Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ANDALUSIE - PAMÁTKY UNESCO A PŘÍRODNÍ PARKY

ANDALUSIE - PAMÁTKY UNESCO A PŘÍRODNÍ PARKY

Perly maurské architektury (UNESCO): Sevilla, Córdoba, Granada a komplex maurských paláců Alhambra i nejstarší megalitické stavby Evropy a Gibraltar, turistika v přírodním parku El Torcal a Sierra de Grazalema, bílé vesnice, Ronda - kolébka corridy či pravěké jeskyně. Vína i sherry, tapas i mořské plody a rytmy flamenca, to je Andalusie. Na jaře zažijete svátek patií v Córdobě a na podzim pouť San Miguel v Torremolinos.

Termíny

Termín Cena  
02.05. - 10.05.2019 (č. 021)23 990,- Kčpřihlásit se na termín
26.09. - 04.10.2019 (č. 022)23 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Malaga - El Torcal. Odlet do Malagy, transfer do hotelu a večeře. Výlet do pohoří Torcal: Antequera s maurskou pevností a řadou kostelů. Turistika v přírodním parku El Torcal - vápencové skály, jarní květena a orchideje, nebo barvy podzimu v jedné z nejpůsobivějších krasových krajin Evropy - ráj botaniků a fotografů, na jaře pozorování růžových plameňáků u Laguny Fuente de Piedra.

3.den: Sevilla. Mandloňová cesta přes N.P. Fuente de Piedra do kdysi nejbohatšího města Španělska - perly Andalusie Sevilly (UNESCO): katedrála, věž La Giralda, Alcázar, rezidence emirů, zahrady Reales Alcázares, patia a radnice a paláce zdobené azulejos, židovská čtvrť Santa Cruz, zahrady Maria Luisa.

4.den: Jerez de la Frontera, Cádiz, Gibraltar. Podél N.P. Donana do Jerez de la Frontera: město proslavené jezdeckou španělskou školou a vínem sherry, ochutnání sherry, přístav El Puerto de Santa María. Cádiz: katedrála a zahrady, pozdrav Atlantiku a bílému pobřeží Costa de la Luz. Variantně dle počasí a politické situace návštěva Gibraltaru - britské kolonie s pevností střežící průliv mezi Evropou a Afrikou: Gibraltarská skála, fakultativně terénními vozy na vrchol (31-32 EUR), opice, vyhlídka na Afriku, nebo koupání na písečných plážích Cádizu či na pobřeží Costa del Sol.

5.den: Ronda, Garganta del Chorro, Costa del Sol. Pohořím Sierra de Ronda do městečka Ronda: kolébka corridy a město Hemingwaye, kaňon Tajo, býčí aréna a muzeum corridy. Místní speciality a vína, nebo turistika do kaňonu řeky s výhledy, cestou bílých „pueblos blancos“, nahlédnete do geologického divu - propasti Garganta del Chorro, koupání na Costa del Sol. Večer možnost zhlédnutí vystoupení flamenca (30 EUR).

6.den: Odpočinek u moře (Malaga, nebo Córdoba). Pohoda u moře i bazénu v Torremolinos a procházka podél pobřeží, nebo individuálně vlakem do Benalmadeny (hrad, Akvárium nebo lanovkou do hor Mijas s turistikou), nebo vlakem do Malagy (historické centrum, Picasso). Fakultativně maurská cesta na sever Andalusie: Dolmen de Menga (nejzachovalejší dolmen Evropy), zastávka v oblasti vína a keramiky azulejos Montilla. Córdoba: maurské město na řece Guadalquivir, židovská čtvrť, Mezquita, kouzelné uličky, na jaře vyzdobená nádvoří na „Slavnost pátií“, rozsáhlé zahrady, Alcázar s pevností katolických králů, arabský trh, stříbrné filigránové šperky.

7.den: Granada. Celodenní výlet do města Granada: jedno z nejkrásnějších měst světa, zasněžené vrcholky Sierra Nevada, prohlídka komplexu paláců, pevností a zahrad maurských vládců - Alhambra a zahrady Generalife, jedinečná maurská architektura, Lví dvůr, královský palác, uličky Albaicínu. Cesta krajem bílých horských vesniček „Las Alpujarras“, Loja a vyhlídky na pohoří Sierra Nevada. Návrat na místo ubytování.

8.-9.den: Frigiliana, Nerja, Malaga - Praha. Po pobřeží Costa del Sol na „Balkón Evropy“ a za bílými vesničkami, Frigiliana (keramika), místní trhy a turistika v kaňonu s levadou, nebo maurská zřícenina s úchvatnými výhledy. Nerja na útesu nad mořem, pravěká jeskyně Cueva de Nerja, vyhlášené pochoutky tapas. Přístavní Malaga: „Jednoruká“ katedrála, sbírky Nadace Picassa, maurský hrad Alcazaba, archeologické muzeum, ruina Castillo de Gibralfaro. Transfer na letiště a odlet domů.

Pozn. CK si vyhrazuje právo přesunu dnů dle počasí.

ANDALUSIE - PAMÁTKY UNESCO A PŘÍRODNÍ PARKY

Délka tras: letadlem 4600 km, autobusem 850 km, pěšky 5x 3-6 km (volitelně)
Počasí: vzduch 28-32 °C
Nástupní místo: Praha

Termín (021): 2.5. - 10.5. 2019
cena v Kč: 23 990,-

Termín (022): 26.9. - 4.10. 2019
cena v Kč: 23 990,-

V ceně je: Letecká doprava, doprava místním autokarem, 7x ubytování v hotelech, 7x snídaně, 6x večeře, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není: fakultativní výlet Córdoba (800 Kč), záloha na vstup do Alhambry s rezervací (700 Kč), 1-lůžkový pokoj (3900 Kč), MHD, ochutnávky a spropitné pro řidiče, pobytová taxa.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-MAURSKÁ ANDALUSIE (31.8.-7.9.2008, Michal Šindelář)
-Andalusie poznávací (10.7.-20.7.2010, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška