Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
SARDINIE A KORSIKA - APARTMÁNY

SARDINIE A KORSIKA - APARTMÁNY

Kouzelné ostrovy s krásnými plážemi Tyrhénského, Ligurského a Středozemního moře. Středomořská vegetace, hory a soutěsky, rázovití obyvatelé v horských vesničkách.

Termíny

Termín Cena  
11.09. - 22.09.2019 (č. 111)14 390,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Livorno, Corte. Autobusem do Itálie. Trajektem z Livorna do Bastie. Vnitrozemím Korsiky do Propriana. Corte: starobylé bývalé hlavní město ostrova s romantickými křivolakými uličkami.

3.-4.den: Ajaccio, Bonifacio. Ajaccio: rodiště Napoleona Bonaparta. Mys Pointe de la Parata: výhledy ke „Krvavým ostrovům“, které byly útočištěm pirátů. Zastávka v Sartene. Nejjižnější francouzský přístav v Evropě Bonifacio: působivé město na vápencových skalách, strmě čnící z moře. Trajekt na Sardinii.

5.-6.den: Capo d´Orso, La Maddalena, Santa Teresa di Gallura. Odpočinek u moře. Capo d´Orso: krátký výstup ke skalisku Roccia dell´Orso (ohromný, erozí vymodelovaný žulový blok). Výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena: pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Možnost návštěvy městečka La Maddalena s křivolakými uličkami a působivým náměstím. Santa Teresa di Gallura: příjemné letovisko s romantickým centrem i okolní krajinou.

7.-8.den: Sassari, Castelsardo, Nurág Losa, Tharros. Santissima Trinitá di Saccargia: jedna z nejkrásnějších církevních staveb na Sardinii. Sassari: zajímavý kontrast vzdušného moderního města a středověkého jádra kolem katedrály. Malebné historické Castelsardo: hrad na mohutném skalisku, příkré středověké uličky, kostelíky, restaurace. Skála ve tvaru sloního těla Roccia d´Elefante. Nurág Losa: monumentální nurág s hlavní věží, baštou, kamennými chýšemi a chodbami, postavený z ohromných čedičových balvanů. Santa Giusta: bazilika z 11.-12. století v pisánsko-lombardském slohu. Tharros: archeologický areál s podzemními a skalními hrobkami.

9.-10.den: Santa Teresa di Gallura, Alghero, Palmavera, Capo Caccia. Odpočinkový den u moře. Pro zájemce pěší výlet k nádherným skaliskům na výběžku Capo Testa. Ze zdejší žuly jsou postaveny sloupy římského Pantheonu a sloupořadí dómu v Pise. Alghero: malebný přístav mezi piniemi a olivami s katalánskou tradicí. Prehistorická památka Palmavera. Mys Capo Caccia s Neptunovou jeskyní.

11.-12.den: Arzachena, Costa Smeralda, Porto Cervo, Olbia - Praha. Prehistorické hrobky Coddu Vechiu a nurág Albucciu u Arzacheny. Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží): přírodně zajímavé pobřeží na severovýchodě ostrova. Porto Cervo - centrum Costy Smeraldy s přístavem s obchůdky, restauracemi a záplavou květin. Noční trajekt do Itálie. Příjezd do Prahy v nočních hodinách.

SARDINIE A KORSIKA - APARTMÁNY

Délka tras: autobusem 3500 km, lodí 420 km, pěšky 4x 3-10 km (volitelně)
Počasí: vzduch 25-28 °C, voda 20-24 °C
Odjezdy: Pardubice, Hradec Králové, Praha, Plzeň

Termín (111): 11.9. - 22.9. 2019
cena v Kč: 14 390,-

V ceně je: Doprava autobusem, trajekty, 9x ubytování (7x v apartmánech na Sardinii, 2x na Korsice - dvoulůžkové ložnice v chatkách s možností vaření), 2x polopenze (jednoduchá strava připravená českou kuchařkou), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Možnost výběru ložnice v apartmánu (za příplatek celkem 350 Kč/os./pobyt). Příplatek za 1-lůžkový pokoj 3600 Kč.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Sardinie a Korsika (26.8.-7.9.2008, Michal Šindelář)
-Sardinie (2001,2003,2008, Jiří Chmelík)
-Korsika (2001,2003,2008, Jiří Chmelík)
-Sardinie a Korsika s Leošem 2009 (8.-9.2009, Leo Hannsmann)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška