Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ALBÁNIE, MAKEDONIE A SMARAGDOVÝ KORFU, HOTEL

ALBÁNIE, MAKEDONIE A SMARAGDOVÝ KORFU, HOTEL

Jedna z nejchudších a ještě donedávna nepřístupná země Evropy. Písečné pláže i skalnaté pobřeží dosud neobjevené turisty, skalní města a tajemné kláštery v nepřístupných horách, památky z doby římské, byzantské i osmanské a desetitisíce betonových bunkrů jako smutná památka na nejtvrdší komunistický režim v Evropě. Korfu - ostrov bohatý na přírodní a historické památky. Tyrkysové moře, skalnaté výčnělky a hluboké soutěsky. Divoké útesy a skály vystupující ze zelené krajiny. Pobyt u Ohridského jezera.

Termíny

Termín Cena  
20.08. - 01.09.2019 (č. 171)18 490,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-4.den: Žďár nad Sázavou - Korfu - Sarandë. Přes Rakousko do Itálie. Plavba přes Jaderské a Jónské moře na řecký ostrov Korfu. Hlavní město ostrova Kerkyra s historickým centrem, Nová pevnost tyčící se nad Starým přístavem s nádherným výhledem, živé ulice Liston a Spianada, palác sv. Michala a Jiřího aj. Zámeček císařovny Sissi, poloostrov Kanóni (unikátní klášter Vlacherna), výhled na Myší ostrov. Kassiopi s nádhernými plážemi, koupání. Angelokastro: zřícenina byzantského hradu na vysokém kopci. Letovisko Paleokastritsa: půvabné taverničky (možnost výletu lodí do některé z mořských jeskyní, cca 12 EUR), mužský klášter zasvěcený Panně Marii Bohorodičce, pravoslavný kostelík a muzeum. Horské vesnice Lakones a Makrades, vyhlídka Bella Vista. Nákup tradičních suvenýrů, bylinek, koření, medu, pasty z oliv, domácího olivového oleje, mýdla a také výrobků z kvalitního olivového dřeva. Trajektem do Albánie.

5.-6.den: Sarandë - Tirana. Byzantské vykopávky a nádherné mozaiky v Butrintu. Pobřeží Albánie, horské hřebeny strmě spadající až k mořskému pobřeží. Středověká vesnice Staré Qëparo. Úzkou klikatou silničkou romantickými vesničkami Palermo, Himarë a Dhërmi. Vlorë - přístav a největší město na pobřeží Albánie. Ruiny antického chrámu v Apollonii. Město červených střech Berat. Vyhlídkovou silnicí do Tirany.

7.-8.den: Tirana - Ohrid. Historické památky Tirany - hlavního města Albánie. Mauzoleum diktátora Envera Hodži. Koupání a odpočinek u Ohridského jezera (UNESCO).

9.-10.den: Ohrid - Gjirokastër. Proslulý klášter svatého Nauma: bohatá fresková výzdoba. „Paříž Albánie“ - město Korča. Jízda nejdivočejší a nejopuštěnější krajinou Albánie. Prehistorické hradiště u Kamniku, kaňon řeky Vjosë.

11.-13.den: Gjirokastër - Sarandë - Žďár nad Sázavou. Město bílých střech a rodiště albánského Stalina Envera Hodži Gjirokastër - nejkrásnější středověké město v Albánii (UNESCO): citadela. Průzračně čistá vápencová vyvěračka Modré oči u Delvinë. Moderní letovisko Sarandë, nalodění na trajekt, plavba do Itálie. Návrat přes Rakousko domů.

ALBÁNIE, MAKEDONIE A SMARAGDOVÝ KORFU (HOTEL)

Délka tras: autobusem 2200 km, lodí 1300 km, pěšky 3x 5-10 km
Počasí: vzduch 25-33 °C, voda 22-24 °C
Odjezdy: Praha, Žďár nad Sázavou, Brno

Termín (171): 20.8. - 1.9. 2019
cena v Kč: 18 490,-

V ceně je: Doprava klimatizovaným autobusem, trajekt na Korfu a zpět (2x noční plavba - polohovatelná sedadla, 2-4 lůžkové kajuty možné za příplatek dle dostupnosti od 1700 Kč/osobu/oba směry), 8x ubytování v hotelech se snídaní (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Možnost dokoupit 8x večeře za 2400 Kč.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Exotika za humny (2006, Jiří Chmelík)
-ALBÁNIE - ZEMĚ ORLŮ A BUNKRŮ (2009, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)
-ALBÁNIE-ZEMĚ ORLŮ A BUNKRŮ (17.7.-31.7.2011, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška