Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ISLAND A VESTMANNAEYJAR - OSTROVY OHNĚ A LEDU - LODÍ A AUTOBUSEM

ISLAND A VESTMANNAEYJAR - OSTROVY OHNĚ A LEDU - LODÍ A AUTOBUSEM

Lodí z Dánska přes Faerské ostrovy na Island. Fascinující krajina gejzírů, činných vulkánů, bahenních sopek, termálních pramenů, lávových polí a pouští, mořských útesů, kaňonů řek a především - vodopádů! Největší ledovec Evropy Vatnajökull, jedinečné turistické atrakce - termální Modrá laguna či jezero s ledovými krami Jökulsárlón. Souostroví Západních mužů, nejmladší ostrovy Evropy…

Termíny

Termín Cena  
13.08. - 01.09.2018 (č. 221)48 890,- KčNelze se přihlásit

PROGRAM ZÁJEZDU 221: ISLAND LODÍ A AUTOBUSEM

1.-3.den: Žďár nad Sázavou - Seyđisfjörđur. Noční přejezd do Dánska na trajekt. Plavba Severním mořem a Atlantikem kolem Shetlandských a Faerských ostrovů na severozápad.

4.-6.den: Seyđisfjörđur - Ásbyrgi - Mývatn. Vylodění na Islandu v Seyđisfjörđuru. Egilsstađir. Jízda sopečnou pouští - nejvýše položená farma Islandu - Möđrudalur (470 m), nejmohutnější vodopády Evropy Dettifoss a Selfoss. Národní park Ásbyrgi: túra v tundře ke kaňonu Jökulsyá Fjöllum. Poloostrov Tjörnes v Severním ledovém oceánu, pobřeží třetihorních fosílií. Húsavík: možnost fakultativního výletu lodí za pozorováním velryb. Farma Grenjađarstađur s turfovými střechami. Jezero Mývatn, Krafla: oblast aktivních vulkánů a geotermálních polí, výlet do kaldery, výstup na sopku Hverfell nad jezerem, bahenní jezírka Námafjall, lávové skalní město Dimmuborgir, pseudokrátery aj.

7.-8.den: Mývatn - Akureyri - Reykjavík. „Vodopád Bohů“ Gođafoss. Metropole islandského severu Akureyri s botanickou zahradou. Pěší výlet soutěskou Kotágil k vodopádu. Skanzen Glaumbaer, dřevěný kostelík ve Víđimýri. Poloostrov Vatnsnes - tulení rezervace. Přejezd na jih ostrova.

9.den: Reykjanes. Poloostrov Reykjanes: útes Karl, ptačí rezervace, geotermální oblast Gunnuhver. Koupání v Modré laguně - islandském „Mrtvém moři“ (podobně léčivé i slané, také s bahnem, jen ještě mnohem teplejší).

10.-11.den: Reykjavík, Glymur, Hveragerđi. Hlavní město Reykjavík: radnice, katedrála, vodárna, vila Höfđi (Reagan - Gorbačov 1986), přístav aj., farma Bessastađir - sídlo islandských prezidentů. Výstup k donedávna nejvyššímu vodopádu Islandu - Glymuru (200 m) s úchvatnými pohledy do kaňonu vodopádu. Hveragerđi - metropole skleníků s teplomilnou květenou, ovocem a zeleninou. Pěší výlet v bublajícím a dýmajícím údolí Reykjadalur: koupání v teplé řece.

12.den: Reykjavík - Gulfoss - Hella. Největší jezero Islandu - Thingvallavatn. N.P. Thingvellir: aktivní rift aneb „z Evropy do Ameriky a zpět“ za pár vteřin, Althing - nejstarší evropský parlament. Gejzíry Strokkur a nejslavnější Geysir, snad nejkrásnější z nesčetných vodopádů - „Zlatý“ Gullfoss, sídlo islandských biskupů Skálholt.

13.den: Vestmannaeyjar. Lodí na nejmladší souostroví v Evropě - Ostrovy západních mužů (ostrov Surtsey vznikl erupcí r. 1963). Pobyt na ostrově Heimaey: mořské akvárium, činná sopka Eldfell, Pompeje severu, útesy s papuchalky aj.

14.den: Hella - Skógar - Vík. Vodopády Seljalandsfoss, Glúfrafoss a Skógafoss - každý úplně jiný a všechny krásné. Prohlídka skanzenu ve Skógaru. Ledovec sopky Eyafjallajökull (obří erupce v r. 2010 výrazně poznamenala letecký provoz v Evropě). Vík: skalní brána a rozeklané útesy Dyrhólaey na nejjižnějším mysu ostrova - skalní jehly tyčící se z oceánu. Nedotčené černé lávové pláže řazené mezi deset nejkrásnějších na světě.

15.-16.den: Vík - N.P. Skaftafell - Höfn. Lávová pole, pěší výlet u Kirkjubaejarklausturu: čedičová „kostelní dlažba“, vodopád. N.P. Skaftafell pod nejvyšší horou Islandu Hvannadalshnúkur (2119 m): vodopád Svartifoss, pěší výlet k okraji největšího evropského ledovce Vatnajökull, splazy, laguny, náplavové sandury. Ledovcové jezero Jökulsárlón s plovoucími krami evokující drsnou Arktidu. „Metropole“ jihovýchodního Islandu - dvoutisícový přístav Höfn.

17.den: Höfn - Llagarfljót. Podél fjordů, pustým a drsným vnitrozemím k jezeru Llagarfljót. Hallormsstađur - největší les Islandu, 118 m vysoký vodopád Hengifoss, čedičové varhany. Přejezd do Seyđisfjörđuru, nalodění na trajekt a vyplutí.

18.-20.den: Seyđisfjörđur - Hirtshals - Žďár nad Sázavou. Plavba Atlantikem přes Faerské ostrovy do Dánska. Přejezd přes Německo domů.

ISLAND A VESTMANNAEYJAR - OSTROVY OHNĚ A LEDU

Délka tras: autobusem 5800 km, lodí 3700 km, pěšky 10x 4-15 km (volitelně)
Počasí: vzduch 10-20 °C, proměnlivé
Odjezdy: Brno, Žďár n. S., Pardubice, Praha, Ústí n. Labem

Termín (221): 13.8. - 1.9. 2018
cena v Kč: 48 890,-

V ceně je: Doprava. Ubytování. 1x denně oběd nebo večeře na trajektu během plavby na Island a zpět. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Autobusem po trase, lodě na Island a na Vestmannaeyjar. Ubytování: Chatky a hostely (3-4 lůžkové pokoje v hostelu nebo 3-4 lůžkové chatky), pokoj pro 2 osoby za příplatek 17 800 Kč/os.(12x) při obsazení 2 osobami, 4x lůžko na lodi v turistické třídě (za příplatek možnost objednávky 2-lůžkových kabin na lodi z/na Island - cca 90-120 EUR/os./1 směr). Strava: Během plavby mezi Dánskem a Islandem (a zpět) bude na trajektu poskytováno 1x denně hlavní jídlo formou bufetu.

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Island (8.8.-31.8.2008, Josef Jonáš Víšek)
-ISLAND A VESTMANNAEYJAR (30.7.-22.8.2010, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška