Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ISLAND, FAERY A VESTMANNAEYJAR

ISLAND, FAERY A VESTMANNAEYJAR

Autobusem do Dánska a odtud lodí na Island s třídenním pobytem na Faerských ostrovech. Okruh po celém ostrově fascinující krajinou aktivních vulkánů, bezútěšných lávových pouští a proudů, rozsáhlých náplavových sandrů, rozeklaných mořských útesů, barevných skal, divokých ledovcových řek, chladných jezer i termálních pramenů, bahenních sopek a gejzírů, hlubokých kaňonů řek a především - vodopádů! K tomu výlet lodí na souostroví Západních mužů, nejmladší ostrovy Evropy…

Termíny

Termín Cena  
02.08. - 25.08.2019 (č. 221)46 890,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.-3.den: Žďár nad Sázavou - Tórshavn. Noční přejezd do Dánska. Nalodění na trajekt. Plavba Severním mořem kolem Shetlandských ostrovů, vylodění v hlavním městě Faerských ostrovů.

4.-6.den: Faerské ostrovy. Hlavní ostrov Streymoy. Vestmanna: divoké útesy plné ptactva včetně „papoušků severu“ papuchalků. Fakultativní výlet lodí k útesům a jejich pozorování. Nejvyšší faerský vodopád, Tjornuvík - mořské útesy Obr a Čarodějnice. Ostrov Eysturoy: možnost výstupu na Slaettaratindur (882 m). Zpět na Streymoy: nedokončená katedrála, kostel Sv. Olafa a 900 let stará farma Roykstovan. Tórshavn: historické centrum - poloostrov Tinganes s domy s turfovými střechami a Vraní skálou, pevnost Skansin, nábřeží s barevnými domy a bárkami, pivovar. Noční plavba na Island.

7.-9.den: Seyđisfjörđur - Ásbyrgi - Mývatn. Vylodění na Islandu v Seyđisfjörđuru. Egilsstađir. Jízda sopečnou pouští - nejvýše položená farma Islandu - Möđrudalur (470 m), nejmohutnější vodopády Evropy Dettifoss a Selfoss. Národní park Ásbyrgi: túra v tundře ke kaňonu Jökulsy á Fjöllum. Poloostrov Tjörnes v Severním ledovém oceánu, pobřeží třetihorních fosílií. Húsavík: možnost fakultativního výletu lodí za pozorováním velryb. Farma Grenjađarstađur s turfovými střechami. Jezero Mývatn, Krafla: oblast aktivních vulkánů a geotermálních polí, výlet do kaldery, výstup na sopku Hverfell nad jezerem, bahenní jezírka Námafjall, lávové skalní město Dimmuborgir, pseudokrátery aj.

10.-11.den: Mývatn - Akureyri - Reykjavík. „Vodopád Bohů“ Gođafoss. Metropole islandského severu Akureyri s botanickou zahradou. Pěší výlet soutěskou Kotágil k vodopádu. Skanzen Glaumbaer, dřevěný kostelík ve Víđimýri. Poloostrov Vatnsnes - tulení rezervace. Přejezd na jih ostrova.

12.den: Reykjanes. Poloostrov Reykjanes: útes Karl, ptačí rezervace, geotermální oblast Gunnuhver. Koupání v Modré laguně - islandském „Mrtvém moři“ (podobně léčivé i slané, také s bahnem, jen ještě mnohem teplejší, nutná rezervace předem).

13.-14.den: Reykjavík, Glymur, Hveragerđi. Hlavní město Reykjavík: radnice, katedrála, vodárna, vila Höfđi (Reagan - Gorbačov 1986), přístav aj., farma Bessastađir - sídlo islandských prezidentů. Výstup k donedávna nejvyššímu vodopádu Islandu - Glymuru (200 m) s úchvatnými pohledy do kaňonu vodopádu. Hveragerđi - metropole skleníků s teplomilnou květenou, ovocem a zeleninou. Pěší výlet v bublajícím a dýmajícím údolí Reykjadalur: koupání v teplé řece.

15.den: Reykjavík - Gullfoss - Hella. Největší jezero Islandu - Thingvallavatn. N.P. Thingvellir: aktivní rift aneb „z Evropy do Ameriky a zpět“ za pár vteřin, Althing - nejstarší evropský parlament. Gejzíry Strokkur a nejslavnější Geysir, snad nejkrásnější z nesčetných vodopádů - „Zlatý“ Gullfoss, sídlo islandských biskupů Skálholt.

16.den: Vestmannaeyjar. Lodí na nejmladší souostroví v Evropě - Ostrovy západních mužů (ostrov Surtsey vznikl erupcí r. 1963). Pobyt na ostrově Heimaey: mořské akvárium, činná sopka Eldfell, Pompeje severu, útesy s papuchalky aj.

17.den: Hella - Skógar - Vík. Vodopády Seljalandsfoss, Glúfrafoss a Skógafoss - každý úplně jiný a všechny krásné. Prohlídka skanzenu ve Skógaru. Ledovec sopky Eyafjallajökull (obří erupce v r. 2010 výrazně poznamenala letecký provoz v Evropě). Vík: skalní brána a rozeklané útesy Dyrhólaey na nejjižnějším mysu ostrova - skalní jehly tyčící se z oceánu. Nedotčené černé lávové pláže řazené mezi deset nejkrásnějších na světě.

18.-19.den: Vík - N.P. Skaftafell - Höfn. Lávová pole, pěší výlet u Kirkjubaejarklausturu: čedičová „kostelní dlažba“, vodopád. N.P. Skaftafell pod nejvyšší horou Islandu Hvannadalshnúkur (2119 m): vodopád Svartifoss, pěší výlet k okraji největšího evropského ledovce Vatnajökull, splazy, laguny, náplavové sandury. Ledovcové jezero Jökulsárlón s plovoucími krami evokující drsnou Arktidu. „Metropole“ jihovýchodního Islandu - dvoutisícový přístav Höfn.

20.den: Höfn - Llagarfljót. Podél fjordů, pustým a drsným vnitrozemím k jezeru Llagarfljót. Hallormsstađur - největší les Islandu, 118 m vysoký vodopád Hengifoss, čedičové varhany.

21.-24.den: Seyđisfjörđur - Hirtshals - Žďár nad Sázavou. Vyplutí ze Seyđisfjörđuru. Plavba Atlantikem přes Faerské ostrovy do Dánska. Přejezd přes Německo domů.

ISLAND, FAERY A VESTMANNAEYJAR

Délka tras: autobusem 6200 km, lodí 3700 km, pěšky 12x 4-15 km (volitelně)
Počasí: vzduch 10-20 °C, proměnlivé
Odjezdy: Brno, Žďár n. S., Pardubice, Praha, Ústí n. Labem

Termín (221): 2.8. - 25.8. 2019
cena v Kč: 46 890,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Autobusem po trase, loď na Faery a na Island, trajekt na Vestmannaeyjar. Ubytování: 4x 4-lůžkové chatky, 13x ve vybavených kempech (vlastní stan), 4x lůžko na lodi v turistické třídě s občerstvením (za příplatek možnost objednávky 2-lůžkových kabin na lodi z/na Island - cca 100 - 140 EUR/os./1 směr). Strava: Polopenze (polní kuchyně).

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Island (8.8.-31.8.2008, Josef Jonáš Víšek)
-ISLAND A VESTMANNAEYJAR (30.7.-22.8.2010, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška