Zde můžete zadat Váš e-mail pro pravidelné zasílání novinek.

 

Rádi Vám zašleme dárkový poukaz na zájezd či na částku.

Dárkový poukaz na zájezdy cestovní kanceláře NOMÁD
 

Parkování u letiště Praha

Nejlepší kancelář

Doporučujeme:

TOPlist
 
www.whitneytis.cz
ISLAND A VESTMANNAEYJAR - OSTROVY OHNĚ A LEDU

ISLAND A VESTMANNAEYJAR - OSTROVY OHNĚ A LEDU

Letecky na Island. To nejlepší z jižního Islandu od poloostrova Reykjanes až po největší ledovec Evropy Vatnajökull, včetně plavby na nejmladší souostroví Evropy - Vestmannaeyjar. Hlavní turistické atrakce ostrova: „Zlatý trojúhelník“ - Sněmovní pláně Thingvellir, Geysir a vodopád Gullfoss, mořské útesy u Víku, N.P. Skaftafell, jezero s ledovými krami Jökulsárlón, vodopád Skógafoss, termální Modrá laguna, hlavní město Reykjavík a mnoho dalších nezapomenutelných míst.

Termíny

Termín Cena  
12.08. - 22.08.2019 (č. 231)44 490,- Kčpřihlásit se na termín

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Praha - Reykjavík. Let na Island.

2.den: Reykjanes. Poloostrov Reykjanes: útes Karl, ptačí rezervace, geotermální oblast Gunnuhver. Koupání v Modré laguně - islandském „Mrtvém moři“ (podobně léčivé i slané, také s bahnem, jen ještě mnohem teplejší, nutná rezervace předem).

3.-4.den: Reykjavík, Glymur, Hveragerđi. Hlavní město Reykjavík: radnice, katedrála, vodárna, vila Höfđi (Reagan - Gorbačov 1986), přístav aj., farma Bessastađir - sídlo islandských prezidentů. Výstup k donedávna nejvyššímu vodopádu Islandu - Glymuru (200 m) s úchvatnými pohledy do kaňonu vodopádu. Hveragerđi - metropole skleníků s teplomilnou květenou, ovocem a zeleninou. Pěší výlet v bublajícím a dýmajícím údolí Reykjadalur: koupání v teplé řece.

5.den: Reykjavík - Gullfoss - Hella. Největší jezero Islandu - Thingvallavatn. N.P. Thingvellir: aktivní rift aneb „z Evropy do Ameriky a zpět“ za pár vteřin, Althing - nejstarší evropský parlament. Gejzíry Strokkur a nejslavnější Geysir, snad nejkrásnější z nesčetných vodopádů - „Zlatý“ Gullfoss, sídlo islandských biskupů Skálholt.

6.den: Vestmannaeyjar. Lodí na nejmladší souostroví v Evropě - Ostrovy západních mužů (ostrov Surtsey vznikl erupcí r. 1963). Pobyt na ostrově Heimaey: mořské akvárium, činná sopka Eldfell, Pompeje severu, útesy s papuchalky aj.

7.den: Hella - Skógar - Vík. Vodopády Seljalandsfoss, Glúfrafoss a Skógafoss - každý úplně jiný a všechny krásné. Prohlídka skanzenu ve Skógaru. Ledovec sopky Eyafjallajökull (obří erupce v r. 2010 výrazně poznamenala letecký provoz v Evropě). Vík: skalní brána a rozeklané útesy Dyrhólaey na nejjižnějším mysu ostrova - skalní jehly tyčící se z oceánu. Nedotčené černé lávové pláže řazené mezi deset nejkrásnějších na světě.

8.-9.den: Vík - N.P. Skaftafell. Lávová pole, pěší výlet u Kirkjubaejarklausturu: čedičová „kostelní dlažba“, vodopád. N.P. Skaftafell pod nejvyšší horou Islandu Hvannadalshnúkur (2119 m): vodopád Svartifoss, pěší výlet k okraji největšího evropského ledovce Vatnajökull, splazy, laguny, náplavové sandury. Ledovcové jezero Jökulsárlón s plovoucími krami evokující drsnou Arktidu.

10.-11.den: N.P. Skaftafell - Reykajvík - Praha. Návrat do Reykjavíku. Odpočinek v termálech. Odlet domů.

Mapka k zájezdu u trasy č. 22 Island, Faery, Vestmannaeyjar.

ISLAND A VESTMANNAEYJAR - OSTROVY OHNĚ A LEDU

Délka tras: letadlem 5600 km, autobusem 1900 km, lodí 50 km, pěšky 6x 5-15 km (volitelně)
Počasí: vzduch 10-20 °C, proměnlivé
Nástupní místo: Praha

Termín (231): 12.8. - 22.8. 2019
cena v Kč: 44 490,-

V ceně je: Doprava. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecky na Island včetně tax a poplatků, po trase autobusem (popř. částečně i minibusem nebo taxi), trajekt na Vestmannaeyjar. Ubytování: 1x 4-lůžková chatka, 9x ve vybavených kempech (vlastní stan). Strava: Polopenze (polní kuchyně).

Související fotogalerie

Název fotogalerie
-Island (8.8.-31.8.2008, Josef Jonáš Víšek)
-ISLAND A VESTMANNAEYJAR (30.7.-22.8.2010, Účastníci zájezdů a průvodci CK NOMÁD)
-ISLAND A VESTMANNAEYJAR (29.7.-8.8.2011, klienti a průvodci zájezdů)

Přihlásit se na zájezd Přihlásit se Vytisknout informace o zájezdu Tisknout zájezd Zobrazit podrobnější informace o zájezdu Podrobné informace
Zobrazit cestopis ze zájezdu Cestopis Virtuální cesta po zájezdu Virtuální zájezd Přednáška týkající se zájezdu Přednáška