Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ČERNÁ HORA - DOLOMITY BALKÁNU A N.P. DURMITOR

ČERNÁ HORA - DOLOMITY BALKÁNU A N.P. DURMITOR

Výlety v jednom z nejmalebnějších pohoří Černé Hory - Durmitor, které se svými dvoutisícovkami, jezery a kaňony bude těžko hledat konkurenci v širém okolí. Vydejte se s námi na nenáročnou turistiku v malebné horské krajině s nádhernými výhledy. Variantně nabízíme i náročnější hřebenové cesty a výstupy na místní velikány s panoramatickými pohledy do širokého okolí. Ubytovaní budeme v horském 3* hotelu s jedinečnou černohorskou polopenzí.

Termíny

Termín Cena  
08.07. - 16.07.2019 (č. 161)12 790,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Žabljak. Autobusem přes Maďarsko a Srbsko do horského střediska Žabljak v N.P. Durmitor. Nenáročná turistika k ledovcovému Crno jezeru. Okružní trasa kolem Malého a Velkého jezera poblíž Titovy jeskyně pod majestátním hřebenem Meded. V případě sil a chuti podél potoka se starými mlýny k jezeru Zminje.

3.den: Zeleni Vir, Šereni Pasovi, (Bobotov Kuk). Busem do Sedla. Základní varianta: okružní trasa v oblasti „durmitorského Matterhornu“ kolem horského plesa Zeleni Vir a jedinečné ukázky geologické činnosti Šereni Pasovi k autobusu. Alternativně výstup na vrchol Sedlena Greda s výhledem na pohraniční pohoří. Těžší varianta: výstup na nejvyšší vrchol pohoří Bobotov Kuk (2523 m) s výhledem na celý Durmitor.

4.den: Savin Kuk, Razvršje, (Istočni Vrh). Základní varianta: lanovkou na Savin Kuk (2313 m). Zpět příjemnou cestou přes obec Razvršje. Těžší varianta: navíc možnost výstupu ze Savina Kuku přes jištěnou „tatranskou cestu“ na vyhlídku Istočni Vrh. Sestup do střední části lanovky a zpět.

5.den: Vyhlídka Čurovac. Odpočinkově (či s využitím taxi) na krásnou vyhlídku Čurovac s neopakovatelným výhledem do nitra největšího kaňonu Evropy - Tara se stejnojmennou řekou. Návrat a po zbytek dne relaxace.

6.den: Lokvice, Ledová jeskyně, (Meded). Základní varianta: pohodlnou cestou do údolí Lokvice se salaší (ovčí sýry). Možnost návštěvy jedinečné Ledové jeskyně s krápníky a stalagmity. Těžší varianta: výstup na skalnatou hradbu Meded s mnoha vyhlídkami. Obě okružní trasy vedou k jezeru a zpět.

7.den: Barne a Jablaničko jezero, Crvena Greda. Pěšky okolo Barne a Jablaničko jezero, možnost relaxace. Dále na náhorní plošinu Crvena Greda s pěknými výhledy. Cestou možnost ochutnat místní pálenku a čerstvé sýry na salaši. Okruh nazpět povede krasovým terénem.

8.-9.den: Žabljak - Herceg Novi - Praha. Busem nově postavenou zkratkou k moři do historického města Herceg Novi, koupání na pláži, prohlídka města. Večer z Černé Hory domů.

ČERNÁ HORA - DOLOMITY BALKÁNU A N.P. DURMITOR

Obtížnost: 1-3 (z maximálně 5)
Délka tras: autobusem 3000 km, pěšky 6x 10-20 km
Počasí: vzduch 24-30 °C (v horách chladněji), voda 19-24 °C
Odjezdy: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno, Břeclav, Bratislava (možnost svozu: Plzeň, Tábor, České Budějovice)

Termín (161): 8.7. - 16.7. 2019
cena v Kč: 12 790,-

V ceně je: Doprava klimatizovaným autobusem, 7x snídaně a 6x večeře, 1x ochutnávka černohorské rakije, 6x ubytování v 3* hotelu, průvodce, zdrav. připojištění, inf. materiály a DPH. Příplatky: jednolůžkový pokoj za 3300 Kč.

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška