Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
K NORSKÝM HORÁM A FJORDŮM

K NORSKÝM HORÁM A FJORDŮM

Drsná, ale krásná příroda střední části Norska, národní parky, mocné ledovce, náhorní plošiny, vodopády, fjordy, země dávných Vikingů a skřítků trollů, lidová dřevěná architektura. Hlavní město Oslo v srdci zálivu Oslofjord obklopené divokými lesy a nedotčenou přírodou. Druhé největší město Švédska Göteborg.

Termíny

Termín Cena / chatky  
09.08. - 18.08.2019 (č. 061)14 490,- Kč / 16 390,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Žďár n. Sáz. - Lillehammer. Odjezd do Německa, trajektem na švédskou pevninu. Přejezd do Norska.

3.-4.den: N.P. Rondane, Trollstigen, Geiranger. Olympijský Lillehammer u největšího norského jezera Mjosa: skanzen Maihaugen. Procházka po stopách národního hrdiny Peer Gynta v N.P. Rondane. Norský Yosemite - údolí Romsdalen s vysokými skalními stěnami. Vodopády a kaskády Ulafossane. Nejvyšší kolmá stěna Evropy Trollvegen (Trolí stěna). Adrenalinové stoupání serpentinami po proslulé silnici Trollstigen (Trolí stezka) s úchvatnými scenériemi. Přejezd do pohoří Sunnmore k majestátnímu a díky Golfskému proudu stále zelenému Geirangerfjordu. Výlet lodí po Geirangerfjordu (cca 250 NOK), vodopády Sedm sester. Vyhlídka z hory Dalsnibba, s úchvatným rozhledem na okolní horské štíty, ledovec a Geiranger.

5.-6.den: N.P. Jotunheimen. Turistické středisko Lom se sloupovým kostelem. „Domov obrů” N.P. Jotunheimen s mnoha ledovci, které zformovaly údolí do tvaru „U“. Mohutné vrcholy, bílé ledovce, prudké bystřiny, hluboká a zelená údolí. Procházka k soutěsce Ridderspranget. Pro fyzicky zdatnější zájemce lodí po ledovcovém jezeře Gjende k horské chatě Memurubu (cca 160 NOK), odtud túra podél jezera.

7.den: Ottadalen - Oslo. Neopakovatelná vyhlídková jízda krajinou fjordů a jezer. Ke splazu Nigardsbreen největšího pevninského ledovce Jostedalsbreen. Přejezd do údolí Hallingdal, tradiční dřevěný kostelík, muzeum.

8.-10.den: Oslo - Göteborg - Žďár nad Sázavou. Metropole Norska Oslo s živou atmosférou: pevnost Akershus, dóm, Vigelandpark, poloostrov Bygdoy s proslulými muzei (vikingských člunů, Kon-Tiki). Přejezd do Švédska. Skalní kresby v Tanum (UNESCO), zobrazující život obyvatel doby bronzové. „Zelené město“ Göteborg: malebné centrum (případně pevnost Älvsborg ze sedmnáctého století). Přejezd na jih, nalodění na trajekt. Návrat domů.

K NORSKÝM HORÁM A FJORDŮM

Délka tras: autobusem 4300 km, lodí 400 km, pěšky 6x 4-13 km (volitelně)
Počasí: vzduch 18-23 °C
Odjezdy: Brno, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Praha, Ústí n.L.

Termín (061): 9.8. - 18.8. 2019
cena v Kč/*chatky: 14 490,-/*16 390,-

V ceně je: Doprava autobusem, trajekt do Švédska (4-lůžkové kajuty) a zpět (sedadlo) s občerstvením, trajekty v Norsku, polopenze (polní kuchyně), 7x ubytování v kempech ve vlastních stanech (*ve 4-lůžkových chatkách, 2-lůžková chatka za příplatek 3500 Kč/os.), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-K NORSKÝM HORÁM A FJORDŮM (2005, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)
-Norsko (2010, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška