Panamy zničené kapitánem Morganem (UNESCO), koloniální Casco Viejo, panorama mrakodrapů aj. Panamský průplav a zdymadla Miraflores. Malebné Portobelo - španělská pevnost nad Atlantikem: stará opevnění San Lorenzo (UNESCO), San Jeronímo a Santigo, královská celnice. Colón - atlantická brána průplavu a druhá největší bezcelní zóna na světě. Zdymadla Gatun u Karibiku. Fakultativně jízda vlakem po historické železnici podél Panamského průplavu zpět do Panama City. Napříč Panamou do horského Boquete, města květin a kávy. Volitelně výstup na nejvyšší horu Panamy - Volcán Barú (3475 m), z níž lze vidět oba oceány, nebo trek pralesem po stezce Quetzal. Možné koupání v termálních jezírcích La Caldera, rafting, projížďka na koních, nebo návštěva kávových plantáží.

7.-12.den: Kostarika. San José - N.P. Manuel Antonio - Monteverde. Přes hranice do Kostariky. Pacifický N.P. Manuel Antonio: pláže, ostrovy, flóra a fauna tropického suchého lesa (leguáni, krabi, hadi, krokodýli, opice, nosálové). Možnost koupání, šnorchlování a jízdy na kajaku v Tichém oceánu. Metropole San José: Náměstí demokracie, Národní divadlo, tržnice. Koloniální městečka Orosí a poutní Cartago. Výlet na nejvyšší sopku Kostariky - aktivní vulkán Irazú (3432 m) s kráterovým jezerem a výhledy na Pacifik a Karibik. Na severozápad do Tilaránských Kordiller do Monteverde, biosférické rezervace horského mlžného lesa: 400 druhů ptactva včetně quetzalů, tukanů, papoušků a kolibříků, obří stromy, liány, orchideje, motýli. Možnost procházky v korunách stromů na závěsných lávkách nebo adrenalinové jízdy na lanech (canopy).

13.-19.den: Nikaragua. Ometepe - Managua - León. Přejezd do Nikaraguy. Odpočinek na panenských plážích v okolí pacifického letoviska San Juan del Sur. Lodí po Lago de Nicaragua, největším středoamerickém jezeře obývaném 6 m dlouhými sladkovodními žraloky. Ostrov Ometepe: odpočinek u jezera, možnost jízdy na koních nebo výstupu na vyhaslou sopku Maderas (1394 m), popř. aktivní Concepción (1610 m) nebo výletu k záhadným petroglyfům z předkolumbovské doby. Nejstarší koloniální a nejpříjemnější město země - Granada. N.P. Volcán Masaya s dýmající sopkou, výlet ke kráteru, dříve považovanému za bránu do pekel. Umělecké tržnice, možnost koupání v tyrkysové laguně Apoyo. Přes město květin Masayu a metropoli Managuu pod sopku Momotombo. Koloniální skvost a bývalé hlavní město León (UNESCO) s největší katedrálou Střední Ameriky. Ruiny původního města León Viejo.

20.-22.den: Managua - Tequcigalpa - Copán - Livingston. Přes hranice Hondurasu do metropole Tequcigalpy. Kolem horského jezera Yojoa do „Mayských Athén“ Copánu - ruiny jednoho nejvýznamnějších středisek mayské civilizace (UNESCO): hieroglyfické schodiště, pyramidy, hroby, stély, reliéfy a sochy. Přejezd do Guatemaly. Obří mayské stély v Quiriguá (UNESCO). Lodí z ospalého přístavu Puerto Barrios přes zátoku Amatique a podél karibského pobřeží do přístavu černých Garifunů - Livingstonu.

23.-26.den: Livingston - Tikal - Atitlán. Plavba pralesem po „Sladké řece“ Río Dulce k jezeru Izabal a pevnosti San Felipe. Mayské město Tikal (UNESCO): stovky paláců a chrámů (až 70 m vysokých) ukrytých v Peténské džungli. Město Flores na ostrově jezera Petén Itzá. Přelet do Guatemala City, přejezd do vesnice Panajachel na břehu magického jezera Atitlán, obklopeného činnými sopkami San Pedro, Toliman a Atitlán. Sololá: nádherný výhled na jezero. Celodenní plavba po jezeře do indiánských komunit San Juan a Santiago Atitlán: dům s mayským bohem Maximónem, koloniální kostel.

27.-30.den: Atitlán - Guatemala City - Praha. Poutní Chichicastenango: největší tradiční mayské trhy, kostel sv. Tomáše s rituálními obřady, indiánská svatyně Pascal Abaj. Bývalá metropole Antigua (UNESCO) zničená zemětřesením: ruiny kostelů, klášterů a paláců z 16. stol. Odjezd do hlavního města Guatemala City, návrat domů.

AMERICKÝ MOST - PRODLOUŽENÍ O HONDURAS A GUATEMALU

Délka tras: letadlem 22 000 km, po zemi 3600 km, lodí 200 km, pěšky 9x 5-18 km (volitelně) - vše pro 352, 354
Počasí: vzduch 28-33 °C (v horách chladněji), voda 25-28 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (352): 3.3. - 1.4. 2019
cena v Kč: 79 990,-

Termín (354): 1.3. - 30.3. 2020
cena v Kč: 79 990,-

V ceně je: Doprava. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Panamy a zpět z Guatemaly (352,354) a přelet Tikal - Guatemala City (352,354) včetně tax a poplatků. Po trase autobusy, mikrobusy, taxi a lodě. Ubytování: 352,354 - 28x turistické hotely (většinou 2-lůžkové pokoje, obvykle s příslušenstvím). 1-lůžkový pokoj za příplatek - 352,354: 13 500 Kč (28x). V ceně nejsou vstupní a výstupní poplatky na hranicích - cca 40 USD (352,354), registrace ESTA 450 Kč.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-KOSTARIKA-ZEMĚ SOPEK A DVOU OCEÁNŮ (14.3.-27.3.2012, klienti a průvodci zájezdů)
-AMERICKÝ MOST (2005,2006, klienti a průvodci zájezdů)
-AMERICKÝ MOST (9.4.-15.5.2010, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška