Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
IRSKO - CESTA NA SEVEROZÁPAD LETECKY

IRSKO - CESTA NA SEVEROZÁPAD LETECKY

Letecky do země menhirů, dolmenů a kromlechů, mohyl, kaplí, klášterů a hradů. Na ostrov zelených pastvin, hor, vodopádů, jezer a útesů. Do kraje Keltů, druidů, písní a pubů s Guinnessem. Hlavní město Dublin, slavné megalitické hrobky, whiskey a skvělá muzika…

Termíny

Termín Cena  
29.07. - 07.08.2018 (č. 041)30 490,- KčNelze se přihlásit

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Praha - Dublin. Odlet z Prahy do Dublinu. Transfer z letiště. Večerní prohlídka města.

2.den: Dublin - Tralee. Návštěva zahrad a parku Powerscourt Gardens (film Excalibur), budovaných od 17. století na pěti terasách spadajících k jezeru Triton, s množstvím cizokrajných stromů a rostlin. Nejvyšší vodopád britských ostrovů (130 m). Komplex staroirských památek (Irské Delfy) v Glendalough, malebném údolí rozloženém podél dvou jezer: kdysi významné centrum vzdělanosti a ve středověku místo posledního odpočinku nejvyšších irských králů. Pod Galty Mountains ke skalní pevnosti v Cashelu: působivý komplex středověkých budov s velmi bohatou historií, vypínající se na legendární vápencové skále nad okolní krajinou.

3.den: N.P. Killarney. Celý den v národním parku Killarney (UNESCO) pod nejvyšším pohořím Irska, drsná hornatá země plná lesů, vodopádů a jezer. Pěší výlet u jezera Upper Lake, zřícenina hradu Ross, vodopády Torc, úchvatné scenérie. Město Killarney: hrdé pulzující město s bohatou historií a tradicemi, s prvotřídní pohostinností, živé turistické centrum.

4.den: Dingle. Výlet na poloostrov Dingle vybíhající 48 km do Atlantiku, město Dingle, prehistorické a raně křesťanské památky (přes tisíc let stará kaple Gallarus Oratory, středověký kamenný kostelík s hroby), hory, strmé útesy, velké keře fuchsií a jako palmy vypadající juky, vyhlídky, koupání v Atlantiku či procházka na zlaté písečné pláži.

5.den: Tralee - Galway. Skanzen a věžový hrad v Bunratty: domky s doškovými střechami, dobová hospoda, mohutný středověký hrad na břehu řeky Shannon s rozsáhlými sbírkami tapisérií, obrazů a plastik. Pozoruhodný kraj Burren se slavnými Moherskými útesy, vápencové plató s řadou jeskyní, unikátních megalitických dolmenů a divokým pobřežím.

6.den: Galway - Sligo. Galway - kulturní centrum západního Irska rozložené na severních březích stejnojmenné zátoky, staré rodové sídlo Lynch´s Castle z 16. stol., chrám sv. Mikuláše (původně ze 13. stol.), římskokatolická katedrála a náměstí Eyre Square. Megalitické pohřebiště Carrowmore s více než 60 kamennými kruhy a pasážovými hrobkami, které z něj činí jedno z největších pohřebišť z doby kamenné v celé Evropě. Výstup na horu Knocknarea s mohylou bájné keltské královny Maev a úžasným výhledem. Půvabné městečko Sligo: „nejzelenější ze všech irských měst“, katedrála Neposkvrněného početí či dominikánský klášter s kostelem.

7.den: Sligo - Bushmills. Kamenná pevnost Grianan s krásným rozhledem, hranice Irské republiky. Starobylé (London) Derry: historické jádro obehnané hradbami s věžemi a branami. Přejezd do městečka Bushmills s nefalšovanou irskou palírnou zdejší whisky.

8.-9.den: Bushmills - Dublin. Provazový most u Ballintoy, zavěšený mezi skalnatým pobřežím. Pozoruhodná přírodní hříčka - pobřeží čedičových sloupů Giant´s Causeway (Cesta obrů). Jde o soustavu čedičových sloupů, které místy připomínají schody, jinde amfiteátr. Pravidelnost uspořádání je tak dokonalá, že až do konce 18. století byla pokládána za výtvor obrů. Přes hlavní město Belfast s viktoriánskými budovami. Příjezd do hlavního a největšího města Irska Dublinu: symbol anglické nadvlády Dublinský hrad, staré město, katedrály, Trinity College, legendární dlážděné ulice čtvrti Temple Bar - centrum nočního života, puby.

10.den: Dublin - Praha. Dle letového řádu pobyt v Dublinu, transfer na letiště a odlet domů.

IRSKO - CESTA NA SEVEROZÁPAD LETECKY

Délka tras: letadlem 3300 km, autobusem 1800 km, pěšky 3-4x 5-10 km
Počasí: chladněji a deštivěji než u nás v létě
Nástupní místo: Praha

Termín (041): 29.7. - 7.8. 2018
cena v Kč: 30 490,-

V ceně je: Doprava klimatizovaným minibusem, letecká doprava z/do Dublinu včetně letištních tax a poplatků, transfer z a na letiště, 9x ubytování se snídaní (dvoulůžkové pokoje v hotelech nebo penzionech, jednolůžkový pokoj možný za příplatek 5990 Kč), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-IRSKO - CESTA NA SEVEROZÁPAD (15.7.-2.8.2010, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)
-Irsko- cesta na severozápad (15.7.-2.8.2010, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška