Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
NAPŘÍČ MEXIKEM - PRODLOUŽENÍ O SRDCE MEXIKA

NAPŘÍČ MEXIKEM - PRODLOUŽENÍ O SRDCE MEXIKA

Ze San Diega přes celý nejdelší poloostrov světa - Baja Californii. Pouště a mesety s obřími kaktusy, nádherné pláže a laguny Pacifiku i Cortésova moře, vysoké pobřežní duny s kostrami velryb, kolonie lvounů a především stovky živých velryb na jednom místě - to nikde jinde na světě neuvidíte! Vinné sklípky v Ensenadě, exkluzivní letovisko Cabo San Lucas. Pohoří Sierra Madre s impozantním Měděným kaňonem, obývaným indiány Tarahumara s nepochopitelnými zvyky a schopnostmi. Stříbrné doly, historická města i metropole Ciudad de México s proslulými památkami indiánských civilizací…

Termíny

Termín Cena  
09.03. - 29.03.2019 (č. 322)82 590,- KčNelze se přihlásit
07.03. - 27.03.2020 (č. 324)82 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU 322, 324: PRODLOUŽENÍ O SRDCE MEXIKA

1.-3.den: Praha - San Diego - Ensenada. Let do USA do jižní Kalifornie. San Diego: starosvětská Čtvrť plynových lamp, jedinečné oceanárium a ZOO, ostrov a hotel Coronado (film Někdo to rád horké). Vláčkem na mexické hranice. Přejezd z Tijuany do Ensenady.

4.-7.den: Ensenada - La Paz. Sněhobílá Ensenada: exkurze v klášterních vinných sklepech sv. Tomáše s ochutnávkou, pobřeží s pelikány a lvouny. Výlet k La Bufadora, největšímu mořskému gejzíru světa (přes 30 m výšky). Jízda po celé délce Baja Californie - nejdelšího poloostrova planety. Světová rarita - zátoka Ojo de Liebre (na 2000 velryb - plejtváci šedí i obrovští, kteří se zde páří a vyvádějí mladé). Obří písečné duny na pobřeží s kostrami velryb, početní lachtani. Nezapomenutelná plavba ve člunu mezi velrybami. Centrum mexické Kalifornie - La Paz.

8.-11.den: La Paz - Los Mochis. Nejjižnější mys Kalifornie - Konec země, kde se stýkají vody Tichého oceánu a Cortésova moře. Pláž milenců. Jachetní přístav a letovisko Cabo San Lucas s vilami hollywoodských hvězd. Fascinující měsíční krajina pouští, obřích kaktusů a oceánu, pobyt na nádherných pacifických plážích: bizarní čedičové útesy, koupání. Lodí přes Cortésovo moře.

12.-15.den: Los Mochis - Creel - Chihuahua. Výletním vlakem po jedné z nejkrásnějších tratí světa s 88 tunely a 38 mosty do kaňonu Barranca del Cobre - hlubšího (až 1870 m) a čtyřikrát většího než Grand Canyon. Westernový Creel, skalní puebla indiánů Tarahumara, termální řeka, jezero Arareco, možnosti výletů v kaňonu - vodopády Basaseachi (vysoké 310 m), skalní město Údolí mnichů aj. Jízda krajem pozoruhodných mennonitských komunit do Čivavy - města legendárního bandity a politika Pancho Villy.

16.-18.den: Guanajuato - Mexico City. Starobylé univerzitní Guanajuato - dle mnohých nejkrásnější město celé Ameriky: Ulička polibků, podzemní cesty, koloniální architektura, exkurze do stříbrných dolů, morbidní muzeum mumií, vyhlídka El Pípila. Hora Cerro de Cubilete s obří sochou Krista krále - geografický střed Mexika. Přejezd do Mexico City.

19.-21.den: Mexico City - Praha. Prohlídka metropole Mexika: náměstí Zócalo s katedrálou a indiánskou kulturou, ruiny aztéckého Tenochtitlánu, poutní bazilika Guadálupe, Torre Latinoamericana: vyhlídka ze 44. patra, Národní antropologické muzeum. „Benátky“ Mexika - Xochimilco: v gondolách po kanálech. Zahrady, květiny, mariachi… Návrat domů.

NAPŘÍČ MEXIKEM - PRODLOUŽENÍ O SRDCE MEXIKA

Délka tras: letadlem 21 000 km, po zemi 4800 km, lodí 300 km, pěšky 4x 4-10 km (volitelně) - vše pro 322, 324
Počasí: vzduch 22-33 °C, voda 20-25 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (322): 9.3. - 29.3. 2019
cena v Kč: 82 590,-

Termín (324): 7.3. - 27.3. 2020
cena v Kč: 82 990,-

V ceně je: Doprava. Výlety k La Bufadora a 1 den v Barranca del Cobre. Plavba lodí za velrybami v zátoce Ojo de Liebre. Výletní vlak Los Mochis - Creel. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Mexika včetně tax a poplatků. Veřejná a nájemní (dálkové komfortní autobusy, taxi, minibusy nebo minivany), trajekt přes Cortésovo moře. Ubytování: 16x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x-3x (322,324) noční přejezdy v komfortním dálkovém busu, popř. 1x na trajektu.1-lůžkový pokoj za příplatek - 322,324: 10 200 Kč (16x). Strava: 322,324: 16x snídaně. V ceně není turistická taxa za vstup do Mexika po zemi (cca 27 USD).

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-San Diego - USA (2010, Antonin Pliska)
-Ensenada - Baja California (2010, Antonin Pliska)
-Los Mochis - Sinaloa (2010, Antonin Pliska)
-Chihuahua - Chihuahua (2010, Antonin Pliska)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška