Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
PETROHRAD A PETRODVORCE S NÁVŠTĚVOU POBALTÍ

PETROHRAD A PETRODVORCE S NÁVŠTĚVOU POBALTÍ

Za poznáním i turistikou do krásných přírodních oblastí Pobaltských republik se zastávkami v jejich hlavních městech, která jsou všechna zapsána na seznamu UNESCO. Poznejte země s bohatou historií, přírodou a lidmi možná trochu uzavřenými, ale o to přátelštějšími při bližším poznání. Navštivte historické a architektonické skvosty „Benátek Severu“ - Petrohradu a jedinečného parku Petrodvorce, letní rezidence cara Petra Velikého, jehož dominantou je Velký palác. Z jeho oken se carově rodině otevíral fascinující pohled na Finský záliv.

Termíny

Termín Cena  
22.07. - 31.07.2019 (č. 131)13 990,- Kčpřihlásit se na termín
09.08. - 18.08.2019 (č. 132)13 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Riga. V dopoledních hodinách odjezd autobusem z Prahy, Pardubic a z Hradce Králové. Noční přejezd přes Polsko a dále do hlavní metropole Lotyšska. Riga: největší město nejenom Lotyšska, ale celého Pobaltí. V r. 2001 oslavila 800. výročí svého založení. Svými památkami se řadí k nejvýznamnějším městům východní Evropy a po právu je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlédneme si historické centrum tohoto starobylého hanzovního města, jemuž dominují největší katedrála Pobaltí, založená r. 1211 a Rižský hrad z r. 1330.

3.den: N.P. Gauja - Tallin. Nejznámější národní park Gauja, který se táhne zalesněným údolím stejnojmenné řeky a se svojí rozlohou 920 km2 je největším národním parkem Pobaltí. Pro své půvaby přírody s jeskyněmi a pozoruhodnými skalními útvary s bohatou faunou a flórou bývá označován jako „Lotyšské Švýcarsko“. Nad kaňonem řeky Gauji se vypíná gotický hrad Turaida, který je postaven z červených cihel. Odpoledne přejezd do Estonska a navečer dojezd do Tallinu.

4.den: Tallin. Estonská metropole ležící u Finského zálivu. Prohlédneme si jeho historické části: krásně zachované městské hradby, Radniční náměstí s historickou lékárnou, dominikánský klášter sv. Kateřiny; hanzovní, cechovní a kupecké domy v Dolním městě, pravoslavnou katedrálu Alexandra Něvského, hradní vrch Toompea. Romantické uličky a náměstíčka Tallinu, které budou lákat k možnosti příjemného posezení. Po prohlídce již přejezd do Ruska.

5.den: Petrodvorce - Petrohrad. Pravděpodobně vrchol celého zájezdu - návštěva parku Petrodvorce, jehož srdcem je Velká kaskádová vodní třída. V parku na útesu nad Finským zálivem se nachází nejimpozantnější soustava vodotrysků na světě, kterými tryská 30 000 litrů vody za sekundu. Často bývá srovnávána s fontánami ve Versailles. V oblacích vodní tříště můžete vidět desítky pozlacených soch, například delfínů, lvů, vodních nymf nebo biblického hrdiny Samsona. Petrohrad: klenot carského Ruska, založený na řece Něvě. Procházka historickým centrem této metropole: nejstarší budova ve městě Petropavlovská pevnost, chrám Vzkříšení Krista, 4 km dlouhý Něvský prospekt, který je bezpochyby nejslavnější ulicí Ruska. Pro zájemce večerní výlet do centra města.

6.den: Carskoje selo. Puškinovo: Carskoje selo - světový památník architektury, monumentální palácový komplex Kateřinský palác. Kopie slavné Jantarové komnaty dle fotografií originálu ztraceného během 2. světové války. Pokračování prohlídky Petrohradu.

7.-8.den: Petrohrad - Vilnius. Dokončení prohlídky Petrohradu. Palácové náměstí, jehož dominantami jsou Zimní palác (bývalé sídlo carů, dnes galerie Ermitáž) a Alexandrovský sloup, vztyčený na oslavu vítězství nad Napoleonem. Ermitáž: sbírky byly založeny carevnou Kateřinou II. Velikou a čítají na 3 miliony artefaktů a uměleckých děl z celého světa, mezi nimi díla Da Vinciho, Rembrandta, Michelangela, Picassa a jiných. Možnost plavby lodí po Něvě. Noční přejezd do největší metropole Litvy - Vilniusu, jehož malebné a historické centrum připomíná Prahu: Katedrální náměstí, věž Gedimino, Radniční náměstí, dlážděné uličky starého města s kostely, Brána úsvitu - renesanční stavba z 16. století, která je nejen vstupní bránou do starého města, ale zejména poutním místem.

9.-10.den: Trakai - Praha. Návštěva slavného vodního hradu Trakai, ležícího na ostrůvku v jezeře Galvé. Je to nejkrásnější litevský hrad, postavený z červených cihel kolem roku 1400 v gotickém stylu. Uvnitř je hradní muzeum. S pevninou je hrad spojen lávkou. Cesta přes Polsko domů.

PETROHRAD A PETRODVORCE S NÁVŠTĚVOU POBALTÍ

Délka tras: autobusem 4600 km, pěšky 3x 3-10 km
Počasí: vzduch 20-26 °C, voda 16-20 °C
Odjezdy: Praha, Plzeň (131), Pardubice, Hradec Králové

Termín (131): 22.7. - 31.7. 2019
cena v Kč: 13 990,-

Termín (132): 9.8. - 18.8. 2019
cena v Kč: 13 990,-

V ceně je: Doprava autobusem, 6x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 6x snídaně, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není ruské vízum a jeho vyřízení (cca 1990 Kč). Předání pasu je nutné cca 45 dní před odjezdem, v pase musí být minimálně 2 volné strany pro vepsání víza. Fakultativně: Carskoje Selo a Jantarová komnata včetně povinného místního průvodce: nutná rezervace předem již při zakoupení zájezdu (890 Kč).

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška