Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz www.info-vysocina.cz
 
UKRAJINA NA KOLE CESTOU NECESTOU (HOTEL)

UKRAJINA NA KOLE CESTOU NECESTOU (HOTEL)

Zapomenutý nejvýchodnější cíp bývalého Československa - Zakarpatská Ukrajina. Po vedlejších silničkách vedoucích přes vesnice s dřevěnými domky a kostelíky, po dřevařských cestách podél průzračných a divokých bystřin v hlubokých zalesněných údolích se vrátíme jakoby o několik desetiletí zpět. Jednodenní výlety z jednoho místa „nalehko“ s možností voleb různých variant, včetně pěší.

Termíny

Termín Cena / dvoulůžko  
02.08. - 11.08.2020 (č. 1461)10 890,- Kč / 11 990,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-2.den: Praha - Pilipec. Busem na Ukrajinu. Prohlídka hlavního města „Zakarpatí“ Užhorodu: hrad, skanzen, historické centrum, původní synagoga, tržnice. Ubytování Pilipec pod poloninou Boržava. Odpoledne k vodopádu Šipot uprostřed lesů.

3.-4.den: Verchovina - Rekyta. Siněvir - Koločava. Na kolech k Mežhorje a nejmalebnějším pohořím Podkarpatí Verchovina, podél říčky Holjatyn do Rekyty s nádherným dřevěným kostelíkem a přes sedlo do Nižného Studeného a zpět. Další den údolím říčky Ripinka do Mežhorje a do Siněvirského sedla s výhledy na okolní kopce. Sjezd do vesnice Siněvir a podél řeky Těrebla až do Koločavy - návštěva dřevěného kostelíku s hroby čsl. četníků zastřelených Nikolou Šuhajem, muzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikoly Šuhaje a Eržiky, skanzen, bývalá četnická stanice.

5.den: Siněvirský N.P. Busem do Siněvirského sedla a na kolech sjezd do Siněviru a do Siněvirského N.P. Přes vesničku Siněvirskaja Poljana až k legendou opředenému Siněvirskému jezeru s možností výjezdu do dřevařské osady Svoboda. Podél Těrebly plné přírodních „vířivek“ lákajících ke koupání dále do Siněviru s možnostmi ochutnávek místních specialit v kolibě.

6.den: Nižnij Studenyj - Skotarske - Volovec. Na kolech přes vesničky Nižnij a Věrchnij Studenyj do Lvovské oblasti do sedla Beskid na bývalé československo-polské hranici. Přes Skotarske do Volovce a zpět (lehčí varianta s Ozero Vita, koupání).

7.den: Hřeben poloniny Boržava. Náročnější trasa sedačkovou lanovkou i s kolem téměř na hřeben poloniny Boržava a přes hlavní hřeben do Ričky. Lehčí varianta do vesničky Bukovec a podhůřím poloniny Boržava přes Rička a Lozjanskij do Mežhorje. Lze i pěší varianta lanovkou na hřeben poloniny Boržava, přechod hlavního hřebene a sestup do Ričky.

8.den: Volovec, Nižné Vorota. Busem do Volovce a na kole přes vesničky Nižné Vorota a Zavadka a přes Seredněverecký průsmyk do bývalé Haliče (Lvovská oblast). Možnost zajet až do zapadlé vesničky Verchnjačka.

9.-10.den: Iza - Mukačevo - Praha. Busem do vesnice Iza (trh) a do Mukačeva se starobylým centrem s radnicí a hradem Palanok. Noční přesun zpět do ČR.

UKRAJINA NA KOLE

Obtížnost: 2-4, doporučujeme trek, MTB
Délka tras: autobusem 2700 km, na kole 0-380 km
Počasí: horské, proměnlivé
Odjezdy: Praha, Hradec Králové, Pardubice, Brno

Termín (1461): 2.8. - 11.8. 2020
cena v Kč/*dvoulůžko: 10 390,-/*11 490,-

V ceně je: Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, polopenze v hotelu, 7x ubytování ve smíšených vícelůžkových pokojích penzionu (*2-lůžkových pokojích hotelu s vlastním soc. zařízením), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Příplatky: 1-lůžkový pokoj v hotelu 1600 Kč.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Ukrajina na kole (1.7.10.7.2011, klienti a průvodci zájezdů)
-ZAKARPATSKÁ UKRAJINA (2010, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška